Farklı Yerde Isgb Ve Kurul Oluşturmak | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Farklı Yerde Isgb Ve Kurul Oluşturmak

Konu, 'İş Güvenliği Kurulları' kısmında tarik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. tarik

  tarik Guest  arkadaşlar selamlar,
  acemi bir uzman olarak kafamı fazlasıyla karıştıran bir konu var.yardımcı olursanız sevinirim.
  yeni hizmet vermeye başladığım tekstil sektöründe az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta bulunan a ve b firma çalışanları a firmasının kayıtlı olduğu adresteki mekanda ortak çalışma yapmaktadır. fakat b firmasının kayıtlı olduğu adres aynı il sınırları içinde başka bir yerde bulunmakta ve bir kısım çalışanı orada hizmet vermektedir. 2 firmanın da işvereni aynı kişi olmakla beraber çalışan sayıları 50den fazladır.
  benim sorum, oluşturmamız gereken 2 ayrı kurul için sadece a firması içinde bir isgb oluşturup bu şekilde 2 firma çalışanlarına da hizmet verebilir miyiz? yani firmanın adresi başka yerde kayıtlı fakat isg birimi, çalışanların çoğunluğunun olduğu adreste kurulabilir mi?
  önerilerinizi bekliyorum


   
 2. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  a ve b firmasının işyeri sicil numaraları farklı ise farklı kurul ve isgb kurulmalıdır. İşverenin aynı kişi olması bu durumu değiştirmez. Tehlike sınıfları farklı olduğuna göre işyeri sicil numaraları da farklıdır.

   
 3. tarik

  tarik Guest

  öncelikle yanıt için teşekkürler, evet ayrı 2 kurul oluşturmak gerekiyor fakat benim merak ettiğim bulunması gereken uzman odası, hekim odası yani isgb'yi sadece a firması içinde oluşturup bu birimden 2 ayrı şirket de faydalanabilir mi?

     

   
 4. emreemre

  emreemre TÜİSAG Üyesi

  buradan hareketle yönetmelikte OSGB denilen birim tanımlanmıştır. Dolayısıyla bu birimi ister işyerinde kurarsınız ister dışarıdan hizmet alırsınız. tercih sizin. fakat aynı pasaj içerisindeki iş yerleri kendi aralarında anlaşıp ortak bir uzman odası, hekim odası yapabilir şeklindeki yönetmelik maddesini de unutmamak gerekir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica