Tartışma : B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

sema yaşar çaylıkoca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
evveeeetttt çalıştığım firmada sistem üzerinden düştüm,ve benim sertifika sürecim tamamlanana kadar bir osgb firmasından hizmet alacağız, ve B sınıfı uzmana vereceğimiz ücret aylık 700 tl, işte asıl sistemi böyle mahvettiler, buyur bide burdan yak

tuğrul türk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
B sınıfı iş güvenliği uzmanı arkadaşlar. Asgari ücret 2020 tl olmuş ama osgb lerin ilanlarına bakıyorum 3000-3500-4000 tl b sınıfına maaş teklifi yapılıyor. İstanbuldaki osgbler bile bunu yapıyor. 2015 senesinde yani 4 sene önce ben c olarak çalışırken A ve B ler 4500-5000 e çalışıyordu.O zaman asgari ücret 950 liraydı. O yüzden 5000-5500 ün altındaki ücretleri lütfen kabul etmeyin.Şuan çok fazla b sınıfı ihtiyaçları var.

emine aslihan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Şu dedikleriniz imkansız.
Tam zamanlı çalışıp nasıl tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta olan bir yere part time hizmet veriyorsunuz ?
İSG Katip sisteminde bu firmaların hepsi sizde yani?
İlginç..
İSG koordinatörlüğü yaptığın yerde atamam yok orada bir sürü c sınıfı uzman var onları koordine ediyorum

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
evveeeetttt çalıştığım firmada sistem üzerinden düştüm,ve benim sertifika sürecim tamamlanana kadar bir osgb firmasından hizmet alacağız, ve B sınıfı uzmana vereceğimiz ücret aylık 700 tl, işte asıl sistemi böyle mahvettiler, buyur bide burdan yak
B sınıfı uzman 700 TL alıyorsa , bitmiş bu iş... vay ki vay...

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
B sınıfı iş güvenliği uzmanı arkadaşlar. Asgari ücret 2020 tl olmuş ama osgb lerin ilanlarına bakıyorum 3000-3500-4000 tl b sınıfına maaş teklifi yapılıyor. İstanbuldaki osgbler bile bunu yapıyor. 2015 senesinde yani 4 sene önce ben c olarak çalışırken A ve B ler 4500-5000 e çalışıyordu.O zaman asgari ücret 950 liraydı. O yüzden 5000-5500 ün altındaki ücretleri lütfen kabul etmeyin.Şuan çok fazla b sınıfı ihtiyaçları var.
Biraz akıl mantık olsa zaten 5000tl altını kabul etmezler.Onların yüzünden bütün B uzmanlar dip maaşa çalışıyor.EN BASİT MEMURUN BİLE MAAŞI 5000 TL YE YAKLAŞTI AKILLI OLUN BİRAZ!!!!!!!

şevkiirge

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Osgbler ellerindeki tehlikeli yerleri b atayacak.Fakat b sınıfı uzmanlar piyasada osgbden teklif edilen komik ücretleri kbul etmezlerse ne olacak?
1-2 ay sonra osgblerin hallerini göreceğiz.

gurcan1903

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Evet osgb veya firmalar çok düşürmek için çabalıyor ücretleri direneceğiz sonuna kadar. Bahaneleri c lerin yerine b aramaları. Ancak bu bahane değil hatta b sınıfı iş güvenliği uzmanını ilgilendirmez. Yapılan iş aynıdır unutmayın

Süleyman 27

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Evet osgb veya firmalar çok düşürmek için çabalıyor ücretleri direneceğiz sonuna kadar. Bahaneleri c lerin yerine b aramaları. Ancak bu bahane değil hatta b sınıfı iş güvenliği uzmanını ilgilendirmez. Yapılan iş aynıdır unutmayın

Arkadaşlar zaten tehlikeli sınıfa B uzmanlar bakıyor. burada OSGB'nin itiraz etmesi bahane üretmesi çok saçma mesleğimize sahip çıkalım çok düşük ücretleri kabul etmeyelim...

nidal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar,
Aylık olarak verilen ücretlerin haricinde saatlik olarak belirli bir ücret var mı acaba? 3 sınıf için de değişmekte ancak özellikle B sınıfı için bilginiz var mı acaba?

emre bnr06

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar,
Aylık olarak verilen ücretlerin haricinde saatlik olarak belirli bir ücret var mı acaba? 3 sınıf için de değişmekte ancak özellikle B sınıfı için bilginiz var mı acaba?

MERHABA İSG-SEN İN MAAŞ SKALASI VAR DETAYLI

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
B SINIFI İSG UZMANI İLANI.JPG
Adı duyulmuş bir mobilya mağazasının Ankara için B Sınıfı uzman ilanında, maaş aralığı 2500-3000 tl yazmışlar. Hepimiz bu fiyatlara karşı kabul etmeyip direnebilirsek bencede bu rakamlar mecburen hak edilen seviyeye çıkacaktır.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ekli dosyayı görüntüle 42079
Adı duyulmuş bir mobilya mağazasının Ankara için B Sınıfı uzman ilanında, maaş aralığı 2500-3000 tl yazmışlar. Hepimiz bu fiyatlara karşı kabul etmeyip direnebilirsek bencede bu rakamlar mecburen hak edilen seviyeye çıkacaktır.
Part time dır inşallah?Yada aradığı sınıfta bir yanlışlık vardır.

Eyüp YILDIZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
MERHABA İSG-SEN İN MAAŞ SKALASI VAR DETAYLI

Bırde ılanda B uzmanı ıcın bır suru extra ıstekte bulunmus soylede olsun boylede olsun dıye verdıgı maas 2500 tl yahu adam 2500 tl maasa neden TAZMINAT ve HAPIS cezası alma rıskını ustlensınkı gıder 2500 tl ye gunde 8 saat A101 de Şok markette Mıgrosta ıse baslar kasıyer olarak manyakmı 2500 tl yı kabul etsın ha edıyorsa TAzmınar ve Hapıs cezalarından haberı olmayan meslegı bılmeyen bır arkadastır

Olcay ÇETİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çok değil 5 yıl sonra herkes A sınıfı olduğunda da bunu tartışabilecek misiniz acaba?

Ya gerçekten hayretle izliyorum sizleri... Yok Cler bakamıyor artık ücretleri arttıralım, yok Bler tecrübeli vb.
Sistemin değişmediği bir ortamda maaş konusunda mutlaka ihtiyacı olan biri düşük bir maaşı kabul edecektir.

Emisyon ölçüm firmalarında olduğu gibi havuz sistemine geçilmediği, C-B-A sınıfları konusunda sistemin kilitlenebilirliği önlenmediği sürece ne söylense boş.

tuğrul türk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ben c sınıfı uzmanken 2500-3000 tl alabiliyordum zaten. Gittim 7000 tl e yakın para harcadım B olmak için yüksek lisans yaptım. Bana yine bu paraları teklif ediyorlarsa ne diye bir dünya para ve emek harcayıp B sınıfı igu oldum ki. Yazık emeğimize çok yazık :(

Orhan Yün

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben c sınıfı uzmanken 2500-3000 tl alabiliyordum zaten. Gittim 7000 tl e yakın para harcadım B olmak için yüksek lisans yaptım. Bana yine bu paraları teklif ediyorlarsa ne diye bir dünya para ve emek harcayıp B sınıfı igu oldum ki. Yazık emeğimize çok yazık :(
Merhaba,
Burada yazılan rakamlarla algı yaratıp piyasayı düşürmek isteyen kötü niyetli Kişiler olabilir.Her arkadaşım kendi bilgisi, seviyesi,kendini görmek istediği yere göre maaşını belirler.Bizim Osgb de 4500 TL nin altında alan B Sınıfı uzman yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tezcann

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba Arkadaşlar,
Uzman arayan osglere,firmalara ve iş arayan arkadaşlar yazıyorum, şuan asgari ücret 2020 lira oldu. Vicdansız adamlar 2500 -3000 lira nedir B sınıfına yazılır mı?Bir iş kazasında taksirli adam yaralama veya adam öldürme suçundan hakim karşısına çıkıyorsunuz.Tek firma için bu söylediğim olay bu osgb de uzman arkadaşlar 40-50 tane firmaya bakıyorsunuz ve arkasından birkaç tane daha kaza olduğunu düşünün. Bu suçların cezası 2 ila 6 yıl hapis cezasıdır.Tazminat davası ayrı açılır.Ceza mahkemesinde şeyini yırtsan ceza almadan kurtulamazsın.Sen bu maaşlar ile avukat parasını karşılayamazsın.Ben karşılayamadım daha yüksek maaş alırken sizi bilemem ama aileniz zenginse o ayrı tabi ki de.Tüm uzman arkadaşlarım bu komik maaşları kabul etmeyin.B sınıfı uzmanın alacağı şu andaki maaş başlangıç için en az 4500 liradır.Bu miktarın altında kesinlikle kabul etmeyin lütfen değerimizi düşürmeyelim.Mesleğimize sahip çıkalım.Şimdi bütün osgb ler B sınıfı arıyor mu evet o zaman bize mecburlar sen olmasan başka bir uzman arkadaşım o işe girecek.Seni görevlendirdiği iki üç firmadan zaten senin maaşını çıkarıyor. A sınıfları zaten daha yükseklere oynamaları lazım onları yazmıyorum

zamzam23

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ekli dosyayı görüntüle 42079
***kesildi***dediğiniz firma, düğün paketi filan derken piyasada ucuza mobilya satan dandik bir yer. oranın verebileceği ücret o kadardır fazlası değil.
geneli örnekleme oluşturmaz bence.

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Mevcut çalıştığım firmada doktor ihtiyacı oluştu.. Doktorlar ağız birliği yapmışcasına 10 binin altında istemediler, 18 isteyen bile oldu... aylarca doktor aradılar. sonuçta 10 bine bir tanesi ile anlaştılar... B uzman arkadaşlarım bunu sizde yapabilirsiniz. Biraz burnunuzu dikin yukarıya, piyasada C kadar B yok... B olanda belli bir tecrübe sahibi insan.. en az 5000-6000 inin altını kabul etmeyin... edecekseniz de alternatif iş bakın.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.