Bir Firmadan Gelen Risk Değerlendirmesi Teklifi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Soydan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Soydan

  Soydan TÜİSAG Üyesi  13 kişinin çalıştığı az tehlikeli sınıfta yer alan ofisimiz için bir firma tarafından yapılmış olan risk değerlendirmesi teklifi ektedir... Önce iş kanunundan cezaları yazmışlar ve ayrı bir dosyada ekteki teklifi göndermişler...


   
  umit3023, Özlen Bakanay, taylantalu ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi  21 gün enteresan bir süre olmuş.
  21 gün enteresan bir süre olmuş.

   
 3. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  Sevgili Soydan Bu teklifi burada paylaşmanızı etik bulmuyorum. İsterseniz firmanın teklifini onaylayın isterseniz onaylamayın. sizin bileceğiniz iş.

  Teklifin makuluyetini öğrenmek istiyorsanız, forumda paylaşmak yerine, birkaç firmadan daha teklif alıp fiyat-performans değerlendirmesi yapabilirsiniz.

  Risk değerlendirmesi yasak savmak için değil, tehlikeleri öğrenip, buna göre önlem almak içinidir. Ofis de olsa, bir uzman gözü ile bakıldığında sizin göremediğiniz riskleri görebilir. Bunu görmeden kimse bilemez.

  Konuyu silmenizi rica ederim.

     

   
  gkhnrd, mike_ece, bernat ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. okan dasdemir

  okan dasdemir TÜİSAG Üyesi

  En azından firmanın ismini gizleyebilirdiniz. Ayrıca sırf ceza almamak için bu işi yaptırcaksanız eğer henüz kapsama girmediğiniz için uzman olmadan yönetmelikteki ekibi kurup kendinizde yapabilirsiniz bu işi.

   
  mike_ece ve İbrahim bu yazıya teşekkür etti.
 5. gökhan Timur

  gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

  Bu tip tekliflerin bu ortamda paylaşılması yanlış,Buranın amacına uymuyor

     

   
  mike_ece ve İbrahim bu yazıya teşekkür etti.
 6. fatih akbulut

  fatih akbulut TÜİSAG Üyesi

  bence bu paylaşım çok iyi olmuş sonuçta çok gizli bir evrak değil yaşadığımız çağda artık gizli diye birşey yok

   
  aygün123 bu yazıya teşekkür etti.
 7. Soydan

  Soydan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar biz bir teklif talebinde bulunmadık ki. Zaten benim C belgem var. Bu paylaşımdaki amacım sadece bu tarz işlemleri yapmak isteyen yeni arkadaşlarımıza fikir vermek. Sizde farkındasınızdırki ortada çeşitli fiyatlar uçuşuyor ve bende hiçbir talebimiz olmamasına rağmen bir şirketin keyfi gönderdiği teklifi paylaştım. Ayrıca gizli bir evrak değil öyle olsaydı hiçbir talebi olmayan firmaya göndermezlerdi.
   
  cem snaet, SuİSG, Ali KÖKSAL ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 8. Soydan

  Soydan TÜİSAG Üyesi

  Aslında ben eksik bilgi verdim kusura bakmayın. Benim C belgem var ve teklifte konu edilen ofiste çalışıyorum. Firma talebimiz olmadan tamamiyle kendi isteğiyle göndermiş. Bende piyasanın ne seviyelerde olduğunu yeni arkadaşlarla paylaşmak istedim. Gizlilik oluşturacak bir durum yok diye düşünüyorum...   
  Esat ÜN ve yucelgokcen bu yazıya teşekkür etti.
 9. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  1300tl uçuk bence

     

   
 10. Soydan

  Soydan TÜİSAG Üyesi

  Aslında firma bilgilerini gizlemem gerekirdi haklısınız. Bu konuyu nasıl kaldırabilirim?   
 11. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  boşverin bişey olmaz   
  Özlen Bakanay bu yazıya teşekkür etti.
 12. aygün123

  aygün123 TÜİSAG Üyesi

  temiz iş cukkacukka:p, 21 güncük.

   
 13. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bir türlü anlayamıyorum. başka bir konu altında da düşük fiyatlardan bahsediliyor. (400-500 TL gibi) peki nasıl bir fiyat olmalı?
   
 14. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  ibrahim bey sadace risk analizi ve acil eylem planı yapacaksanız piyasa fiyatı 300-400 ü geçemez mümkün değil gerisi abartı öyle fiyatlar yok malesef

   
  ANFO797 bu yazıya teşekkür etti.
 15. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Mrb Bayram Bey,
  Mümkün değil diyorsunuz da ofisler için henüz 400 TLnin altında fiyat teklifi de denk gelmedi. Farklı işletmeler için de 1000 TL'nin altında OSGB'ler vermemekte. Belki biraz da arz talep meselesi haklı olabilirsiniz, 200-300 TL ye elbetteki risk analizi olur. Nasıl olur?
  Kopyala yapıştır yapanlar için olur.
  Mevzuat okumasını bilmeyenler için olur.
  Tabiri yerinde ise "Kolpa" yapanlar için olur. Nolcak ki, 15 dakikasını almayacak bir vakit harcaması yeterli.

  Ancak emek veren, yönetmeliğe, mevzuata uygun ve işletmeyi görüp buna göre düzgünce yazan, işi bilenler ve her geçen gün tecrübesini yeterli görmeyip yenileyenler için efordur. Bu eforunun karşılığını da almak hakkıdır tabi, piyasa da dinlemez.   
  TuğçeAltun, cetinkahya, İbrahim ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 16. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  Berkayya katılıyorum ve ekliyorum, başını derde sokacağını bilmeyenler için de olur. 200-300 tl ye risk analizi yapanlar çok özel bir durum yok ise kopyala yapıştır yapar, bu da her firma için riskinin katlanarak büyümesi demektir. 20 adet firmaya bu şekilde yapsa, tehlikeli işlerde herbirinin 4 yıl geçerli olduğunu düşünürsek, risk seviyesini hesaplayın artık. Bir gün Allah korusun kapısı çalar ve mahkeme evrakı ulaşır, risk analizinde yanlış belirttiğiniz veya değinmediğiniz bir tehlikeden dolayı firmamız yandı , size rucu edeceğiz diye.

  Kaldı ki danışman firmaların ve OSGB'lerin biraz daha yüksek fiyat vermesi normal. net kar olarak bakarsak, SGK pirimi, kira masrafı, kırtasiye gideri, vergileri düşersek, bu firmaların daha az kar ile iş yaptığı da ortaya çıkar.

  Ortalama bir kuruluşun serbest uzmanlar yerine yeri yurdu belli olan danışman firmalar veya OSGB'leri tercih etmesini tavsiye ederim

   
  cetinkahya bu yazıya teşekkür etti.
 17. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  Soydan bey, en azından firma bilgilerini gizleyerek tekrar yüklemeniz daha doğru olur. Anlayışınız için teşekkür ederim.

   
  Soydan bu yazıya teşekkür etti.
 18. Soydan

  Soydan TÜİSAG Üyesi

  Siz zaten silmişsiniz... Teşekkürler... Gerek görürseniz yüklersiniz... İyi akşamlar

   
 19. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  berkaybey ben rizede çalışıyorum burada benden sadece risk analizi yapmamı isteyen firmalar var 2 tanesine başladım 10gündür devam ediyor hala bitmedi ama şuan rizede OSGB ler maksimum 500tl fiyat veriyor ve üstüne fatura kesiyolar benim öyle bir şansımda yok malesef. burada piyasa böyle 15-20 gün uğraş 300-400 al bende emeğimin karşılığının minimum 1000tl olduğunu biliyorum ama şartlar böyle malesef

   
  Berkayya bu yazıya teşekkür etti.
 20. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. İş güvenliği uzmanından dışardan destek alınarak risk analizi yapılamaz diye bir söylenti var.(fakat yönetmelikte dışardan alınabileceği belirtilmiş) iş müfettişleri geldiğinde ceza yazabilirmiş . risk analizi yapılmamış gibi ocak ayından itibaren cezai uygulama yapabilirlermiş. Bu konuda ne düşünüyorsunuz. Yani şuan 50 nın altında çalışanı olanlar risk analizini kendileri bile yapabiliyorken. Yani şöyle bir uygulama mı yapılmalı. risk analizinin altına iş güvenliği uzmanı imza atmamalı mı? Ya da mutlaka sigorta girişimi gösterilmeli.50 nin altında olsa bile.

   
  Selcen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica