Dokümantasyon Örnek

mutozor

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teşekkürler gökhan bey.

waterltan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
''TMGD İŞ SÖZLEŞMESİ OLAN VAR MI?'' konu başlığı altında =6 numaralı mesajda MEHMET GÜLTEKİN tarafından paylaşılan bir örneği veriyim aşağı sıralarda kaldığı için göremediniz muhtemelen[/QUOTE

çok teşekkürler Gökhan Bey ,

gayet güzel hazırlanmış bir sözleşme idi . Peki yeni başlayan biri TMGD için yapması gerekenlerin bir check list i var mıdır ? Çalışmaya nerden başlamalı ?

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
zamanında mehmet beye bu evrakları saklamanız sizin zararınıza olur. paylaşın katkı sağlayıp geliştirelim. biri çıkar paylaşır bir gün .. demiştim. gruptan attılar :))
noldu şimdi arkadaş paylaşmış işte.. :)) dernek yakında paylaşımı görür sizi uyarır demedi demeyin :))
elinize sağlık

ÜMMİ AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Öncelikle Herkese Merhaba,

KARAYOLU ve DEMİRYOLUYLA TEHLİKELİ YÜK TAŞIMALARI DAİRESİ BAŞKANLIĞI'ndan Cemalettin DOĞMUŞ ile telefon ile yaptığım görüşmede, Yıllık Faaliyet Raporlarının beyanlarına yönelik çalışma yapıldığını bu konuda yakında bir duyuru yapılacağını belirtti.

Elinde Yıllık Faaliyet Raporu hazırlamış olan varsa örnek olması açısından paylaşabilir mi?

İyi çalışmalar,

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
yıllık faliyet planı yılın dolumunda yapılıyor daha yasa yeni çıkmış yılını dolduran firma sayısı çooook azdır..

EMİNE DURAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
TEŞEKKÜRLER

ÜMMİ AYDIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
yıllık faliyet planı yılın dolumunda yapılıyor daha yasa yeni çıkmış yılını dolduran firma sayısı çooook azdır..

Merhaba,

Yıllık faaliyet planı TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI HAKKINDA TEBLİĞİ'nin 23. maddesinde geçen bir husus ve ilgili maddenin yürürlüğe giriş tarihi 22.05.2014 yani bir buçuk yıldan daha uzun bir süre. 2015 yılında sistem açılamadığı için beyan yapılamamış ancak bu yıl açılması gündem de bu nedenle sistem açılırsa TMGD hizmeti verdiğimiz tüm firmalarımız için isteme bu belgeleri girmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Yasa yeni çıkmış derken hangi yasa yeni çıktı anlayamadım. benim gözden kaçırdığım farklı bir mevzuat mı var Yıllık Faaliyet Raporları Hk,

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
merhaba

firma ile anlaştınız. firma diyelimki 2014 de tmgd çalıştırması zorunluydu. çalıştırmadı ve şimdi siz anlaşma yaptınız. yıllık faliyet planı yılın sonunda hazırlanır... haa firmanın yılı dolmuşsa tmgd 1 yılda faliyet planının nasıl olması gerektiğini öğrenir sanıryorum. gözünüzden kaçan bir mevzuat yok.. örneğin yasası çıkmış 2012 de bir isg mevzuu var. firma anltlaşması yeni yaptığım firmamda 1 yılın sonunda yıllık faaliyet planı raporu neyse hazırlıyorum. aynı şeyden bahsetmişsiniz farklı bir soru sormuşsunuz vesselam..

Serkan Yıldız1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar çoğu arkadaşımızın sıkıntı çektiğini gördüm. Evrakların doğru biçimi bu şekilde. Umarım yardımcı olur. Elimde diğer evraklar da mevcut. İsteyen arkadaşlara yardımcı olurum.

Hepinize iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• araç kabul gönderim formu.doc
    55.5 KB · Görüntüleme: 1,375
  • TAŞIMA BELGESİ.doc
    29.5 KB · Görüntüleme: 1,289

absinthe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar çoğu arkadaşımızın sıkıntı çektiğini gördüm. Evrakların doğru biçimi bu şekilde. Umarım yardımcı olur. Elimde diğer evraklar da mevcut. İsteyen arkadaşlara yardımcı olurum.

Hepinize iyi çalışmalar.

Taşıma Belgesinde, aracın temizlenmeden döneceği durumlar hesaba katılarak, boş araç taşıma belgesi de verilmesi gerekiyor.
5.4.1 i iyice incelerseniz göreceksiniz. Gözden kaçabilen bir madde.

Serkan Yıldız1

Üye
TÜİSAG Üyesi
SERKAN BEY PERSONEL EĞİTİM DOSYANIZDA VARMI[/QUO

BU ŞEKİLDE BİR TASLAK VAR ELİMDE. DOĞRU OLAN BU ŞEKİLDEDİR. SİZ TOPLANTINIZI SÖZLÜ VE TANKER ŞOFÖRLERİNE İSE YAZILI OLARAK YAPIP BURALARI DOLDURACAKSINIZ. FARKINDALIK EĞİTİMLİ VE BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ DAHİLİNDE.

Ekli dosyalar

• TOPLANTI NOTLARI2.doc
    36.5 KB · Görüntüleme: 1,273
  • TOPLANTI NOTLARI.doc
    29.5 KB · Görüntüleme: 1,093

Serkan Yıldız1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Taşıma Belgesinde, aracın temizlenmeden döneceği durumlar hesaba katılarak, boş araç taşıma belgesi de verilmesi gerekiyor.
5.4.1 i iyice incelerseniz göreceksiniz. Gözden kaçabilen bir madde.

HAKLISINIZ FAKAT AYNI ŞEKİLDE TAŞIMA EVRAKINDA BUNU BELİRTMEK YETERLİDİR. YANİ VERMİŞ OLDUGUM EVRAKTA SADECE MADDEYİ GİRERKEN öR: ''BOŞ TANKER SON YÜK UN1202 DİZEL YAKIT 3 PGIII (D/E) ŞEKLİNDE YAZMALARI YETERLİ OLACAKTIR. EVRAK ÜZERİNDE MİKTAR BELİRTMEYE GEREK KALMAYACAKTIR.

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
SERKAN BEY ÇOK SAĞOLUN BENZİNLİK PERSONELİ VE TANKER ŞOFÖRÜ İÇİN ELİNİZDE EĞİTİM BELGERİ DE VAR MI?

waterltan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)

Hepinize iyi çalışmalar.

Merhaba Serkan Bey ,

* yıllık plan mevcut mu (örnek )
*Mevcut olan çalışmaları paylaşırsanız sevinirim.

Zeynel Kayhan Dura

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

Hepinize iyi çalışmalar.
Serkan bey paylaşım için teşekkürler ama elinizde daha fazla belge varsa sevinirim

taner yılmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bir kaç sorum olacak, malumatı olan arkadaşlardan cevap rica ediyorum.
1-ambalajlı taşımacılıkta (torba yada bigbag-ibc esnek) konteyner (konteyner dış ambalaj deniz taşımacılığı için) dışına etiket/levha gerekiyor mu? tek kimyasal bileşen -karışan yok.
2- Taşıma evrakında belirtilen hususlar irsaliye bilgileri ile hemen hemen aynı , tek eksiği UN numarası pg III gibi adr tanımlaması velhasıl irsaliyede bu hususlar belirtilse tekrar ayrı bir belge hazırlamaya gerek var mı bu durumda iraliye taşıma evrakı yerine geçmez mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.