Destekten Yoksun Kalma Tazminatı İstemi Dilekçesi

Konu, 'İş Kazası oldu, Ya sonrası ???' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  Destekten Yoksun Kalma Tazminatı İstemi Dilekçesi

  ....../......./.......

  …........................... HUKUK MAHKEMESİNE


  DAVACI : Kendi adına asaleten küçük …........ 'e velayeten.

  VEKİLİ :

  DAVALI :

  KONU : …-TL destekten yoksun kalma tazminatı talebinden ibarettir.

  AÇIKLAMALAR :

  1-) Müvekkillerimin murisi geride davacıları mirasçı olarak bırakmış olup bu husus ...... 6. Sulh Hukuk.Mahkemesi …/… E veraset ilamı ile sabittir.

  2-) Davalı … aleyhine … Ceza Mahkemesi. ../… E kamu davası açılmış ve …/…/… tarihli karar ile sanıkların mahkumiyetine karar verilmiştir.

  3-) Müvekkillerimin murisi …… müvekkillerimin hayattaki tek dayanakları idi. Müvekkillerimin hayatta başka bir gelir kaynakları yoktur. Şu anda yakınlarının yardımları ile hayatlarını devam ettirmektedirler.

  4-)Müvekkillerimin murisi vefat ettiği zaman aylık …TL kazanmaktaydı. Bu geliri ile müvekkillerimin bütün ihtiyaçlarını karşılamaktaydı. Müvekkillerimin murisi davalıların kusuru neticesinde vefat etmeseydi müvekkillerime hayatı boyunca destek olmaya devam edecekti.

  5-) Müvekkillerimin duyduğu manevi acı ve ızdıraptan kaynaklanan manevi tazminat hakkımızı saklı tutarak murislerinin desteğinden yoksun kalmalarından kaynaklanan maddi tazminat olarak fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla şimdilik … -TL talep etme zorunluluğu doğmuştur.

  HUKUKİ SEBEPLER : BK, MK. ve sair yasal deliller.

  HUKUKİ DELİLLER :Anılan veraset ilamı,sanıkların cezasına ilişkin ilam,tanıklar,nüfus kaydı,her türlü yasal kanıt

  CEVAP SÜRESİ :10 gün

  SONUÇ VE İSTEM : Açıklanan nedenlerle, destekten yoksun kalma tazminatının davalıdan tahsiline, yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini talep ederiz. …/…/…


  Davacı Vekili
  Av.


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica