Fuara Katılamayacak Arkadaşların Iletilmesini Istediği Sorunlar Ortak Talepler

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında ISG-isg tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi  arkadaşlar sorunları yarın liste haline getirip gerekli yerlere iletilecektir. Katılımları bekliyoruz...


   
 2. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  İş Sağlığı ve Güvenliği Gn.Müd. internet adresinden şifre ile giriş yapabileceğimiz bize ait bilgilerin olduğu özlük dosyalarımız olamaz mı ? Bu dosyalarda sözleşme yaptığımız şirketleri, çalışma sürelerimizi, karşılaştığımız problemler ve şikayetlerimizi v.b görebilsek.

   
  SuİSG ve adipik bu yazıya teşekkür etti.
 3. talat

  talat TÜİSAG Üyesi

  nurdan hanım ben iş yeri hekimliği sertifikalı ama şu an çalışmayan bir hekimim .. OSGB birimi açmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? prosüdür nasıl?

     

   
 4. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  yeni kanun ile 50 sayısı kaldırıldı. tüm iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı çalıştırma şartı getirildi. 20 kişinin çalıştığı marangoz atölyesi de, 10 kişinin çalışığı kaynak atölyesi de, 30kişinin çalıştığı otel de iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorunda.

  bu işyerleri uzman çalıştırması için nasıl ikna edilecek. iş kazası maliyetlieri, insanca yaşama hakkı, güvenli çalşma ortamı vs bunlar çiçek gençlik masalı patronlar için. yasal yaptırım olmadan bu kanun işlemez.

  sormak istediğim konu; bu işyerleri denetlenecek mi. bütün işyerlerinin veri tabanına işlenerek, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulunmayanlarının otomatik ceza kesileceği bir sistem kurulmasından bahsediliyordu. bu sistem ne aşamada.

  ikinci sorum da bununla alakalı; bugüne kadar kaç işyerine iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulunmadığı için ceza kesildi. ve bu cezanın toplam tutarı nedir.
  az ceza kesilmesinin sebebi hükümetin "gelişmekte olan bir ülkeyiz, avrupada ekonomik kriz var. sanayiyi rahatsız etmeyelim" politikası mıdır. ya da her patronun bir siyasi tanıdığı olması sonucu, iş teftiş müfettişlerini ceza kesememesi için bu siyasiyi devreye sokabilmesi/ihtimali midir?

  bu soru gerçekten cesur bir soru. ama unutmayın ki 6331 sayılı kanunun işlemesi de, işçilerin insanca ortamlarda çalışma anahtarı da, ekonomik kalkınma da bu sorunun cevabında gizli.

  bugun türkiyede çokkkkk çokkkkk çokkkkkkkkk büyük firmaların bazılarında bile işgüvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulunmuyor. kendimizi kandırmayalım. başını kuma sokan devekuşu olmayalım

   
  deryayran bu yazıya teşekkür etti.
 5. talat

  talat TÜİSAG Üyesi

  pardon benim yazdıklarım çıkıyor mu?:)

     

   
 6. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  evet çıkıyor :evet:

   
 7. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  merhaba yazınız çıkıyor ama konu bu değil.
  takdir edersiniz ki konu:
  Fuara katılamayacak arkadaşların iletilmesini istediği sorunlar ortak talepler


  özel talepleri ve diğer sorunları başka bir başlık açmanız gerekiyor.

  birinci sayfadan itibaren burada konuşulan konulara bakarsanız sorunuzla konunun alakası yok.

  konuyu dağıtmayın
   
 8. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  Esat bey üyemiz yeni üye olmuş.. henüz forumun kullanımını bilmiyor, kendisine yardımcı olacağız... sorularını doğru yerde soracaktır...   
  Seylan Aygün bu yazıya teşekkür etti.
 9. efeaktas

  efeaktas TÜİSAG Üyesi

  Bu sorular iletildimi? Hangi yanıtlar alındı acaba?

     

   
  eisperle bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica