Bir Firmadan Gelen Risk Değerlendirmesi Teklifi | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bir Firmadan Gelen Risk Değerlendirmesi Teklifi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Soydan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ahmet B. DÖNMEZ

  Ahmet B. DÖNMEZ TÜİSAG Üyesi  yok öyle bişey artık Berkayya bey, yavaş yavaş 2 depoya LPG denetimine doğru gidiyoruz. aşağıdaki linkte de belirttiğim gibi ben yapmıyorum bu tip işleri ama yapılacak bi şekilde ve o şekil de buradaki şekil.
  Bakanlık Bakanlık olmadıkça da bu böyle oluşup yürüyüp gidecek hocam.
  Sağlam firmalar için sizin gibi güvenlikçi arkadaşların yaklaşımı, diğer basit firmalar içinse diğer yaklaşım.
  Çok zorlamayalım isterseniz.

  Diğer yandan arkadaşlara fiyatlandırma konusunda fikrimi söylemek gerekirse copy-paste işler için300-450TL aralığı iyidir, devam edin gitsin...


   
 2. Ahmet B. DÖNMEZ

  Ahmet B. DÖNMEZ TÜİSAG Üyesi

 3. ceyhan27

  ceyhan27 TÜİSAG Üyesi

  bu sorunun cevabını bekleyen cok insan var yerinde bir soru teşekkürler

     

   
  cansuisg bu yazıya teşekkür etti.
 4. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  risk analizi isg uzmanı firma ile anlaşması olmasa bile kendi kaşesiyle firmaya risk analizi yapabilir. burada tek sorun isg uzmanı bireysel çalışıyorsa fatura kesemiyor.

   
  cansuisg bu yazıya teşekkür etti.
 5. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  benim anladığım risk analizinde uzman imzası bulunmamalı. dışarıdan hizmet ve danışmanlık veriyor. .İmza atabilmesi için SGK sının ödeniyor olması lazım. kısmi süreli.

     

   
 6. tuncay

  tuncay TÜİSAG Üyesi

  ben sunu anlamıyorum risk analizine ayrı,acil duruma ayrı mı fiyat veriliyor.Bİz mi yanlışbiliyoruz ve paket fiyat veriyoruz.Yoksa işe yeni başlayanlar hiç mi sormuyor kendi kurs gördüğü yerlere..siz orayla iş güv.uzmanı anlaşması yapın bir de risk analizi için fiyat verin.. işveren risk analizi yapma parası cok desin sizde yapmayın bakın neler geliyor başınıza...

   
 7. kubilaygoc

  kubilaygoc TÜİSAG Üyesi

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
  Madde 5 ve 6 çok açık bence,bireysel yapılmaz ancak sigortalı girişle mümkün,işveren 6.maddedeki ekibi kurmadan yapamaz veya yaptıramaz .isg uzmanı dışarıdan copy paste altına da imza atıyor ama hiçbir geçerliliği yok bunun...
   
 8. kubilaygoc

  kubilaygoc TÜİSAG Üyesi

  Sistem kabul etse dahi bakanlık ileri de herhangi bir kaza da emin olun yönetmeliğe bakmak senin zorunluluğundu diyecektir.   
 9. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  Benim bahsettiğim 50 kişinin altı henüz uzman bulundurma zorunluluğu olmayan fakat risk analizi acil eylem planı eğitim vs.gibi sorumlulukları olan işletmeler.Yani isg uzmanlığı anlaşması yapmıyoruz.

     

   
 10. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  Evet haklısınız fakat risk analizi yapmayı bilmeyen işletmeler dışarıdan yardım alıyorlar.

  (2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.   
 11. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  cansu hnm yorumlar 50 ve üzeri için yapılmış işletmenin isg uzmanı zorunluluğu yoksa sadece risk analizi acileylem planı için dışarıdan isg uzmanına bunu yaptırabilir. bu çok açık bence ama arkadaşlar kuruldan bahsediyor ne kurulu 50 ve altı için   
  cansuisg bu yazıya teşekkür etti.
 12. ceren123

  ceren123 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar benim c sınıfı uzman olarak çok tehlikeli sınıfta yer alan bir tesise risk analizi yapmam yeterlimi yoksa a sınıfı uzmanın mı yapması gerekir?

   
 13. Abdullah Güldoğan

  Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir OSGB firmasının yanlış risk analizi yapmaktan dolayı bir metal fabrikasını kapattırdığını biliyor muydunuz? 10 gün süreyle kapatıldı ve o firmanın OSGB hakkında günlük 750 bin TL zarardan 7.5 milyon TL dava açtığını ve davanın devam ettiğini biliyor muydunuz?
   
 14. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  A sınıfı yapsın bence

   
 15. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  Sn Vagaturk,
  Bu kadar zarar ve acılan dava dogrumudur?   
 16. Abdullah Güldoğan

  Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

  Elimde bununla ilgili bir yazı vs yok sayın alix ama farklı ve bağlantılı olmayan firmalardan, şahıslardan duydum.

   
 17. tuncay

  tuncay TÜİSAG Üyesi

  isteyen herkes herkese dava açabilir önemli olan sonuçlanmasının şekli...o firma herşeyi yaptıda sadece o mu kaldı..bakıyorum.C sınıflarıda çok tehlikeli sınıfa risk analizi yapıyor..durum vahim..

   
 18. osgbuzman

  osgbuzman TÜİSAG Üyesi  Risk Değerlendirmesi Yönetmeliğinin geçiş hükmüne göre;


  Geçiş hükmü

  GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 6 ncı madde uyarınca oluşturulacak risk değerlendirmesi ekibinde, mezkûr maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılanların bulundurulma zorunluluğu Kanunun 38 inci maddesinde belirtilen sürelere uygun olarak aranır. (*)

  Bu durumda 30 kişinin çalıştığı bir yerde risk değerlendirmesi yapılacaksa 6. maddenin b bendinde bulunan; işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı zorunluluğu katılmamıştır.Kanunun 38. Mddesinde yer alan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurma zorunluluğu ile eş zamanlı olacağını anlıyorum?

   
 19. ersin_0041

  ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.

  Ben şuan tehlikeli ve çok tehlikeli firmaları olan bir şirkette İş güvenliği ile ilgili işleri yürütmketeyim aynı zamanda c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım.(Ancak bakanlık onaylı sözleşmem henüz yok 6. aya kadar sözleşme yapacağım.)

  Çalıştığım firmanın il dışında ve tehlikeli gurupta olan(25 çalışanı var) bir deposu için risk analizi ve acil eylem planı yapabilirmiyim. Eğer yapabilirsem bu çalışmalarda benim dışımda kimlerin imzası olması gerekli.?

   
 20. ahmetderin

  ahmetderin TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar Antalya daki fiyatları duysanız ağlarsınız 85tl + kdv teklif vermişler bunu veren bir OSGB bir zamanlar sınıf öğretmenliği popülerdi sonra okul öncesi şimdi de iş güvenliği sanırım bizimde zamanımız geçiyor

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica