elektrik personeli

okyanus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar, meslek yüksek okulu elektronik bölümü mezunu biri elektrik bakımcısı olarak işe alınabilir mi? insan kaynakları bana böyle bir soru yöneltti ben çalışamaz dedim. Fakat benim yüzünden işe alınmaması da kafamda soru işareti yarattı. Elektronik mezunu biri elektrik konusunda çalışabilir mi?

Okan67

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Benim algıma göre elektrik bilmeyen elektronik yapamaz. Ama her şey tecrübe işi. Tecrübe arıyorsanız elektrikçi aramakta ısrar edin ama birisine şans kapısı açmak istiyorsanız bir şans verin derim. Çünkü iş işte öğreniliyor bu ülkede. Ama emniyet konusuna da büyük önem verin. Çekin karşınıza bu insanı, emniyetin öneminden bahsedin....

H. Berkay Yalçın

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Mrblar, Lise eğitimine bakmanızda fayda olabilirdi.

igu konya

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Elektrik bakımcısı derken çok genel olmuş,, ne olduğu söylerseniz yardımcı olabilirim..Motor sürücülerinin bakımı kart bakımı hatta iç işletme bakımını yapabilir elektronikçi biri ama yüksek gerilimi trafo işlerini kapsayan bir konuda elektrik mühendisi bile 5 günlük bir eğitimden sonra çalışabilir. eğitimi EMO vermektedir. birde böyle durumlarda odayı ararsanız çok pratik ve sağlam olur...onlar müfredat ve mevzuatı aynı anda bildiği için en iyi kaynaktırlar bu konularda...

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
elektrikle ilgili fen adamlarının yetki,görev ve sorumlulukları yönetmeliğine göre belli kapasiteye kadar(kw) bakım onarım, proje işlerine bakabilir ancak elektronik olunca iş değişiyor tabiiki.....sanıyorum bakamaz....2.sınıf oluyor ancak branşı farklı...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.