Soru : Diğer Sağlık Personeli

İhsan Akbel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
İyi Günler Arkadaşlar,
İki sorun var.
1. İşveren tam zamanlı işyeri hekimi görevlendirmek zorunda olmadığı durumlarda diğer sağlık personeli görevlendirmek zorunda mı? yoksa diğer sağlık personeli görevlendirme zorunluluğu hiç mi yok?
2. Tam zamanlı işyeri hekimliği 180 saat mi yoksa 180 + 37 217 saat mi?
TEŞEKKÜRLER
Keşke devlette sizler gibi olsa enjeksiyon da alerji gelişse hasta yakını şikayetçi olsa neler olacak hepimiz biliyoruz meslekten atılabiliyorsun, hapis cezası bile var ben kendimi nasıl düşünemem benim aileme kim bakıcak sağlıkçıların piyasası belli ciddi bir para cezasında nasıl ödeyeceğiz bu cezaları insan sağlığı elbette fakat biz bunları yaparken kendimizi ailemizi düşünmek zorundayız dedğiniz gibi herkesin kendi tercihi ama sağlık camiyasının birbirlerine destek olması gerektiğini düşünen birisi olarak kimseye görevi dışında bir işi yapmaması konusunda öneride bulunuyorum ben

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Konuyu yanlış anlarak kendinizi kanıtlamaya çalışan kişi burada siz oluyorsunuz şantiye den bahsediyorsak akkuyu ngs de sağlık ekip şefliği yaptım bunların hepsini bizzat uygulayıp uygulattım fakat gaflete düştüğünüz konu şu; heryer şantiye değil heryerde tam zamanlı sağlıkçılıkta olmuyor, o yüzden bunların hepsini sadece şantiyede yapabiliyorsunuz oda büyük şantiyelerde, çoğu şeyi belirttiğinz üzere iş yeri hekimi kontrolünde yaptığınızı belirtiyorsunuz tam zamanlı bir firmada çalıştığınızı varsayarsak iş yeri hekimini nerde bulup sorup yapıcaz, diğelim sorduk iş yeri hekimi sorumluluklarında iş yerinde ilaç uygulatmak müdahale yaptırmak tetenoz aşısı yaptırmak var mı ? İş yeri hekimide sağlık personelide danışmanlık yapar, dua edin müdahale yaptığınız insanlar iki gün sonra dava açmasın kimse kurtaramaz o onay aldığınız doktorda kurtaramaz, herşeyi bir kenara bıraktım maalesef her yer sizin çalıştığınız şantiye gibi değil, şantiye ile standart osgb hizmetlerini yada fabrikada çalışmayı öğrendiğiniz zaman yeniden tartışabiliriz.. Yanlış anlaşılan cümlelerimiz var ise affola.. Kazasız günler diliyorum kendinize iyi bakın

işte sorununuzun cevabı bu cümlede neden mi;
sorun yönetmelik değil hizmet kalitesinde;
bakın pis bir ortama gelseniz eğer siz temiz iseniz orayı yaşanabilir ortama dönüştüre bilirsiniz, ama siz işin ehli değilseniz çok güzel bir ortamı kötüye de dönüştüre bilirsiniz. kötünün içinde iyi var olur olamazsa zaten o na yol görünür osgb verilen hizmet her kezin bilgisi dahilinde siz daha 11 yaşında iken ben bu işlerle uğraşıyordum hani demişsiniz ya standart osgb hizmetleri yada fabrikada çalışmayı öğrenin o zaman tartışabilir diye bence siz yaptığınız işi iyice öğrenin o zaman foruma gelin bu yazdıklarınızı okuyup kendinizle tartışıp doğruyu bulunca;
bana dönersiniz!
Dip not: yanlış anlaşılan bir konu yok sadece yanlış bir anlayış var!

İhsan Akbel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
işte sorununuzun cevabı bu cümlede neden mi;
sorun yönetmelik değil hizmet kalitesinde;
bakın pis bir ortama gelseniz eğer siz temiz iseniz orayı yaşanabilir ortama dönüştüre bilirsiniz, ama siz işin ehli değilseniz çok güzel bir ortamı kötüye de dönüştüre bilirsiniz. kötünün içinde iyi var olur olamazsa zaten o na yol görünür osgb verilen hizmet her kezin bilgisi dahilinde siz daha 11 yaşında iken ben bu işlerle uğraşıyordum hani demişsiniz ya standart osgb hizmetleri yada fabrikada çalışmayı öğrenin o zaman tartışabilir diye bence siz yaptığınız işi iyice öğrenin o zaman foruma gelin bu yazdıklarınızı okuyup kendinizle tartışıp doğruyu bulunca;
bana dönersiniz!
Dip not: yanlış anlaşılan bir konu yok sadece yanlış bir anlayış var!
1983 doğumlu birisine 11 yaşındayken bu işle uğraşıyorum demek için bir hayli büyük olman gerekiyor inan tartışmak istemiyorum seninle mantıklarımız uyuşmuyor ufacık dahi isg bilginin olmadığına inanıyorum anlaşamıcaz bu konuda sert cümleler kuruyorsun gerek yok uzar gider ortak nokta bulamayız kolay gelsin

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Arkadaşlar gerek mevzuattan gerek ülkemize ait gerçekler ve işleyişten kaynaklı sorunlar hep yaşanıyor ve bundan sonrada yaşanacak,
işyeri hekimi olmadığı bir anda enjeksiyon için gelen işçiyi geri mi çevireceksiniz, hekimin bilgisinin olması o anda gelişecek all. reaksiyonda hastayı kurtaracak mı ?
o anda siz ve hasta varsınız, acil durumlarda uygulanması gereken ilaçları hekim yok diye uygalamayacakmısız ?
Bilenler vardır sağlık memuru arkadaşlarımız sağlık kabini açıyorlar, sağlık bakanlığı bu kabinde bulundurmak üzere 17-18 kalem ilaç istiyor eee bunları kim uygulayacak...
Ya da işyeriniz de hekim yok iken meydana gelen ciddi bir kaza da adrenalin yapmanız gerekirken ambulansı mı bekleyeceksiniz ?
Gerekirse entübasyon bile yapacaksınız, önemli olan hayat kurtarmaksa.... varsın yönetmelikte olmasın... varsın karşılığı bilinmesin... varsın maddi karşılığı olmasın...

Şahsi düşüncelerim kimseyi bağlamaz ve eleştiri değildir
siz doktorun olmadığı bir ortamda sağlık kabininde 17-18 ilaçtan bahsediyorsunuz bana o yazıyı getirin ben bir daha bu piyasada olmayacağıma söz veriyorum ama yönetmelikle resmi yazılı lütfen arkadaşlar entübe, falan biraz abartmayın bize verilen görevleri yapmaya çalışın mesleğimizin ne olduğu igu, iyh ve dsp nin düzgün çalışması durumunda iş kazaları meslek hastalıkları iş ve işçi verimi bunlardan bahsedin kulaktan dolma içi boş kelimeler değil yıllarca çalışmalar yapılıp araştırılıp hazırlanmış kanun ve yönetmeliklerden örnekler verin.
Allah korusun işyerin de bahsettiğiniz gibi çok acil bir durum oldu tek başına entübasyonu yapıp o kazazedeyi stabil duruma nasıl getireceksiniz. hadi her şeyi ayarladınız ilaç uygulaması entübasyonun sabitlenmesi monitör bağlaması oldu olacak cerrahi operasyonda yapılır ne olacak ki;
siz ilk yardımın ABC sini uygulayın bir de damar yolu açtınız mı bu yeterde artar bile bu bahsettiğimiz olay 40 yılda bir olur ama kendi kafamıza göre iğne yapmak özellikle kalabalık işyerlerin de intihar olur inanın üzülüyorum şu güzel ülkemizde herkes kendi işini yapsa hiç sorun kalmayacak her şey çok güzel olacak ama nerde her kes kendi işi dışında her şeyi yapmaya meraklı geçen yeni bir işçi geldi adamın önceki şantiyesinde kaza olmuş parmağında ki kesiyi hastaneye götürmek yerine işgüzar SAĞLIK PERSONELİ çok biliyor ya kendince tedavi uygulamış adamın 3 dikişlik parmağı 1 kutu antibiyotik 2 hafta pansuman ve ömür boyu kalıcı bir izle ancak yerine geldi neden işte çok bilen sağlık personeli yüzünden. tek duam ülkemizde sadece işverenlerin değil çalışanlarında denetlendiği günlerin gelmesi.

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
1983 doğumlu birisine 11 yaşındayken bu işle uğraşıyorum demek için bir hayli büyük olman gerekiyor inan tartışmak istemiyorum seninle mantıklarımız uyuşmuyor ufacık dahi isg bilginin olmadığına inanıyorum anlaşamıcaz bu konuda sert cümleler kuruyorsun gerek yok uzar gider ortak nokta bulamayız kolay gelsin
sizin profilinizde yaşınız 22 gözüküyor bence siz önce bir yere kayıt olurken ya profilinize yada sonradan yazdığınız yaşınıza karar verin 22 yaşında mısınız yoksa 1983 yaşında mı?
teşekkür ederim size de kolay
  1. gelsin ben tartışmak için değil bilgilendirme yapmak için yazdım
  2. ben mantığımla değil kanun ve yönetmelik de yetki veriyor ise onu yazıyorum siz işinize mantık kattığınız için bence benim yazdıklarımı tartışma olarak algılıyorsunuz.
  3. son.

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
sizin profilinizde yaşınız 22 gözüküyor bence siz önce bir yere kayıt olurken ya profilinize yada sonradan yazdığınız yaşınıza karar verin 22 yaşında mısınız yoksa 1983 yaşında mı?
teşekkür ederim size de kolay
  1. gelsin ben tartışmak için değil bilgilendirme yapmak için yazdım
  2. ben mantığımla değil kanun ve yönetmelik de yetki veriyor ise onu yazıyorum siz işinize mantık kattığınız için bence benim yazdıklarımı tartışma olarak algılıyorsunuz.
  3. son.
bu arada amacım kavga çıkarmak falan değil burası bir forum paylaşmak belki bende belki sizde bir hata yada kusuru görüp düzeltmek zaten bizim ülke olarak sorunumuz diyaloğa girmememiz

İhsan Akbel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
bu arada amacım kavga çıkarmak falan değil burası bir forum paylaşmak belki bende belki sizde bir hata yada kusuru görüp düzeltmek zaten bizim ülke olarak sorunumuz diyaloğa girmememiz
Tartışmaya elbette varım fikirler uğuşmaz birbirimizden birşeyler öğreniriz buna varım, fakat kendini kanıtlamış iyi bir şirkette iyi yerlere gelmiş 3-4 senedir bu sektörde her alanda bulunmuş birisine siz bu işi bilmiyorsunuz diye 3-4kere söylemek yada belirtmek. Direk tartışmayı bitirip başka bir hale sokuyor yine arkadındaym sözümün yönetmelikte yetkimiz çok kısıtlı. Neyse tekrardan kazasız günler

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Tartışmaya elbette varım fikirler uğuşmaz birbirimizden birşeyler öğreniriz buna varım, fakat kendini kanıtlamış iyi bir şirkette iyi yerlere gelmiş 3-4 senedir bu sektörde her alanda bulunmuş birisine siz bu işi bilmiyorsunuz diye 3-4kere söylemek yada belirtmek. Direk tartışmayı bitirip başka bir hale sokuyor yine arkadındaym sözümün yönetmelikte yetkimiz çok kısıtlı. Neyse tekrardan kazasız günler
evet bu son mesajınızdan sonra size hak verdim ortak noktada buluşamayız. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin.

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
siz doktorun olmadığı bir ortamda sağlık kabininde 17-18 ilaçtan bahsediyorsunuz bana o yazıyı getirin ben bir daha bu piyasada olmayacağıma söz veriyorum ama yönetmelikle resmi yazılı lütfen arkadaşlar entübe, falan biraz abartmayın bize verilen görevleri yapmaya çalışın mesleğimizin ne olduğu igu, iyh ve dsp nin düzgün çalışması durumunda iş kazaları meslek hastalıkları iş ve işçi verimi bunlardan bahsedin kulaktan dolma içi boş kelimeler değil yıllarca çalışmalar yapılıp araştırılıp hazırlanmış kanun ve yönetmeliklerden örnekler verin.
Allah korusun işyerin de bahsettiğiniz gibi çok acil bir durum oldu tek başına entübasyonu yapıp o kazazedeyi stabil duruma nasıl getireceksiniz. hadi her şeyi ayarladınız ilaç uygulaması entübasyonun sabitlenmesi monitör bağlaması oldu olacak cerrahi operasyonda yapılır ne olacak ki;
siz ilk yardımın ABC sini uygulayın bir de damar yolu açtınız mı bu yeterde artar bile bu bahsettiğimiz olay 40 yılda bir olur ama kendi kafamıza göre iğne yapmak özellikle kalabalık işyerlerin de intihar olur inanın üzülüyorum şu güzel ülkemizde herkes kendi işini yapsa hiç sorun kalmayacak her şey çok güzel olacak ama nerde her kes kendi işi dışında her şeyi yapmaya meraklı geçen yeni bir işçi geldi adamın önceki şantiyesinde kaza olmuş parmağında ki kesiyi hastaneye götürmek yerine işgüzar SAĞLIK PERSONELİ çok biliyor ya kendince tedavi uygulamış adamın 3 dikişlik parmağı 1 kutu antibiyotik 2 hafta pansuman ve ömür boyu kalıcı bir izle ancak yerine geldi neden işte çok bilen sağlık personeli yüzünden. tek duam ülkemizde sadece işverenlerin değil çalışanlarında denetlendiği günlerin gelmesi.

http://www.saglik.gov.tr/SHGM/dosya/1-96589/h/1997-3-saglik-kabinlerinin-acilisi-ve-isleyisi.doc

sizinle tartışmak niyetinde değilim ancak istediğiniz link buyrun,

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Hemşirelik yönetmeliği ek 3
Olağanüstü durumlarda acil bakım girişimleri* X X X
Resusitasyon (yeniden canlandırma) girişimleri* X X X

*Ekip belli vakalarda neyin izleneceğin dair “ortak bakım planları” hazırlamış ya da kararlaştırmış ise “hekim istemi” beklemeden hemşire bu parametreleri izler.

Ambulans ve acil bakım teknikerleri ile acil tıp teknisyenlerinin görev, yetki ve sorumlulukları

MADDE 4 – (1) Ambulans ve acil bakım teknikerleri (AABT)’nin acil tıbbi yardım ve bakım ile sınırlı olmak kaydıyla tıbbi görev, yetki ve sorumlukları şunlardır;

a) Ambulans ve acil bakım teknikerleri (AABT) Ek-1’deki temel eğitim programı, Ek-2’deki akış şemaları ve diğer zorunlu eğitim programlarına uygun olarak;

1) İntravenöz girişim yapmak,

2) Hastaneye ulaşıncaya kadar, kabul edilen acil ilaçları ve sıvıları kullanmak,

3) Oksijen uygulaması yapmak,

4) Endotrakeal entübasyon uygulaması yapmak,

5) Kardiyo-pulmoner resüsitasyon ve defibrilasyon yapmak,

6) Travma stabilizasyonu yaparak hastanın nakle hazır hale gelmesini sağlamak,

7) Uygun taşıma tekniklerini bilmek ve uygulamak,

8) Monitörizasyon ve defibrilasyon uygulamak,

9) Kırık, çıkık ve burkulmalarda stabilizasyonu sağlamak,

10) Yara kapatma ve basit kanama kontrolü yapmak,

11) Acil doğum durumunda doğum eylemine yardımcı olmak,

ile yetkilidirler.

Alın size yönetmelik genelge ne isterseniz...
Kendi görev ve yetkilerinizi bilmediğiniz apaçık ortada iken

''siz doktorun olmadığı bir ortamda sağlık kabininde 17-18 ilaçtan bahsediyorsunuz bana o yazıyı getirin ben bir daha bu piyasada olmayacağıma söz veriyorum ama yönetmelikle resmi yazılı lütfen arkadaşlar entübe, falan biraz abartmayın bize verilen görevleri yapmaya çalışın mesleğimizin ne olduğu igu, iyh ve dsp nin düzgün çalışması durumunda iş kazaları meslek hastalıkları iş ve işçi verimi bunlardan bahsedin kulaktan dolma içi boş kelimeler değil yıllarca çalışmalar yapılıp araştırılıp hazırlanmış kanun ve yönetmeliklerden örnekler verin''

yazınızın gereğini yapın, sözünüzü tutun ve bencede piyasada olmayın...

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
1997 yılına ait döküman ona rağmen içinde 5 tane ilaç evet sizden de bunu beklerdim bravo 19 yıl önceki yönetmelik o zamanlar köylerde enjektörler hala kaynatılıyordu sterilizasyon yoktu siz şimdi cam enjektörler hala kullanılır onuda iddia edersiniz. Neyse kusura bakmayın ben gerçekten hata etmişim cevap yazarak inanın çekiliyorum dahada bu konuda mesaj atmıyorum

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
1997 yılına ait döküman ona rağmen içinde 5 tane ilaç evet sizden de bunu beklerdim bravo 19 yıl önceki yönetmelik o zamanlar köylerde enjektörler hala kaynatılıyordu sterilizasyon yoktu siz şimdi cam enjektörler hala kullanılır onuda iddia edersiniz. Neyse kusura bakmayın ben gerçekten hata etmişim cevap yazarak inanın çekiliyorum dahada bu konuda mesaj atmıyorum

önce moderatör onayında bekletilen paylaşımım serbes bırakılsın lütfen,
Orda kendi görevine kadar paylaştım,
o beş tane ilaç dediğin ilaç değil ilaç grubu,
Ayaktan teşhis ve tedavi yönetmeliği
EK-2
ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARINDA BULUNDURULMASI ZORUNLU ASGARİ İLAÇ LİSTESİ (sağlık kabinide dahil )

İsoptine ampul 3 adet
Heparine 3 adet
Kortikosteroid ampul 3 adet
Antispazmodik ampul 5 adet
Antianksietik ampul 3 adet
Methergine ampul 3 adet
Polivinil prolidine iyot sol. 500cc.
%5 dextroz 500 cc 2 adet
% 0,9 luk NaCl. 500 cc 2 adet
%20 mannitol 500 cc 2 adet
Analjezik 5 amp.
Adrenalin 1 mg 5 amp.
Atropin sulphat 0,5 mg 5 amp.
Sodyum bikarbonat% 8,4 5 amp.
Calcium glukonat %10 2 amp.
Dopamin 2 amp.
Lidocain %2 2 amp.
Antihistaminik 5 amp.
Aminophillin 2 amp.
Diazepam 2 amp.
Nidilat kapsül 1 kutu
Diüretik 5 amp.

***KESİLDİ***

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar.
Tartışmalarınızı birbirinizi kırmadan yaparsanız memnun olurum. Sizler bunu başarabilecek olgunluktasınız biliyorum. Konuşmalarınızı kesintilere uğratmak ya da silmek istemiyorum. Ama saygı çerçevesi aşıldığında müdahale etmek zorunda kalacağım. Bilgilerinize.
İyi akşamlar...

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar.
Tartışmalarınızı birbirinizi kırmadan yaparsanız memnun olurum. Sizler bunu başarabilecek olgunluktasınız biliyorum. Konuşmalarınızı kesintilere uğratmak ya da silmek istemiyorum. Ama saygı çerçevesi aşıldığında müdahale etmek zorunda kalacağım. Bilgilerinize.
İyi akşamlar...

Kimseyi kırmak niyetinde değilim, tartışmak istemediğimide paylaştım, kastı aşan bir cümlem var ise ilgilerden özür dilerim,
Herkese iyi akşamlar

Ysmn Tuna

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
İsmail Bey merhaba... Kamuda çalışıyorum.Aslında bu sertifikayı almak istemem deki amaç; daha nezih ve özellikli biryerde mesleğim adına verimli olmak içindi.Yalnız ikinci girişimde şükür ki başarılı oldum.Şimdiiii sınavı kazandım sertifikanın getirisini anlamakta zorlanıyorum.Kurumda bir bölüm tehlikeli, diğer bölümler de az tehlikeli gruba giriyor.Ve İ.H.sertifikalı hekimde yok. Peki yönetmeliklerde geçen ih. ile çalışır ve v.s ilgili maddeler var.işveren(kurum müdürü) beni İSGB görev vermeyebilir mi?sertifikama rağmen.başka emsalim yok.Hadi görevlendirme yaptı, sorumluluklarım,yetkilerim nelerdir?Kamuda çalışırken kısmi süreli özellerde de çalışabilirmiyim? TEŞEKKÜREDERİM.

Eda Uykuş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Ya bn bisey sormak istiyorum isggm sertifika ile ilgili duyuruyu acikladi mi veya ne zaman aciklayacak herkesten rica ediyorum lutfen aciklandigi zaman bilgilendirin

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
İsmail Bey merhaba... Kamuda çalışıyorum.Aslında bu sertifikayı almak istemem deki amaç; daha nezih ve özellikli biryerde mesleğim adına verimli olmak içindi.Yalnız ikinci girişimde şükür ki başarılı oldum.Şimdiiii sınavı kazandım sertifikanın getirisini anlamakta zorlanıyorum.Kurumda bir bölüm tehlikeli, diğer bölümler de az tehlikeli gruba giriyor.Ve İ.H.sertifikalı hekimde yok. Peki yönetmeliklerde geçen ih. ile çalışır ve v.s ilgili maddeler var.işveren(kurum müdürü) beni İSGB görev vermeyebilir mi?sertifikama rağmen.başka emsalim yok.Hadi görevlendirme yaptı, sorumluluklarım,yetkilerim nelerdir?Kamuda çalışırken kısmi süreli özellerde de çalışabilirmiyim? TEŞEKKÜREDERİM.
Yasemin hanım kazandığınız için tebrik ederim. öncelikle geç cevap verdiğim için kusura bakmayın biraz araştırma yapıp size doğru bilgi vermek istedim.
  1. Sertifikanın size çok katkısı olacağı kanaatindeyim. çünkü; çalıştığınız kurumun tehlike sınıfını tehlikeli ve az tehlikeli olarak belirtmişsiniz ancak ilerde hastane ortamında çalışacağınız zaman çok tehlikeli sınıf olacak ve orada dsp olarak atama yaptırabilirsiniz. birde ben inanıyorum ki ilerde tüm devlet okullarında dsp çalıştırılacağı inancındayım. bence bu sertifikaya sahip olduğunuzu amiriniz vasfında (idari olarak) kimse bildirmenizi personel evrak dosyanıza işletmenizi tavsiye ederim. (dsp ihtiyaç halinde direk sizle irtibata geçerler)
  2. özelde çalışma şansınız artık kalmadı çünkü işsağlığı ve güvenliği genel müd. 2016 yılından itibaren ısg katip üzerinden yapılan atamalarda sgk bildirimi istiyor buda sizi gizli bir şekilde çalışmanıza engel teşkil eder kayıt altına alınmış olursunuz.
  3. istemiş olduğunuz görev yetki ve sorumlulukları Ek' te gönderiyorum.
birde size tavsiyem ısg katip sayfasını arasıra kontrol edip duyuru kısmına bakın bazen bizle ilgili yeni duyurular olabiliyor. büyük ihtimal bu hafta sınavda başarılı olan arkadaşlar için duyuru yapılır bundan sonra ziraat bankasına tc numaranızla sertifika ücretini yatırıp ısg katip inizin açılmasını beklemeniz olacak. not : dsp arayan kişilerin iletişim bilgilerinizi görmesini istiyor musunuz onayı ister onu kapatmanızı tavsiye ederim. özelde çalışamayacağınız için boşuna sizi rahatsız etmesinler)
umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir.

Ekli dosyalar

• dsp görev yetki ve sorumlulukları.docx
    16.5 KB · Görüntüleme: 32

ilknur dalkılıç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
belgesiz çalışan diğer sağlık personeli 2016da aynen devam ediyor mu bir değişiklik var mı?

Ümit bahar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Arkadaşlar sorulara nasıl ulaşabilirim

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
belgesiz çalışan diğer sağlık personeli 2016da aynen devam ediyor mu bir değişiklik var mı?
İlknur hanım yapılan duyuruda geçici sertifikaların iptal olacağı yönünde ama zaten belgesiz çalışmak 2015 yılından itibaren yasak çünkü ısg katıp sisteminden dsp ataması gözükmesi gerekiyor ve bu atama içinde sertifika şart.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.