Avm Ler Hangi Tehlike Sinifina Giriyor

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında Salim1658 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Salim1658

  Salim1658 TÜİSAG Üyesi  mrb arkadaşlar avmler belirlenmiş bir tehlike sınıfı varmı yoksa neye göre belirlenebiliyor nasıl ögrenebiliriz


   
 2. Ali KÖKSAL

  Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

  İŞYERİ TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ
  41.20.01 İkamet amaçlı olmayan binaların inşaatı (fabrika, atölye vb. sanayi üretimini amaçlayan binalar ile hastane, okul, otel, işyeri, mağaza, alışveriş merkezi, lokanta, kapalı spor tesisi, cami, kapalı otopark, tuvalet, vb. inşaatı) Çok Tehlikeli

   
  Zakir yıldırım bu yazıya teşekkür etti.
 3. DRHK

  DRHK TÜİSAG Üyesi

  bugün çıkan tebliğe göre az tehlikeli...

     

   
  Zakir yıldırım ve Esat ÜN bu yazıya teşekkür etti.
 4. mühendis85

  mühendis85 TÜİSAG Üyesi

  Ali Bey sizin bahsettiğiniz madde avm lerin inşaatı ile ilgili . Tam olarak avm nin karşılığı olmamakla birlikte perakende satış, mağazacılık vb. az tehlikeli sınıfa girmektedir.

  Bkz.
  Belirli bir mala tahsis edilmemiş mağazalarda yapılan diğer perakende ticaret (giyim eşyası, mobilya, bilgisayar, hırdavat, kozmetik, mücevher, oyuncak vb. reyonları olan mağazalar (gıda, içecek ve tütün ağırlıklı olmayanlar))
  Az tehlikeli (NACE 47.19.01)

   
 5. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  AVM ler İş sağlı ve güvenliği işyeri tehlike sınıfı tebliğine göre az tehlikeli sınıfa girmektedir.1 OCAK 2013 tarihi itibariyle 50 ve üstü çalışanı olan AVM ler İSG hizmetini ya bünyesinde İSGB olarak yada OSGB lerden hizmet alarak yerine getirmek zorundadır.

     

   
 6. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Küçük bir inşaat yapılan iş belli kontrolü de kolay.Ama adı inşaat diye hemen ÇOK TEHLİKE deniliyor.AVM ise bir sürü çalışanın ,dükkanların olduğu,personelin sürekli giriş-çıkış yapıldığı,müşteri olarak giren çıkanın haddi hesabı olmadığı yerler ise AZ TEHLİKELİ...Müthiş bir ironi ve sınıflandırma sistemi.AVM de görevli bir isg uzmanı tüm dükkanları dolaşsın ve prizleri kontrol etsin,sigara içenlerin peşine düşsün, çünki müthiş bir yangın çıkma riski var...Yiyecek içecek ızgara ve çay,kahve makinaları kontrolü ise çok çok zor.Ama az tehlikeli iş yerleriymiş.Tehlikenin tanımı bellidir.Ya tehlike vardır ya da yoktur...Bizim memleketten başka bunu az,çok,orta diye sınıflandıran başka ülke var mı çok merak ediyorum..

   
  yiğitemre ve Esat ÜN bu yazıya teşekkür etti.
 7. Volcano

  Volcano TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar avmlerdeki her iş yeri ayrı ayrı mı değerlendirilecek?her iş yeri için ayrı sözleşme mi?yoksa avm olarak genel bir sözleşmemi yapılır? Cevap ayrı ayrı ise zaten 2014 ten önce zorunluluk yok öle değil mi?tabi avm içinde 50 den fazla çalışanı olan bir kurum yok ise
   
 8. tuncay

  tuncay TÜİSAG Üyesi

  Ali köksal bence bu işi bırak:)Tehlike sınıfını dogru okuyamıyorsan boşver..   
 9. levent.cakmak

  levent.cakmak TÜİSAG Üyesi

  Avm'lerde sadece ortak kullanım alanları yönetimin kontrolünde ve risk analizini ona göre yaptık ama içerde bulunan her mağaza için ayrı ayrı risk analizi yapılmak zorunda. Avm ortak kullanım alanı deyince yarım saatte gezdiğim avm,risk analizi için foto ve inceleme bir günümü aldı :)

     

   
 10. HANDE GÜL

  HANDE GÜL TÜİSAG Üyesi

  merhaba, kapalı spor salonları hangi tehlike sınıfına giriyor?   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. avm tehlikeli iş sınıfına mi giriyor

Yandex.Metrica