Soru : Avm Ve Marketlerde Risk Analizi

GONCA UYSAL

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
peki c sınıfı uzman tehlikeli bir iş yerinde uzmanlık yapabilir mi?
Bildiğim kadarıyla B sınıfı uzmanlar A sınıfı gibi, C sınıfı uzmanlar da B sınıfı gibi çalışabiliyor. Yanlışsam arkadaşlar beni düzeltsin. Fakat ben görevlendirildiğini biliyorum. Çünkü OSGB'ler bu şekilde çalışıyorlar. Şuanda A-B sınıfı uzman yetersizliği olduğu için bir üst sınıfta görev alınabiliyor. Yani yapabilir.

egemensnt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bildiğim kadarıyla B sınıfı uzmanlar A sınıfı gibi, C sınıfı uzmanlar da B sınıfı gibi çalışabiliyor. Yanlışsam arkadaşlar beni düzeltsin. Fakat ben görevlendirildiğini biliyorum. Çünkü OSGB'ler bu şekilde çalışıyorlar. Şuanda A-B sınıfı uzman yetersizliği olduğu için bir üst sınıfta görev alınabiliyor. Yani yapabilir.

Danıştay geçen ay bu tür sözleşmeleri iptal etmişti diye biliyorum..

GONCA UYSAL

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Danıştay geçen ay bu tür sözleşmeleri iptal etmişti diye biliyorum..

ben de kafa karışıklığına istinaden birkaç araştırma yaptım ve birkaç büyüğüme danıştım. C sınıfları şuanda tehlikeli işyerlerine bakabiliyorlarmış. Fakat 7 yıl süre ile sınırlandırılmış. 7 yıl sonra B sınıfına geçmek zorundalar. Ayrıca sigorta pirim sayısına göre (henüz açıklanmadı ama) sınava girerek A sertifikaya da sahip olabilme imkanı sunuluyor şuanda.

tugra55

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
C sınıfı uzman b ye b sınıda a ya bakabilir ancak bu süer 3 yıldır .

Selçuk Karstarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Aynı iş kolunda 3 veya daha fazla mesleki deneyime sahip C sınıfı uzmanlar 7 yıl boyunca çok tehlikeli sınıftaki işyerinde uzman olarak çalışabilir. Ancak aynı iş kolu ile kasıt nace kodlarının eş olması anlamına geliyor. Deneyimi ise sigorta pirimi ile ispatlamalı. Örneğin çelik konstrüksiyon ile basınçlı kap imalatı aynı işkolu sayılmıyor.

Merve_zz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar iyi çalışmalar,, market işyerleri için risk değerlendirmesi örneği olan varsa alabilir miyim teşekkürler

Erdem BULUT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
akıllının biri dev kampanya diye broşür bastırmış inşaatlara 500tlye risk analizi yazmış dağıtıyor.ve henüz yetkisi gelmemiş bir uzman adayı bunu yapan kişide.....bu olayın üzerine diyecek başka bir söz bulamadım arkadaşlar....
O işi tablacılığa dökmüş ya,bir iş kazasında cezaevini görünce anlar ama iş işten geçmiş olacaktır...

canans

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
çok tehlikeli işyerlerinde çalışan C sınıfı uzman da A sınıfı uzman ile aynı derecede sorumludur değil mi? Öncelik A sınıfı uzman diye bir şey söylemek çok yanlış olur sanıyorum. Aynı zamanda çok tehlikeli işyerlerinde C sınıfı uzmanın imza yetkisi de A sınıfı uzman kadar var mıdır?geçerli midir?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.