Soru : Fabrika Bakım Sistemi Oluşturulması

BURAK AKKURT42

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Herkese merhaba fabrika da endüstriyel sistemlere yönelik bakım onarım sistemi oluşturmak için kaynak ihtiyacım vardır döküman olarak yardım bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Herkese merhaba fabrika da endüstriyel sistemlere yönelik bakım onarım sistemi oluşturmak için kaynak ihtiyacım vardır döküman olarak yardım bekliyorum
İş ekipmanları ve makine emniyet yönetmelikleri yeterlidir.
Kolay gelsin.

hakancetin9221

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,
Öncelikle tesisin varlık bilgisi gerekli.
Daha sonra bunların kategorize edilip ekipman aileleri de dikkate alınarak listelenmesi gerekli. Ekipman ailesi nasıl dikkate alınır ? Örneğin herhangi bir vanaya kodlama yaparken exceldeki hücrenin başına bir AA kodu konulabilir. Daha sonra bu aile kodu ile filtreleme yaptığınızda tesisteki tüm vanaları görebilirsiniz.
Bundan sonra ekipman özelliklerini (teknik detay ve çizim dahil) klasörlemek gerekli.
İkinci adım, hangi ekipmana ne tür kontrol ve bakım faaliyeti yapılır onlar belirlenmeli. Daha sonra yapılacak kontrol -rutin bakım işlerinin periyodu belirlenir.
Yağlama sistemi ile de benzer bir liste çıkartılır ve periyodik olarak iş emri oluşturulabilecek noktaya getirilir. ( motor etiketlerinde periyot olarak saat ve gramaj yazar, mekanik yatak ve rulmanlar için hesap programları var, çalışma ortamına göre de üretici firma ile görüşülüp periyot ve miktar belirlenir. Bu arada miktar gramaj vermeyebilirler, bası olarak tarif edilirse 1 bası=1,5 gram)
Bütün bunlar belirlendikten sonra, yapılacak tüm işler için ''güvenli çalışma formu'' gibi bir adla iş planları çıkarılır. Buradaki amaç iş güvenliği protokolünü öne çıkarmaktır.
Döküman işin bu kısmında gerekecek.
Bunlarla ilgili mail adresinizi verirseniz yardımcı olurum.

Not: bahsettiğim adımları tamamlarsanız bir excel modülünde de çalışma yapılabilir)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.