Tartışma C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Volkan Pirik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. şahin turpçu

  şahin turpçu TÜİSAG Üyesi  krmbz doğru söylüyorsun
  kesinlikle sebep bizleriz
  ben şahsen kendi adıma günlük 240 tl den aşağı çalışmama taraftarıyım
  diğer uzman arkadaşlarda umarım en düşük bu şekilde düşünüyorlardır.


   
 2. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  Eğer oda veya birlik olarak yapılanırsak bunuda kanunlarla sabitler ve taçlandırırsak ne OSGB ne İş Veren nede İSG Uzmanları oda veya Birlik onayı olmadan veya yapılacak düzenleme ve şartnamelere istinaden koyulacak kurallarda alt ve üst limit esas olacaktır yani bugün İSG VE İH Odası olsa zaten birim fiyati açıklayacak ve alt limitleri koyacaktır.Ü,st limit olarak almak isteyen olursa onada kimse niye fazla alıyorsun diyemez.Şahsi kanaatim bu ve Sn.Levent bey'in de bu konuda çalışmaları mevcut,yakın zamanda bu serbest piyasa ve kastedilen al 500 tl yi ver diplomanı veya uzmanlık belgeni olayı çözümlenecek ve haklarımız koruma altına alınarak eşit ve adil bir çalışma ortamında herkez görevini layıkı ile yapacaktır.
  Bireysellik daima farklı fikir ve sonu gelmeyen sorunlar üretir lakin birlik ve beraberlik tek çatı altında toplanmak çoğunluğun sesi ve oyları ile en doğru ve hepimizin çıkarına olan kapıları bize açar,düşüncesindeyim.

   
 3. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Henüz iki gün önce, 5 gün çalışmam gereken bir firmaya 1600 tl fiyat teklifi verdim (biraz yüksek olsun fiyat dedim). Ardından görüşmeye gittim yüzyüze görüşürken pazarlıklar sonucu son fiyatımın 1250 Tl olacağını söyledim. İşveren 900 -1000 Tl civarında konuştu. Daha sonra biz size dönelim dediler ve oradan ayrıldım. Şimdi eğer başka bir uzman arkadaş gidip onlara düşük bir teklif verirse, haklı olarak onunla çalışacaklar. Her halukarda piyasayı düşüren yine bizler olacağız..

     

   
 4. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  ben 1250 tl yi 3 gün için veriyorum. demekki beni almamakta haklılar siz 5 güne 1250 veriyosanız.

   
 5. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Keşke 1 gün için 2000 tl teklif verebilsek. Ancak gün geçtikte düşüyor ve böyle giderse düşmeye de devam edecek.. Uzmanların 30 gün için 1000 - 1500 tl teklif verdiği bir ortamda, nereye kadar çabalanabilir onu bilmiyorum..

     

   
 6. şahin turpçu

  şahin turpçu TÜİSAG Üyesi

  yakında muhasebeciler gibi aylık 50 tl te çalışacağız gibi bir his var içimde

   
  Cengizhan bu yazıya teşekkür etti.
 7. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  bence saat üceti 40-50 arası olmalı. herkes fiyatı yüksek tutarsa fiyat yüksek kalır. yeni bir sektör olduğundan fiyat politikasını belirlemek bu işi ilk yapanlara düşer.
   
  NeşeB bu yazıya teşekkür etti.
 8. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  Kesinlikle haklısın,bunun önüne geçmek gerekli fiyatı düşüren dediğiniz gibi yine bizleriz ama işte bir alt limit belirlenmeli bunu OSGB de İşveren de İSG Uzmanıda bilmeli yoksa önü alınamayan işporta tezgahına benzeyecek bu iş ''git yan dükkanda 5 tl gibi''...   
  NeşeB bu yazıya teşekkür etti.
 9. şahin turpçu

  şahin turpçu TÜİSAG Üyesi

  doğru söylüyorsunuz Hüseyin Bey fakat bu kadar etrafta işsiz var ve çoğuda iş güvenliği uzmanı oluyor
  işsiz gezen birine aylık 4-5 gün için 500 tl verirseniz gözü kapalı kabul eder
  bilmem yanlış mı düşünüyorum

     

   
 10. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  Bulunduğumuz platformda bile neredeyse 19000 üye sayısına ulaştık ve dışarıda henüz buradan bihaber olan 19000 Uzman veya Uzman adayı mevcut aslında elimizdeki güç okadar fazlaki....Farkında olmalıyız ve birleşip bir çatı altında hareket etmeliyiz saat başı ücretinde,tam zamanlı ücretinde alt limitlerini belirleyip olaya somutluk kazandırabiliriz.   
  Ahmet mehmet devam bu yazıya teşekkür etti.
 11. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir yorumda benden olsun OSGB lerinden B sınıfı için saatlik uzman teklifi istedim teklif fiyat aralığı 130tl ile 30tl arasında değişiyor. Bir firmanın saatlik teklifi 130 TL iken diğer firmanın teklifi 30 TL bu kadar ucurum olmaması gerekir baknlığın bu konuya el atması gerek.   
 12. ÖmerFaruksvnl

  ÖmerFaruksvnl TÜİSAG Üyesi

  BU KADAR YORUMLARDAN ANLAŞILIYOR Kİ BİR ODA KESİNLİKLE KURULMALI. VE ACİLEN!!!

   
  ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
 13. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  biraz gerçekçi olmak lazım kabaca 1 saatlik fiyata 30 tl den az vermemek lazım çok da uçmamak lazım fazla mesai hesap etmeden ayda 180 saat 30 tl den 5400 tl eder bu da c sınıfı için ideal fiyattır bence.. saati 50 tl fiyat vermek gerçek dışıdır.
   
 14. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  Bence C sınıfı uzmanın alt limiti saati 30 tl olmalı piyasa buna çok müsait

   
 15. öz madenci

  öz madenci TÜİSAG Üyesi

  maden mühendisleri odası asgari ücret tarifesinde iş güvenliği uzmanlığını da koymuş. C sınıfı için 2500 TL demiş. ben de diyorum ki bütün arkadaşlar saatlik 50 TL nin altına inmemeleri lazım, üzerinde herkes istediği fiyatı verir ancak en az 50 demeleri lazım. bir de şöyle bir durum var. kaç kuruşluk adamsın derler ya...:) fiyatı ne kadar düşük verir iş alırsın değerin olmaz. fiyatı yüksek verirsin iş alırsın değerin olur.   
 16. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  İşte Hamur yavaş yavaş şekilleniyor arkadaşlar,30 yada 50 biz belirlyeceğiz alt limiti ve hiç bir uzman arkadaşımda alt limitin altında fiyat veremeyecek ve hiç bir OSGB birimi veya İşveren bu alt limitin altında Uzman çalıştıramayacak, BİZ KARAR VERECEĞİZ VE BU ÇOĞUNLUK BİZDE OLDUĞU SÜRECE BİZİM DEDİĞİMİZ OLACAK...

   
  Ahmet mehmet devam bu yazıya teşekkür etti.
 17. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar , her türlü işletme bu hizmeti almak zorunda mı ? evet zorunda ! . Dolayısıyla fiyatlarda ağız birliği yapmamız çok önemli. Uzun süredir işsiz kalmış arkadaşlara hak veriyorum belki de onara göre bizim yaptığımız üçün beşin hesabıdır. Ancak herkesin biraz sabretmesi gerekiyor ve fiyatlarımızda rijit olmamız gerekiyor. Sen fiyatta düşmezsen ben fiyatta düşmezsem işveren dönüp dolaşıp yine bize gelecek sonunda. Bize düşen görev gerçekçi ve yerinde fiyatlar sunmak olacaktır çok fazla hayal kurmadan uygun fiyatlar belirlememiz gerekiyor. Bunun için saatlik ortak fiyat çizelgesi çıkarmamız gerekiyor. İlla ki belirlenen fiyatlardan memnun olmayacak arkadaşlar olacaktır. Ancak çoğunluğun oylarıyla seçilen bir başkanın ve yönetim kurulunun böyle bir fiyat tablosunu hazırlaması en adaletlisi olacaktır. Oda kurulması için girişimlerin olduğunu biliyoruz ve bu girişimde bulunan arkadaşlarımıza, abilerimize, üstlerimize teşekkür ediyoruz. Ancak bu sürecin ne kadar zaman alacağını bilmiyoruz. Bu yüzden Oda kurulmadan öncede oda kurulduktan sonra yapılacak işlere başlayabiliriz. İlk işimiz de Fiyat tablosu olmalıdır. İyi çalışmalar diliyorum.

   
  Gökhan Çavuş, NeşeB ve ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
 18. krmbz

  krmbz TÜİSAG Üyesi

  Oda çalışması var demişsiniz, benim bilgim yok konu ile ilgili. Bu konuda girişimde bulunan kişiler kimler acaba? Bizden birileri mi (yani forumdan)? Eğer gerekiyorsa, bizde elimizi taşın altına sokalım..

   
 19. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  Burak bey;Klavyene sağlık...
  İlgili oda veya birlik adı her ne olursa olsun bir çatı altında birleşmemiz ve kararların bu çatı altından tek ses olarak çıkması gerekliliği kesindir.Önemli olan Sn.Levent bey'in başlattığı çalışmaların bir an önce sonuç bulması ve muallakta kalan bir çok konunun çözüme kavuşması sağlanmalıdır.
  İlgili konu ve çalışmalar hakkında elimizden gelen ve bizlerden talep edilen her ne olursa olsun karşılanmaya ve sonuçlandırılmaya çalışılacaktır.
  Bizler yarının küçük hesaplarını değil bundan 10-20 yıl sonrasının planlarını şimdiden ortaya koymalıyız...
  Bugün hayal veya umutsuz olarak görülen bu iş bu strateji bu birlik ve tek çatı altında toplanma ruhu inanıyorumki bizi yanıltmayacak ve bizlerin sağlam hedeflere doğru ilerlememizde büyük rol oynayacaktır.

   
  Ahmet mehmet devam bu yazıya teşekkür etti.
 20. fumeka

  fumeka TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar fiyatları çok komik düzeylere indirmeyin lütfen. yaptığınız yada yapacağınız iş çocuk oyuncağı değil. bir iş kazasında direkt sizi alacaklar önce ve çekeceğiniz sıkıntıların bedeli böyle 300-500 gibi komik rakamlar olamaz bence. en azından ben 1200 tl altına inmeyeceğim. çünkü devlet kamuda çalışanına 1200 tl fark verecek bu iş için. lütfen kendinizi de işinizi de diğer isg uzmanı arkadaşların piyasasını da alçaltmayın.
  saygılar,

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica