C Sınıfı Uzman Nerede Çalışacak? Bu Nasıl Iş?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında CaglarSu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. chemistanbul

  chemistanbul Banned  canınızı sıkmayın.
  moralinizi bozmayın.
  gidin bulabileceğiniz en iyi OSGB de iş bulun(bunun için işi bilen tecrübeli arkadaşların görüşlerinden faydalanabilirsiniz.gidin görüşün, sonra buradan bilgi toplayın ve ona göre işe başlayın.)
  1 yıl dayanın.işi iyice öğrenin.farklı sektörlerde çalışıp tecrübe kazanın.kendinizi geliştirin.
  1 yıl sonra seçici davranarak -eğer kendinizi yetiştirdiyseniz- istediğiniz bir işi bulmak için arayışa girin.eminim burada kuru gürültü yapmaktan -geçmişte bende çok yaptım- daha faydalı olacaktır size.

  haaa.yada çevreniz vardır.veya şans ya işte bi yerden kulağınıza gelir gider tek bir firmada 200+ tl ye işe başlarsınız.olmazmı.olurrrrr.hemde çok güzel olur.
  sadece işinizi çok iyi yapın ve öğrenin.
  unutmayın.
  yeni bir meslek öğrendini.adı uzman.ama siz değilsiniz.uzman olmak içinde çoook çalışmanız lazım.çalışırsanız kazanamayacağınız şey yok.
  kolay gelsin.


   
  karbon, CaglarSu ve uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
 2. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  2000+ TL eksik olmuş

   
  CaglarSu bu yazıya teşekkür etti.
 3. eda2

  eda2 Guest

  OSGB ler 2000 veriyor zaten. arkadaşlar başladı. 1000 veren de mi var? büyük şehirlerde böyle ama küçük şehirlerde 2500 diyen arkadaşlar var.
  demek piyasada 1000 e razı olan var ki düşürüyolar piyasayı. cehaletten olsa gerek.
  peki OSGB ler herhangi bi problemde avukat desteği sağlıyor mu bilen var mı? yada bu masraflar için özel sigorta yapılıyomuş onu mu yapmak gerek? bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. kurstan bir hoca bu sigortayı yaptırın demişti. ne olur ne olmaz diye

     

   
  CaglarSu bu yazıya teşekkür etti.
 4. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  mesleki sorumluluk sigortası.
  OSGB ler yaptırmaz.kimse yaptırmaz.sen kendine yaptırırsın sadece.OSGB; "banane işini düzgün yapsaydın der." çekilir kenara.bu kadar.
  avukat desteği de vermez.adamlar zaten maaliyetten kaçmak için az para veriyorlar.birde avukat parasımı....

  hemen avukatlık oldunuz sizde.-genele diyorum- ya işimizi nasıl iyi yaparız ı düşünün.nasıl kendimizi geliştiririz i düşünün.bana gelip iş isteseniz bu kafayla kimseye iş vermem.yukarıda da bahsettim biraz ufkunuz açık olsun.

   
  CaglarSu bu yazıya teşekkür etti.
 5. Yamansur

  Yamansur TÜİSAG Üyesi

  Çok Haklısınız, ben şahsen 27 gündür serbest meslek erbabı olarak risk analizi ve Acil Eylem Planı Çalışmaları yapıyorum daha doğrusu yapmaya çalışıyorum. Şu ana Kadar 7 firmaya yaptım, ücret konusunda ise istediğim ücretleri alabildim, çünkü hep yakın çevrem hatır gönül vs. ama bir süre sonra bu çevre de bitecek. Sonra OSGB'ler benim 2 tam gün zaman ayırdığım firmalara belki de hiç gitmeden 100-200 liraya çalışma yaparlar. Ama serbest meslek erbabı olarak da bir mali müşavir, muhasebeci ile anlaşarak ona da kazancınızdan pay vererek defterlerini tuttuğu yerleri size bağlayabilirler. OSGB'lerin iktidarsızlığı bir gün patlayacak arkadaşlar. Ve işini düzgün ve özverili yapmaya çalışanlar su üstünde kalacak inşallah :)

     

   
  CaglarSu ve Burcum bu yazıya teşekkür etti.
 6. eda2

  eda2 Guest

  hiç sorma yahu kursta bi hoca bize sürekli ''bu işten para kazanmak için mi seçtiniz, bu işin sonu hapis, tazminat'' gibi saatlerce
  konuştu. sınıftaki herkes madem öyle yapmayalım bu işi demeye başladı. milletin morali nasıl bozuldu anlatamam. en son bi hoca bize bu kadar üzülmeyin özel sigorta var onu yaparsınız dedi. kurs hocaları malum işi öğretmiyor slayttan okuyup geçiyor. bizde de tecrübe olmayınca özgüven tamamen düşüyor

   
  bio.turgut ve CaglarSu bu yazıya teşekkür etti.
 7. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  işte hatamız bu bizim.birileri çuvalla para kazanıyorsun dedi diye girdik bu işe, kursta hoca hapis var diye soğuduk, işe başlayınca sanayinin içine girince korktuk.
  neden.?
  çünkü okumuyor araştırmıyoruz.insanlara inanıyoruz.
  halbuki araştırsak ve kendimiz öğrensek ve insanlardan sadece fikir alsak sorun olmayacak.
   
 8. eda2

  eda2 Guest

  açıkçası çuvalla para var diye girmedim bu işe. çünkü öyle olmadığını biliyorum. kimyagerim ve netteki tüm iş ilanlarına başvuru yaptığım halde ve yüksek lisans yapmış olduğum halde iş görüşmesine bile çağırılmıyor olmamdı nedeni. çünkü çok fazla kimyager vardı ve iş tecrübeleri vardı yada firma içinden tanıdıkları torpilleri vardı. bu yüzden iş görüşmesine bile çağırılmıyordum. sonra arkadaşlarım bu sertifikayı almam durumunda iş bulma ihtimalimin artabilceğini söylediler ve öylece başladım kursa. parasal bi araştırma yapmadım bu işle ilgili. sonuçta c sınıfı uzmanlıktan bahsediyoruz. ama nedense hep böyle anlaşılıyor. belki böyle düşünenler kendileri gibi biliyor herkesi. ama aldığın diploma bi işe yaramıyorsa ihtimalleri araştırıp değerlendirmek durumunda kalıyoruz. keşke üniversitelerdeki kontejanlar biraz daha akıllıca belirlense de açıkta kalmasak. bu kadar çok üniversite açılırken işimiz daha da zorlaşıyor.
  sizin başka bir tavsiyeniz varsa değerlendirebilirim   
 9. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  mesajıdaki "okumuyoruz, araştırmıyoruz insanların sözüne kanıyoruz" dememdeki kasıt; hapis cezası vs. dedikoduları için.yoksa elbetteki maddi ikanlarımızın daha genişlemesi için bu tür bir değişikliği düşünmemiz olağan.
  tavsiye olarak şunu diyebilirim. işinizi düzgün yaparsanız, hem iyi para kazanırsınız,hem güvenle çalışırsınız.sıkıntı yaşamazsınız.insanların korku çığırtkanlıklarına inanmayın ve kapılmayın derim ben.

     

   
  karbon bu yazıya teşekkür etti.
 10. Armağan Kocabaş

  Armağan Kocabaş TÜİSAG Üyesi

  yeni başlayanlar için açılan sayfalarda sürekli hapis cezaları ve avukat paralarından bahsediliyor.. bunlar söyleyen arkadaşlar acaba neden hala uzmanlık yapıyorlar? sürekli hapisten bahsedip moral bozmaktaki amaç nedir? insanları meslekten soğutmak mıdır amaç? lütfen bazı hassas şeyler konusunda daha dikkatli olmaya çalışalım. :) her iş kazasında uzmanlar hapse girseydi ortada uzman kalmazdı   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica