Biyoloji Mezunları Isg Uzmanı Olabilir Mi?

Konu, 'Yasalar, Tüzükler, Yönetmelikler Hakkında' kısmında zzeeyynneepp tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. bio-mine

  bio-mine TÜİSAG Üyesi  Sayın Sevecen,
  işte bir biyoloji mezunu olarak bizimde anlatmak istediğimiz bu. "fizikçiler, kimyacılar giriyorsa (yani illa mühendislik aranmıyorsa) biyologlar niye giremiyor''. bir biyolog olarak desteğiniz için çok teşekkür ederim.


   
 2. fatihzkn

  fatihzkn TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar konuyu çok farklı noktalara taşıyorsunuz.Tamam biyolojininde mutlaka alakası vardır Ama bazı arkadaşlar bazı bölümler için ne alaka gibi konuşmalar yaparak konuyu sadece kendileri bilebiliyor gibi bir hava oluşturuyor. Burdaİsg konusunda birbirimize daha fazla nasıl yardımcı olabileceğimizi konuşurken tartışmayı kişiselleştirmeyelim.

   
 3. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  İstanbulda yıldız teknik ünv. var ayrıca özel üniversiteler okan Aydın gibi 2. öğretimi tercih ederek sınava girip okuyun bence zaten 2. öğretim olunca devamsızlıkta hocalar daha esnek davaranıyorlar. Yani hem çalışıp hemde rahatlıkla okuyabilirsiniz. Yalnız biraz ders çalışmanız gerekmekte.

     

   
  bio-mine bu yazıya teşekkür etti.
 4. bio-mine

  bio-mine TÜİSAG Üyesi

  Kazanabilirim inşallah. sonuçta mezun olalı çok oldu. üniversite sınavı değişti sistem değişti. yıldız olmazsa aydın yazarım. bide uzaktan eğitimi varmış karabükte sanırım. yıldız yada aydın olmazsa uzaktan eğitime başvurayım diyorum.

   
 5. H.Ece SÜRMEN

  H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

  kişiselleştirmekle alakası yok sayın sevecen günel, ben biyologlarla ilgili birşey söylemedim siz bir cümle kurmuşsunuz bende cümlenizden ne anlaşılıyorsa onu anladım ve cevapladım!
  Cümlenize bakarak konuştum buyrun...
  H.Ece ALTINTAŞ
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

     

   
  Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 6. fatihzkn

  fatihzkn TÜİSAG Üyesi

  Benim kastım zaten Ece Hanım değildi.Sevecen hanım çok fevri söylemlerde bulunduğu için yorum yazdım.

   
 7. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  2 Yıldır belgeli olarak yapıyorum bu işi , belgesiz olarak evveli de var tabii benim için ; Açıkcası ben 2013 ve 2014 yıllarında kayda değer paralar kazanacağımı düşünüyorum bu işten ancak 5 sene sonra ayaklar altında (2016-2017 gibi) olacağını düşünüyorum.
  Şimdi bu sene sınava girip 2015 temmuz gibi mezun olursanız sınavı da denk getirip 2015 ekim gibi belgeli filan olursunuz diye düşünüyorum.Ben mühendisim ve mesleğime sıkı sıkı sarılıyorum. Bence sizde böyle bir maceraya atılırken de ana iştigal alanınız mesleğiniz olsun ki daha sonra hayal kırıklığı olmasın.
   
 8. H.Ece SÜRMEN

  H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

  sayın isglaborant biz burda kimseyi rencide etmedik diyorsunuz ama cümlelerinizde "oysa fizik bölümü konulmuş,kaldı ki fizigin ne kadar alakası var ,oda tartışılır" demişsiniz... lütfen bişeyler yazarken dikkatli konuşun ve bu sayede "fizigi de en az sizler kadar bilirim" cümleniz havada kalmasın...

  H.Ece ALTINTAŞ
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı   
  Fasih Fatih DEMİRTAŞ, daktuylu ve gokcar bu yazıya teşekkür etti.
 9. bio-mine

  bio-mine TÜİSAG Üyesi

  birçok dersten muaf olursam 2015 i bulmaz diye düşünüyorum.daha üniversite sınavına da gircez tabii. şimdide biyolojiyle alakalı olmayan bir yerde çalışıyorum aslında. amacım 2 yıllık bu bölümü okuyup biraz daha işimle alakalı bişeyler yapabilmek.

     

   
 10. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bu platformda tartışırken daha yumuşak uslup kullanalım. Amacımız burada birbirimizin açığını bulmak değil fikir alışverişinde bulunmak. Lütfen kelimeleri kullanırken daha seçici olalım.   
  H.Ece SÜRMEN bu yazıya teşekkür etti.
 11. turker011

  turker011 TÜİSAG Üyesi

  Biyoloji mezunu arkadaşlar bende biyoloji mezunuyum.Yönetmelikler yavaş yavaş yayınlanmaya başlıyor.Bakanlığa başvuru yapalım Ek yönetmelikle biyoloji mezunlarınında bu sınava girmesini sağlayalım.Biyoloji mezunları birlik olursa bu sorun çözülebilir.Seçimler yaklaşıyor.....   
  bio-mine bu yazıya teşekkür etti.
 12. Leylaleyla

  Leylaleyla TÜİSAG Üyesi

  ben de bir fizikçiyim aynı zamnda radyasyon ölçümü ve radyasyondan korunma sorumlusuyum. (nükleer fizik ) fizikçi ne alaka diyen arkadaşlarıma bir türlü anlayamıyorum ben isg eğitimini fizikle bütünleştirerek aldığımı düşünüyorum. bi zahmet açın fizik bölümü müfredatına göz gezdirin. ben kesinlikle karşı değilim biyologlar bu eğitimi almasınlar diye düşünmüyorum biyolojik risk etmenleri adına ama neden fizikçi deyince bilip bilmeden konuşuluyo anlamış değilim.

   
  suhat, Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve daktuylu bu yazıya teşekkür etti.
 13. turker011

  turker011 TÜİSAG Üyesi

  Biyoloji mezunu arkadaşları lütfen bu konuda destek olalım birbirimize.Biyologlar derneği ve kişisel olarak Biyoloji mezunlarına İSG uzmanlığına girme hakkı tanınması için bakanlığa başvuru yapalım.Tanıdığınız bütün Biyoloji mezunu arkadaşlarımıza bu konuda destekleri için birleşelim.Fikirlerinizi söylerseniz nasıl yapalım diye...
   
 14. Selçuk Karstarlı

  Selçuk Karstarlı TÜİSAG Üyesi

  Fen fakültesi mezunlarının İş güvenliği uzmanı veya öğretmen olmasına karşı olmamakla birlikte bu kişiler bilimsel çalışmaların, laboratuvar çalışmalarının içinde olma olanakları olmamasından rahatsızım. Fen fakültesini kazanmanın daha kolay olması da bizim ülkemize özgü bir saçmalık olsa gerek. Okuması zor bölümü kazanmak daha kolay. Temel sorun istihdam sorunları, yoksa bütün uzmanlık alanları multidisiplinerdir.

   
  volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
 15. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  biyoloji mezunu c sınıfı olamaz.ama gider isg yüksek lisansını yapar b sınıfı olur.ki çok mantıklı bence.kimya dahil olmasaydı ben öyle yapcaktım   
 16. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  sözlerim sakın yanlış anlaşılmasın bence bu dakikadan sonra zaten fen edebiyat fakültesini tercih edip 4 sene okumak intihar gibi bişeydir.onun yerine bir meslek branşında vasıf kazanmak çok daha mantıklı sorun askerlikse açıköğretim var :)

   
 17. emir kaya

  emir kaya TÜİSAG Üyesi

  isg eğitimi aldığım kursta biyoloji bölüm mezunlarının 2014 yılında iş hijyenisti olabileceklerini duymuştum isterseniz bu konuyla ilgili bir araştırma yapabilirsiniz

   
 18. daktuylu

  daktuylu TÜİSAG Üyesi

  Biyoloji mezunlarının da Allah yolarını açık etsin insallah en iyi yerlere onlarda gelirler insallah cok guzel kapilar onlarada acilir insallah .ama fizikçilerin neden bu ise dahil olduğunu ancak bu isin icinde olan birileri bilebilir fiziğin olmadıgı bir ortamınız veya dünya varmi basit düşünmeden cevap verelim lutfen..

   
  Leylaleyla ve Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 19. bio-mine

  bio-mine TÜİSAG Üyesi

  merhaba arkadaşlar,
  ben bakanlığa başvurdum. biyoloji mezunlarının magduriyeti ile ilgili bir dilekçe yazdım. sizde yazın. ne kadar çok dilekçe yazılırsa okadar güzel olur. resmen haksızlıga uğruyoruz ya...

   
  turker011 bu yazıya teşekkür etti.
 20. stingbjk

  stingbjk TÜİSAG Üyesi

  lütfen arkadaşlar bu mesleği rant kapısı olarak görüp cılkını çıkarmayalım.. tabikide para önemli bir şey ama içerik ve manevi olarak can lar bir nevi size emanet olacak.. biyoloji bölümü çok güzel bir bölümdür gelecegin mesleğidir.. ama lütfen isg olmasınlar :) avukatlar isg olmasınlar .. bi zahmet isg nin ne olduğunu eğiim konularını açsınlar bi okusunlar birde aldıkları eğitimi karşılaştırsınlar, sentez sonucunda şu soruyu sorsunlar '' sonu hapse bile gidilebilcek bu ağır sorumlulugu gerçekten almaya uygunlarmı'' teşekkürler..

   
  OGNSZMS bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica