Soru - Fizik Mezunlarının Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Sektörde Iş Bulma Olasılığı Var Mı? | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Fizik Mezunlarının Iş Güvenliği Uzmanı Olarak Sektörde Iş Bulma Olasılığı Var Mı?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında huseyinerol88 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. nr1A2fan

nr1A2fan TÜİSAG Üyesi

Evet yapacağın işin titizliğine bağlı ama yinede tecrübe istiyor adamlar , birde baktığımızda genelde müh. fak. mezunları aranıyor...
    Bende fizik bölümü mezunuyum ve bu eğitimi almayı düşünüyorum ama insan ister istemez tedirgin oluyor...
    Acaba mayısın kaçında olur sınav bilgisi yada tahmini olan var mı ?

2. sevocan

sevocan TÜİSAG Üyesi

isg egitimim bu ayın sonun da bitiyor ve staj yapmamız gerekiyor. Saha deneyimim olmadığından iyi bir staj yapmak istiyorum.Eskişehir deyim burada arastırdım ama bulamadım yardımcı olur musunuz ?
    isg egitimim bu ayın sonun da bitiyor ve staj yapmamız gerekiyor. Saha deneyimim olmadığından iyi bir staj yapmak istiyorum.Eskişehir deyim burada arastırdım ama bulamadım yardımcı olur musunuz ?

3. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

bir önceki mayıs sınavına bakarak 12 Mayısta olabilir..

nr1A2fan bu yazıya teşekkür etti.
  4. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

Eğitim kurumunuz staj konusunda yardımcı olabilir size..

sevocan bu yazıya teşekkür etti.
  5. sevocan

sevocan TÜİSAG Üyesi

Oluyor ancak gerçek bir staj değil ben ise deneyim amaçlı gerçek bir staj yapmak istiyorum.

6. murat2242

murat2242 TÜİSAG Üyesi

İnşallah istediğiniz bir staj geçirirsiniz ama bizim stajlarda sadece 2 saatte imza atılıp bitiriliyo.Kimse uğraşmak istemiyo.En azında bizde böyle oldu.

7. sevocan

sevocan TÜİSAG Üyesi

İnş öyle olmaz 5 günde olsa bi deneyim istiyorum. Önemsiyorum çünkü bu benim mesleğim olacak, en iyi şekilde yapmam gerek.

8. nr1A2fan

nr1A2fan TÜİSAG Üyesi

Merhabalar ,

Bu aralar bi karar vermem gerekiyo , gidip gidip geliyorum bu isg uzmanlığı konusunda...

Ben fizik mezunuyum ve malum biz fizikçiler mağdur insanlarız...
    Bu iş hakkında bi akıl verin bu sertifikayı alayım mı , denildiği kadar zor mu yoksa yapılabilir mi , sonradan pişman olmak istemiyorum...

Tabi ben sadece para olarak bakmıyorum bu işe , zaten yapım gereği titiz ve işini ciddiye alan bi adamımdır...

İnanın borç alıp arkadaşlarımdan bu kursa gideceğim ve kendime bir yol çizmek istiyorum artık ( yaş oldu 25 : / ) , yani gerçekten zor bi karar , sizler benden tecrübeli ve deneyimlisiniz , bu Fizikçi bu sertifikayı alsın mı... ?

Teşekkürler şimdiden....

9. celalozdemir37

celalozdemir37 TÜİSAG Üyesi

selamlar işini ciddiye alıyorsan ve de titizsen sen bu işi yaparsın.kanunu yönetmeliği iyi okuyup gereğini yaptın mı bu işten ekmek yersin.yok işine geldiği gibi yaparsan ömrünü mahkemelerde ve cezaevinde geçirirsin.kendine iyi nak bol şans.

nr1A2fan bu yazıya teşekkür etti.
  10. gkalp

gkalp TÜİSAG Üyesi

Tanıdığım bir çok fizikçi var iş güvenliği uzmanlığı yapan, ve hepsi de bu konuda çok başarılı insanlar , fizik bu mesleğin aslında olmazsa olmazı , sayısal zekanı bir çok kere kullanacağın bir meslek . İş güvenliği demek baret tak , emniyet kemeri kullan demek değildir sadece , gerektiğinde bazı zamanlarda moment hesaplarınada girmen gerekiyor , malzeme kaldırma işleminden tut, iskele kurulumuna kadar aslında her yerde bir fizik hesabı karşına çıkacak , belirli bir süreden sonra tecrübelerinle üniversite eğitimini birleştirdiğin zaman bu iş senin için daha zevkli hale gelecektir. Demek istediğim korkma bu işe gir , ama belirli riskleri alacak cesaretim yok diyorsan ( işin hukuki boyutu) bu işi yapamazsın.

imsorryimlate, beyazhan, nr1A2fan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

firmalar genellikle ''tercihen inşaat müh. , makine müh. ...mezunu iş güvenliği uzmanı '' şeklinde bir ayrıma gidiyor. Bir fizikçinin isg uzmanı sertifikasıyla her iş sahasında çalışma imkanı varmı ? örneğin bir inşaat firmasında veya bir elektrik firmasında isg uzmanı olabiliyor muyuz? Saygılar

12. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

her sahada çalışma imkanı vardır ama iş bulmanı imkanı pek yoktur. çalıştırsalar bile çok fiyat kırdığınız için çalıştırırlar diğer sahalarda.

13. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

her sahada çalışma imkanı varsa tamam teşekkürler.

14. einstein

einstein TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar. fizik mezunusunuz ve birçok insandan daha iyi bir eğitim ve doğa bilimleri altyapınız var. yani temeliniz sağlam. üzerine bina inşaa etmek sizin elinizde. yüksek lisans yaparak ( çevre müh., mühendislik bilimleri, nükleer fizik gibi bölümlerde ) kendinizi bir adım öne çıkarabilirsiniz. olumsuz olmayın kendinizi geliştirmeye bakın.
    Fizik bölümünde okurken birçok mühendisten daha iyi elektronik, mekanik, termodinamik, optik, radyasyon, elekrtomagnetik teori altyapınız olmakta. üzerine siz bir etiket koyun ve sektörde aranan insan olun.

Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
    Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok. ( Hz. Mevlana)

B.U.
    Fizikçi
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

15. akincaylak_35

akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

bende einstein arkadaıma katılıorum. burda olay fizikçi yada mühendis olmakta değil. fark yaratabilmekte.kendini ifade edip istediğin şeyleri karşındakine doğru aktarıp yapmasını sağlamakta.bende fizik mezunuyum global bir firmada çalışıyorum arkadaşlar.kendinize güvenin arkadaşlar bu piyasadaki yerinizi alın.

tekrar söylüyorum arkadaşlar özel sektör önce kendine güvenmekten geçiyor ve biliyorum ki bu arkadaşlarda bu var.

AKIN ÇAYLAK
    FİZİKÇİ
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI (C)

imsorryimlate, öznurömer, beyazhan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
    Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok. ( Hz. Mevlana)

ne kadar doğru söylenmiş bir sözdür...

einstein bu yazıya teşekkür etti.
  17. ahmet212121475

ahmet212121475 TÜİSAG Üyesi

fizikçilerin kaderimidir nedir anlamadım gitti... çoğu kişi mühendis istiyor bu alanda da...

ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  18. Doğuş

Doğuş TÜİSAG Üyesi

Fizikçi en baba bölümdür. Fizik mühendisi olsa ne değişecek. 2 dersi fazla görünce iş imkanın var da görmeyince mi yok. Lütfen kendinizi boşuna karartmayın. İş imkanı istedikten sonra her zaman vardır. Uzmanlık belgesi almışsın o kadar.

imsorryimlate bu yazıya teşekkür etti.
  19. ahmet212121475

ahmet212121475 TÜİSAG Üyesi

öyle haklısınız ama... biliyorsunuz işverenler nerdeyse kara kaş kara göze kadar karışacak yok o olsun yok bu olsun... birde yeni yıla girmemize rağmen ilanlarda pek artış yok insanın ister istemez içi kararıyor...

20. MERAL ARZU

MERAL ARZU TÜİSAG Üyesi

mayıs sınavının 18 mayısta olacağını duydum,bende fizik mezunuyum,istemek ve çabalamak lazım,vazgeçmeyin...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica