Bireysel C Sınıfı Uzmanlık

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında b_dogru tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. silikinsayd

  silikinsayd TÜİSAG Üyesi  güzel demişşin kardeşimde bu özveri OSGB'lerde olmuyor. umarım senin gibi özveri sahipi patronlar olur. vala takdir ettim :))


   
 2. ahmtilys

  ahmtilys TÜİSAG Üyesi

  Ben bakanlıkla görüştüm bugün. Fatura kesmenize gerek yok tamamen sizin şirketle anlaşmanıza bağlı dedi. Bana çok saçma geldi ama aynen böyle söyledi bir bayan

   
 3. Bora Çağlayansu

  Bora Çağlayansu TÜİSAG Üyesi

  Eğer OSGB den bağımsız eğitim veriyorsanız eğitim verdiğiniz şirkette bordrolu çalışan olmanız gerekir.(Tam süreli olması şart değil)

     

   
  Serdarsan ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
 4. tugra55

  tugra55 TÜİSAG Üyesi

  ...........50 den az çalışanı olan işyerlerinde .eğitim ve rd ve aep için tehlike sınıfına bakmaksızın tüm uzmanlar yapabilir verebilirde....ayrıca senin bu cebabına verecek bir cevabım olmayacak.....

   
 5. gilgin

  gilgin TÜİSAG Üyesi

  Peki meslek odalarınında böyle bir yetkisi var. Bir meslek odası eğitim verecek ise eğitimi veren kişinin uzman olması ve odanın üyesi olması yeterli mi?

     

   
 6. Mehmet ÖZKAN

  Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım benimde bildiğim kadarıyla az tehlikeli sınıfa bakabilmekte c sınıfı uzman şimdi tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta olan bir işletmeye c sınıfı uzman bakabiliyorda benimmi haberim yok değişmiş mi bu ben yanlışmı biliyorum?:alaycı:

   
 7. emreozcan

  emreozcan TÜİSAG Üyesi

  C SINIFI 30 SORU İÇİN İNCELEME BAŞLATILDI HABERLERİ GEÇİYOR DOĞRUMU YOKSA YARIN sınav SONUÇLARI AÇIKLANIRMI?

  (Yönetim mesajı : emreozcan üyemiz bu mesajını tamamını büyük harflerle yazmış olduğu için mesaj denetim ekibi tarafından uyarı almıştır)
   
 8. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Tehlikeliye bakıyor   
 9. Mehmet ÖZKAN

  Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  c sınıfı uzmanın kendi mesleğiyle alakalı olma şartıyla tehlikeli sınıfa bakabilme yönetmeliği durdurulmuştu acaba tekrar mı yürürlüğe girdi yoksa durdurulduğundan sizinmi haberiniz yok ben bu konuda bi araştırma yapıp size tekrar dönecem.:hey:

     

   
 10. mülayim helva

  mülayim helva TÜİSAG Üyesi

  BİLDİĞİM KADARIYLA TEHLİKELİYE BAKABİLİYOR ÇOK TEHLİKELİ DURDURULDU YOKSA C SINIFI AZ TEHLİKELİDE 2016 DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEĞİ İÇİN HİÇ Bİ YERDE ÇALIŞAMAZ

  (Yönetim mesajı : müleyin helva üyemiz bu mesajını tamamını büyük harflerle yazmış olduğu için mesaj denetim ekibi tarafından uyarı almıştır)   
 11. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Az tehlikeli, Tehlikeli, Çok Tehlikeli olmak üzer firmalar sınıflandırılmıştır. Bunlardan sizin bahsettiğiniz, benim de aşağıda paragrafın tamamını verdiğim konu C belgeli iş güvenliği uzmanlarının çok tehlikeli işyerlerine bakmasının durdurulmasıdır.

  Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Hakkında Önemli Duyuru !!!


  Bilindiği üzere 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı resmi gazete’de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in, 31/01/2013 tarih ve 28545 sayılı resmi gazete’de yayımlanan yönetmelikle eklenen Geçici 2 inci maddesinin birinci fıkrasına açılan dava sonucunda Danıştay 10.Dairesince 2013/919 Esas no ile ilgili maddenin yürütmesinin durdurulması kararı verilmiştir.
  Bu itibarla, konu ile ilgili taleplerin işleme konulmasına hukuken imkân bulunmamakla birlikte bahsi geçen dava süreci takip edilerek verilecek nihai karara göre tarafınızca işlem tesis edilmesi uygun olacaktır. İSG-KATİP üzerinden bu konu ile ilgili işlemler durdurulmuştur ve bu madde doğrultusunda yapılan sözleşmeler askıya alınacaktır.
  Bilgilerinize rica olunur.   
 12. tugra55

  tugra55 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir işerinde iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak ayrı bir şey . Risk değerlendirmesi aep yapmak ayrı bir şey
  hiçbir yönetmelide rd ve aep a.b.c yapar diye bir ibare yoktur 50 den az çalışanı olan tüm firmalarda aep ve rd c uzmanda yapabilir

  Ayrıca durdurulan madde 720 prime sahip mesleki tecrübesi olan C LERİN A YA BAKABİLMESİ DİR

  BİLGİNİZE

   
  Mehmet ÖZKAN bu yazıya teşekkür etti.
 13. mülayim helva

  mülayim helva TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar c sınıfı uzmanıyım sağlık ocaklarında çalışıp iş yeri hekimi sertifikası olan hekimlere 30 saat çalışma izni verdiklerini duydum doğrumu doğru ise böyle bir arkadaşla firmalarla anlaşma yapabilirmiyiz tehlikeli sınıfta olan firmalarda 300 kişiye kadar bakabiliyor böyle bir arkadaşla bu sayıya kadar değişik firmalarla anlaşma olanağımız varmı birde bu hekim arkadaşın anlaşma yapılan yerlerle sigorta durumu nasıl olacak burada işçi sayısına takılıp 300 sayısı aşağı düşermiş bildiğim kadarıyla sigorta günlük yapılıyor
   
 14. Mehmet ÖZKAN

  Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar yasa kanun tüzük yönetmelik ne ise onu uygulamak durumundayız bizim kendi yorumumuz önemli değil.yürütme durduruldu ve gerekçe şuydu:her uzman kendi tehlike sınıfına bakabilecek. eğer bu böyle değilse bilgisi kesin olana yazılı olarak ispet ederk yani bir yönetmeliğe yada üzüğe göre ispat ederse sevinirim.

   
 15. Z.M.İpek

  Z.M.İpek TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı bir uzman bir OSGB 'ye bağlı olmadan, ne şekilde çalışabilir?1) Serbest meslek makbuzu ile iş yapabilir mi?2) risk analizi yaptığı bir şirkete aynı zamanda eğitim verebilir mi? Yoksa bu tamamen OSGB' lerin tekelinde mi? 3) OSGB'lere bağlı olmadan çalışmak isteyen bir uzman için en mantıklısı part time iş yaptığı firmalarda kısmi süreli sigortalı çalışmak mıdır?   
 16. Z.M.İpek

  Z.M.İpek TÜİSAG Üyesi

  Bireysel çalışan uzman neden eğitim veremesin ki? Mantığı yok bunun. OSGB bünyesinde çalışan da aynı özelliklere haiz uzman değil mi? E o yapabiliyorsa, bireysel çalışan uzman da yapabilir. Vergi kaçırmakla ne alakası var. Bireysel uzman da makbuz karşılığı yapacak, yani vergisini verecek zaten.

   
 17. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  6331' i bir inceleyin

   
 18. tugra55

  tugra55 TÜİSAG Üyesi

  Bireysel c belgeli uzman danışmanlık firmasını kurup isg danışmanlığı yapar rd yapar aep yapar ama eğitimi osg bünyesinde verebilir çünk yönetmelikte hekim ile beraber verir diyor

  yada eğitim verceği firmanın sözleşmeli isg uzmanı olmak zorundadır

   
 19. 123skayapinar

  123skayapinar TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben şuan kendi evimi home ofis olarak gösterip bir mali mşavirlede görüşerek serbest meslek makbuzumuda çıkartıp risk analizi yapmaya başladım . devlete vergini verdikten sonra bütün tehlike sınıflarına ra, aep ve eğitim verebilirsin.Bu bilgileri doğru yerden yani bakanlık iş müfettişinden öğrendim .hadi herkese kolay gelsin.

   
  Burçin Reis ve uzmknn bu yazıya teşekkür etti.
 20. Mehmet ÖZKAN

  Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  inceledim defalarca okudum yönetmelikler çıktı 6331 nolu yasadan sonra mesela 6331 de temmuz 2014 den itibaren yas uygulanmaya konur ibaresi var fakat ertelendi 2016 a buna ne diyeceksiniz?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica