Bilgi : Adr Eğitimi Nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
1. Temel ADR Eğitimi
Tehlikeli Madde Taşımacılığı yapıcak tüm araç sürücüleri bu eğitime katılabilirler.
Temel adr eğitimi; 1.Gelişmiş kurs , 2. Patlayıcı Madde ve 3. Radyoaktif Madde , temel adr eğitimi için ön şart olarak gerekmektedir.

Genel Kanunlar
Genel Tehlike Özellikleri
Taşıma evrakları
Araç Taşıma Çeşitleri, Donanımlar
İşaretleme, Etiketleme
Taşımanın Gerçekleştirilmesi
Yetkililer ve Sorumlulukları
Acil Durum Uygulamaları
Yazılı Sınav

2. Gelişmiş ADR Eğitimi
Tehlikeli Madde Taşımacılığı yapan ve henüz geçerlilik tarihinde olan, ADR Belgeleri bulunan sürücüler gelişmiş adr eğitimine katılabilir.
Belge tarihi 4 yılı doldurmuş olması ve son kullanma tarihini aşmamış olmalı. ADR belgesinin orjinali mutlaka getirilmelidir.

Genel Kanunlar
Genel Tehlike Özellikleri
Taşıma evrakları
Araç Taşıma Çeşitleri, Donanımlar
İşaretleme, Etiketleme
Taşımanın Gerçekleştirilmesi
Yetkililer ve Sorumlulukları
Acil Durum Uygulamaları
Yazılı Sınav

3. Gelişmiş ADR Eğitimi ( Tanker Eğitimi )
Bu eğitim Tehlikeli Madde Taşımacılığının Tanker ile yapılması amaçlanarak yapılmaktadır.Bu eğitimde katılımcılar, tanker tehlikeli madde taşımacılığını daha güvenlilir yapması için teknik olarak bilgilenirler.
Daha önce Temel ADR Eğitimine katılmış ve başarılı olunmuş ise istenildiğinde bu eğitime devam edilebilir.Temel ADR eğitim belge numarası bildirimi gereklidir.
Gelişmiş Adr Eğitimine Uluslar arası ve Ulusal Tanker İle Tehlikeli madde taşımacılığı yapacak tüm araç sürücüleri katılabilirler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.