Tartışma - B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar? | Sayfa 10 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında çağan genç tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Ben 3 yıldır işsiz olsam kabul ederim 3-3,5 bin maaşı.
    Sizin duruşunuza saygım var lakin geçimini sağlayacağınız birileri olsa sizin de kabul edeceğini düşünüyorum.

Gül Bahar bu yazıya teşekkür etti.
  2. nes2010

nes2010 TÜİSAG Üyesi

ben c sınıfıyım ve iş bulamıyorum istediğim ücretten değil tecrübesiz oldugumdan başvuru yaptığım birçok firma tecrübeli işe hakim eleman arıyorlarmış acaba nasıl bir yol izlemem lazım osgbler de işe almassa acaba devletmi çözüm bulacak bu mesleği osgblerin insafına bırakan sisteme yazık

3. sanatsal

sanatsal TÜİSAG Üyesi

Yeni işe başlıyan güvenlik görevlisinin maaşı 3.000 TL.
    Bu rakamın altında böylesine BÜYÜK sorumluluk, bilgi ve çalışma gerektiren bir meslekte çalışıyorsanız şu soruyu kendinize sorun!
    "Neden gövenlik görevlisi olmiyim?"
    18 yaşında Güvenlik Görevlisi olarak işe başlayan bir kişi bir kaç yıl sonra sizin ömrünüz boyunca biriktirebildiğiniz paradan daha fazlasını biriktirmiş olacak.

Aklımızı başımıza alalım!
    Özür dileyerek söylüyorum, biz bu komik rakamları kabul ettiğimiz için bu rakamları alıyoruz.

4. Şevket Terzi

Şevket Terzi TÜİSAG Üyesi

Merhaba bir süredir aranızda yoktum yeniden dahil olmaya çalışacağım,

Adana'da yaşıyorum ve anladığım şu ne kadar çok OSGB firması var ise bir ilde fiyat o kadar düşüyor yani arz-talep meselesi.
    Tabi insanları düşük paralara mecbur kılan patron zihniyetlerini saymıyorum..
    Çok şükür uzun süredir kurumsal ve büyük bir firmada çalışıyorum ancak bu firmada OSGBler ile dışarıdan hizmet alarak devam ediyoruz. Adana'da yanılmıyorsam OSGB sayısı 90'ı geçmiş durumda ve günümüzde en tecrübeli B Sınıfı'nın aldığı maaş 3.000 ile 4000 arası değişiyor. Bu rakam A Sınıfı'nda 4000-6000 arasında, C Sınıfı'nda ise 2000-2750 TL arasındadır.
    Geçen sene projeden ötürü Gaziantep'de görevdeydim oradaki OSGB sayısı 45 falandı ve B Sınıfı 4000-5000 arası A Sınıfı ise 5000-6500, C Sınıfı bile 2500-3500 arası alıyordu yani dediğim mantıkla; ne kadar fazla OSGB o kadar düşük maaş pek tabi ne kadar ilkokul kro zengin patron o kadar düşük maaş arkadaşlar maalesef.

volkancoskun ve ferhat isg bu yazıya teşekkür etti.
  5. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

Hocam antebin neresindeydiniz GESK projesindemi?Yoksa antepte maaşlar berbat çok düşük.Ben şuan antepteyimde geri İstanbula dönerim 1-2 yıl sonra.

Cansu Güner 50 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Şevket Terzi

Şevket Terzi TÜİSAG Üyesi

Evet hocam GESK projesinde 13 ay kadar görev yaptım ancak piyasadan bir OSGB firmasından yasal uzman kullanıyorduk ve maaşları dediğim gibiydi. Pek tabi OSGB sayısı arttıysa maaşların düşmesi normaldir.

7. Can Yıldızlar

Can Yıldızlar TÜİSAG Üyesi

Ankara'da arkadaşım bir fabrikaya tam zamanlı olarak (B sınıfı) 4000-5000 tl arası bir maaşa başladı.

frdrn bu yazıya teşekkür etti.
  8. emine aslihan

emine aslihan TÜİSAG Üyesi

Bir hastaneye part time hizmet veriyorum 155 kişi 3000 TL ( çok tehlikeli)
    Bir tıp merkezine part time hizmet veriyorum 55 kişi 1000 TL (tehlikeli)
    Başka bir gıda fabrikasında da isg kordinatörlüğü yapıyorum tam zam zamanlı 4000 TL (tehlikeli)

frdrn bu yazıya teşekkür etti.
  9. srkcls

srkcls TÜİSAG Üyesi

iyi maaş alıyorsunuz ben 15 yere bakıyorum B UZMANIM 2500 ALIYORUM çıkma durumuna geldim artık ama çıksam piyasada iş yok napıcamı şaşırdım

10. zamzam23

zamzam23 TÜİSAG Üyesi

Bir yerde tam zamanlı çalışırken, başka yerlere part time nasıl hizmet veriyorsunuz?

meltemd bu yazıya teşekkür etti.
  11. murat isg

murat isg TÜİSAG Üyesi

Sakıncalı bir durum tespit edilirse sertifikayı askıya bile alabilirler

12. frdrn

frdrn TÜİSAG Üyesi

Çok düşük maaş ben C sınıfı uzmanken bile daha üstünde alıyordum. Uzmanlar bu maaşlara çalışmayı kabul ettiği sürece piyasadaki durum düzelmez. Bence işi bilen bir uzman aldığı riskin bedelinin bu olmayacağını bilir. Emine hanım Bir yerde İSG koordinatörlüğü yaptığını söylemiş. Orada yasal anlamda diğer uzman arkadaşları koordine ederek başka bir yerde de danışmanlık yapabilir. SGKsı ödendiği sürece İSG-Katipteki süreleri aşmadığı sürece ne sakıncası olabilir ki?

volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  13. sedahatip

sedahatip TÜİSAG Üyesi

Kimse beni yanlış anlamasın ama koskoca devlet bu ülkede öğretmenine ücretli öğretmenlik yaptırıp 1500 tl maas veriyor.. Bazı yorumları okuyorumda acaba bu ülkede yaşamıyorlarmı diyorum ne yazıkki bu sadece uzmanların sorunu değil ülkenin acı gerçeği eğitim seviyesi düştükçe ücret artıyor..

14. emrah eymur

emrah eymur TÜİSAG Üyesi

C lerin b ye bakma süresi doldu, şimdi hal durum vaziyeti göreceğiz b lerin, acaba dedikleri gibi uzmanların OSGB veya firna patronları mi düşük maaş veriyor , yoksa bedavadan yuksek lisanscik yapipta hap soru cevaplari ezberleyip uzman olan B sınıfı olan uzmanciklar mi piyasayı düşürüyor , bence tamamen 2. Secenek ... inşallah yanılırım (dip not: bu sözcükler aslında kendime bir yandan öz eleştiri 2.basliktaki uzmanciklardayim kendim... dip not 2: Sektorde çalışmadım)

15. Şu an için tecrübesiz b sınıfı arkadaşlar ne kadar ücret ile çalışıyorlar? Yani nasıl bir maaş talep etmeliyiz?

16. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

Sakın tecrübesizim demeyin hocam.B sınıfı tecrübesiz mi olur? Zaten OSGB'lerde uzman alım mantığı sektörün en zayıf halkalarına yönelik yani en cüzi maaş beklentisi olan uzmanı işe alıyorlar.Tecrübesizim derseniz bedavaya bile çalıştırmaya kalkarlar üstünüze firma ataması yaparlar.Zaten bu mantıkla yola çıkarsanız maaşınızda fazla artmaz tatmin edilecek seviyeye gelmez.Tavsiyem varsa uzman arkadaşlarınız para almayın hiç 1 2 ay yanında takılın stajyer gibi firma ziyaretlerine gidin.İşi öğrendiğinizdede iyi maaş talep edin 4000-5000tl arasında.Şuan C ler bakamıyor tehlikeliye ve B uzmanların maaşları arttı.Benim 2 aylık tecrübeli B uzman arkadaşım 4000tl ye fabrikada başladı c.tesi-pazar tatil.

Burhaneddin Bekçioğulları bu yazıya teşekkür etti.
  17. Can Yıldızlar

Can Yıldızlar TÜİSAG Üyesi

Bencede C 'lerin süresi uzatılmazsa 4000 TL'den den aşağı olmaması gerekiyor normal şartlarda.

Burhaneddin Bekçioğulları bu yazıya teşekkür etti.
  18. emre bnr06

emre bnr06 TÜİSAG Üyesi

Naıl oluyor kişi sayısını geçmiyor mu??

19. Olcay ÇETİN

Olcay ÇETİN TÜİSAG Üyesi

C sınıfı uzmanların B sınıfı uzmanların yerine bakamamasından dolayı maaş artışı olacağını düşünenler var hala. Şaka gibi :)

Eğer C sınıfı uzmanların süresi uzatılmazsa olacakları söyleyeyim. B sınıfı uzman olarak sizlerin tüm sürelerini kullanacaklar, sonuçta OSGB yasal hakkı tüm süreyi kullanmak. Sözleşmenizde de süre olarak değil maddeleriniz. C sınıfı uzmanlar da çıkarıldıkları işlerden olacak. Kaldıki piyasada C sınıfı uzmandan daha deneyimsiz B sınıfı uzman o kadar çok tanıdığım var ki, 3500 liraya direk tüm sorumluluğu alacak durumdalar.

Aynı duruma 1 yıl sonra çok tehlikeli sınıflara bakan B sınıfı uzmanların düştüğünde bu maaş beklentilerinizi çok merak ediyorum.

Olay sizlerin, bizlerin maaş belirlemesi ile olmaz. Yasa ile uzmanların maaş durumunu belirler ve OSGB sistemini havuz sistemine çevirirsin. Bak o zaman nasıl değişiyor tüm iş güvenliği anlayışı. Ama yaparlar mı? Tabiki hayır, çünkü ülkemizde yasalar işverenlerin isteği doğrultusunda hazırlanır. Siz C sınıflarının bir üst sınıfa bakamamasına sevinedurun, sürelerinizin hepsini kullanıp 100-150 lira maaş zammı aldığınızda aklınız başınıza gelir.

20. Gökhan Özyılmaz

Gökhan Özyılmaz TÜİSAG Üyesi

Şu dedikleriniz imkansız.
    Tam zamanlı çalışıp nasıl tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta olan bir yere part time hizmet veriyorsunuz ?
    İSG Katip sisteminde bu firmaların hepsi sizde yani?
    İlginç..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica