C Sınıfı Belge ile neler yapılabilir?

aybarsyilmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
26 Haz 2011
Mesajlar
0
Tepki puanı
1
Arkadaşlar merhaba,

C Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahibim.Ve şu an bu alanda çalışmıyorum.İşimden memnunum ancak bu sertifikamı da değerlendirmek istiyorum?Bu konuda neler yapabileceğim hakkında ise bilgim yok.Bu konuda yardımcı fikirler verebilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

İyi çalışmalar.
 

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Katılım
17 Ara 2010
Mesajlar
3,012
Tepki puanı
3,476
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
İş güvenliğinde yeni iseniz sizin bu işin inceliklerini öğrenmeniz gerekli. Bunun en kolay yollarından birtanesi bir OSGB firması ile anlaşın. Başlangıç olarak size düşük ücret önereceklerdir ama kazanacağınız deneyimi para ile satın alamazsınız.
İşi tamamen öğrenmeye çalışın. Mesleğiniz ile ilgili kısımlarda görev alırsanız hem severek yaparsınız hemde daha çabuk alışırsınız.
Bana göre en az 2 yıl bu şekilde çalışmanız gerekli. Tabi OSGB de doyum noktasını ulaşırsanız bir firmada isg uzmanı olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.
Ama dediğim gibi kendi iş yerinizi açmanız için en az 2 yıl a ihtiyacınız olacaktır.
İyi çalışmalar.
 

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
2 Şub 2012
Mesajlar
638
Tepki puanı
813
meraba aybars bey,
mesleğinizi ve çalışma alanınızı bilmiyorum ancak,C sınıfı uzmalık belgesiyle sanayiden sayılan işlerde tek başınıza uzman olarak çalışmanız pek mümkün görünmüyor.fakat tehlike sınıfına göre B veya A sınıfı uzmanı altında çalışma imkanınız var.ayrıca kaan beyin dediği gibi ortak sağlık güvenlik birimlerinde çalışmanız mümkün olabilir.belgenizi işletmek için bir şekilde sözleşme yapmalısınız.
 

Esat ÜN

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
20 Ara 2011
Mesajlar
323
Tepki puanı
374
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
kiralayın belgenizi

istediğiniz cevap bu olsa gerek. böyle bir ülkede bu sistemde bu yapılır zaten.

özür dileyerek söylüyorum; "bu bu sertifikamı da değerlendirmek istiyorum" denilecek bir sertifika değil bu. ayrı bir meslek. ayrı bir dal. şuan ki işinizden memnunsanız belgenizi çerçeveletin asın duvara bırakın öyle kalsın. bu alanda çalışmak istiyorsanız cevabını kaan bey vermiş zaten.
 

aybarsyilmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
26 Haz 2011
Mesajlar
0
Tepki puanı
1
Öncelikle Kaan Bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Tavsiyeniz yönünde hareket etmeye çalışacağım.

Esat Bey , bugüne kadar cevabını bildiğim soruları kimseye sormadım.Veya duymak istediğim cevap için insanlara soru yöneltmek gibi bir huyum yok.Bu mesleğin veya sertfikanın ne olduğunu iyi biliyorum.Ve bildiğim için de bu vasfı yitirmemek için mücadele etmek istiyorum.-------Yönetici tarafından kesildi--------
 

murkiv5555

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
12 Ocak 2012
Mesajlar
204
Tepki puanı
236
3 yıl süre ile b sınıfına da bakabilirsin fakat bu alanda yeteri tecrübe yok ise sıkıntı çekiliyor.osgb den faydalanın kaan beyin dediği gibi
 
Üst