Soru Acil Durum Ekibi Oluşturma Hakkinda

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında ay_iz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Görkem DEMİRÖRS

  Görkem DEMİRÖRS TÜİSAG Üyesi  inşallah öyle bir durumada gelmezsiniz :) siz istifa etmeyin bırakın onlar kovsun :)


   
 2. FUNDA3426

  FUNDA3426 TÜİSAG Üyesi

  Siz iki iş yeri sicili için iki sözleşme yaptınız değil mi? İkiside 50 üzeri olmalı.Mesela bizim 20 şubemiz var. Hepsi az tehlikeli fakat sicil numaraları farklı olduğu için her biri birer AVM içinde farklı birer işletme gibi gözüküyor. Bunlara tek tek sözleşme yapmam gerekli fakat sayıları 50 altı olduğu için 2016 ya kadar şart değil.

   
 3. ay_iz

  ay_iz TÜİSAG Üyesi

  evet iki işyeri içinde ayrı sözleşme yapacağım iş başlangıcı ocakta ocakta yapacağım sözleşmemi...ben şu an sadece hazırlık yapıyorum...iş İzmir dışı oraya gittiğimde zaten yeterince zor olacak milleti toplayıp eğitim vermek çalışan temsilcisi seçmek, planlı hareket etmek durumundayım...

     

   
 4. jeolog005

  jeolog005 TÜİSAG Üyesi

  bizde işyeri sayısı 100 ün üzerinde :(

   
 5. ay_iz

  ay_iz TÜİSAG Üyesi

  bizde o kadar işyeri yok ama kişi sayıları çok...:) işimiz zor arkadaşlar buradan birbirimize yardımcı olalım...

     

   
 6. FUNDA3426

  FUNDA3426 TÜİSAG Üyesi

  bana bi firma yardımcı olmak istedi çok fazla şubesi olan şirketlerin denetimlerini onlar yapıyor.Dilerseniz telefonu var

   
 7. ay_iz

  ay_iz TÜİSAG Üyesi

  olur alabilirim sizden telefonunu...en azından bilgi sahibi olurum...:)
   
 8. Görkem DEMİRÖRS

  Görkem DEMİRÖRS TÜİSAG Üyesi

  nasıl yani anlamadım ben ?   
 9. Mert Fatih Kesgin

  Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,

  Alt işveren olarak çalıştığınız kurumların acil durum organizasyonlarına uymak zorundasınız. İlk yardım eğitimli personel bulundurun ve toplam eleman listenizden bir ekip oluşturun dosyanıza koyun. İşini yaptığınız şirkete ait olan bina ve organizasyona dahil olmak zorundasınız. Kendinize ait bir acil çıkış yolunuz, ayrı bir toplanma bölgeniz olamaz. Dahil olduğunuz kurumun organizasyonu içinde olmalısınız. Üst işverenin İSG kuruluna veya bu konuyla ilgilenen birimine bir yazı yazın. Acil durum organizasyon planınız nedir ve biz bunun neresindeyiz diye. Size bi cevap vereceklerdir. Buna göre hareket edin. Oluşturacağınız ekipler SGK sicil numaranıza ait adreste faaliyet gösterir. Ben böyle yapıyorum çalıştığım firmalarda. Adamın faaliyet sahası içinde kendinize bir ekip kuramazsınız diye düşünüyorum. Şöyle olabilir, adamlar ekiplere sizin personelinizi de dahil edebilir. Bu olabilir belki.

     

   
  ay_iz ve Görkem DEMİRÖRS bu yazıya teşekkür etti.
 10. ay_iz

  ay_iz TÜİSAG Üyesi

  bende aynen bu şekilde düşünüyorum Mert Bey fakat;iş yerlerinde acil durumlar hakkında ki yönetmeliğin 18 maddesi şöyle diyor. Bir işyerinde bir veya birden fazla alt işveren bulunması durumunda acil durum planlarının hazırlanması konusunda işyerinin bütünü için asıl işveren, kendi çalışma alanı ve yaptıkları işler ile sınırlı olmak üzere alt işveren sorumludur. gerçi ekip kurulması ile ilgili bir durumdan bahsetmiyor dediğiniz gibi kurumların kurmuş olduğu ekipleri belirlenen sayıda elemanı alması talep edilebilir bunda bir yanlış olmaz diye düşünüyorum. Bu kurulun gündemine alınıp kurulda beyan edilir hemde yazılı olarak kayıt altına alınış olur.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica