C Sınıfı Uzman Iş Bulma Problemi

murat fidan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar mayıs sınavı ile iş güvenliği sertifikası alacağım inş. Nerdeyse bütün yorumları okudum bu iş bulma konusu ile ilgili bu kadar da karamsar olunmaz yani. Bir arkadaş yazmış sertifikamı aldım iş yok arayan soran yok diye. Kimin aramasını bekliyorsunuz ki? 4 yıllık fakülte mezunusunuz ne kadara nasıl bir iş buldunuz? okul bitince hemen kim aradı sizi? Tamam İş Güvenliği çok gündemde olan bir durum ama buda milli piyango değil yani. A-B sınıfı olmadıktan sonra yüksek rakamlar bence hayal. sonuçta işi iyice öğrenmek kendini kanıtlamak lazım. Buda git 1000 tl ye çalış demek değil. Sanayide çırak çalışıyor o paraya. Şimdi iş bulamazsanız zaten önümüzdeki yıl hiç bulamazsınız mayıs 18 de 50.000 kişinin sınava gireceğini düşünürseniz kaldı ki ağustos ve kasımda da sınavlar var. Ama evde bilgisayar başında oturursan kimse seni arayıp da gel sana 5000 tl maaş demez. Daha bugün şahit oldum bir olay ; antalya organize sanayide bir firma 5000 tl ceza yemiş, yakınıyor adam ne yapacaz nasıl olacak diye bu sadece bir örnek daha niceleri var. bugün sertifikam olsa en az 25-30 tane firmanın risk analizini yapmıştım maaşın yanında ek gelir ama yok yönlendiriyoruz osgb ye ne yapalım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.