Tartışma : A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

BT26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar,
C’lerin B yerine bakması uzatılmayacak gibi duruyor.Böyle gelişirse sektör maaşlarını nasıl etkiler?Yorumu olan var mı?

Orhan Bey etkilemiyor ne yazık ki
O kadar çok B sınıf varki, bugün 3500 tl teklif geldi bir OSGB den bu şartlarda görüşebilirz diyor,
benim belirlemiş olduğum bir rakam var ve kesinlikle altına inmiyorum, mesleğe ve sınıfa karşı saygısızlık olarak görüyorum.
umarım meslektaşlar da bu düşünce içerisindedir.
seneye ne olacağını çok merak ediyorum, şimdi elinin tersiyle B sınıf ile biz idare ediyoruz diyerek itenler, seneye yandım yandım A NEREDE DİYECEĞİ ZAMANI GÖRMEK çok istiyorum. O zaman geldiğinde piyasayı allak pullak edenler, mesleğin içini boşaltanlar ne yapacak

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
O kadar çok B sınıf varki, bugün 3500 tl teklif geldi bir OSGB den bu şartlarda görüşebilirz diyor,
benim belirlemiş olduğum bir rakam var ve kesinlikle altına inmiyorum, mesleğe ve sınıfa karşı saygısızlık olarak görüyorum.
seneye ne olacağını çok merak ediyorum, şimdi elinin tersiyle B sınıf ile biz idare ediyoruz diyerek itenler, seneye yandım yandım A NEREDE DİYECEĞİ ZAMANI GÖRMEK çok istiyorum. O zaman geldiğinde piyasayı allak pullak edenler, mesleğin içini boşaltanlar ne yapacak

Eğer erteleme olmazsa seneye ne olacağını ben size söyleyeyim Mehmet Bey. Şu an B sınıfı uzmanlardan dolayı tekerlerine çomak sokulan A sınıfı uzmanlar, yine piyasaya çıkıp "3000tl'ye sertifikamı veririm ama haftada bir gelip sadece imza atarım" demeye başlayacak. İşini hakkıyla yapanları tabi ki tenzih ediyorum fakat mevcut A sınıfı uzmanların en az %70'i, zamanında prim günü ve iptal sorular sayesinde "elimde bulunsun" diyerek sertifikayı almış, risk değerlendirmesi yapmayı bile beceremeyen, iş güvenliğini "ek iş" olarak gören kişilerden oluşuyor. Eğer bu mesleğin içi doldurulacaksa, sertifika vize işlemleri sadece para yatırmaktan ibaret olmamalı.

BT26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Eğer erteleme olmazsa seneye ne olacağını ben size söyleyeyim Mehmet Bey. Şu an B sınıfı uzmanlardan dolayı tekerlerine çomak sokulan A sınıfı uzmanlar, yine piyasaya çıkıp "3000tl'ye sertifikamı veririm ama haftada bir gelip sadece imza atarım" demeye başlayacak. İşini hakkıyla yapanları tabi ki tenzih ediyorum fakat mevcut A sınıfı uzmanların en az %70'i, zamanında prim günü ve iptal sorular sayesinde "elimde bulunsun" diyerek sertifikayı almış, risk değerlendirmesi yapmayı bile beceremeyen, iş güvenliğini "ek iş" olarak gören kişilerden oluşuyor. Eğer bu mesleğin içi doldurulacaksa, sertifika vize işlemleri sadece para yatırmaktan ibaret olmamalı.

şimdi elma ile armutu ayırt etmemiz gerekiyor. Erkan Bey, (tenzil ettiğinden dolayı teşekkür ederim)
belge kiralama işi suçtur, buna çalışma denmez. ve bunu yapan sadece A sınıf uzman değil emin ol. B sınıf uzmanlar da yapıyor.
bu suçu işleyenlerin çok ağır bir şekilde cezalandırılmasını diliyorum.
rekabetçi ortam diye uzmanların çalışma şartlarını okadar kötü yapıldı ki; 195 saat atama yap, yolda geçen süreler dikkkate alma,
sigortasını düşükten göster, belge kirala, vergi kaçır v.s. OSGB ler bu yönde çalışıyor...
A sınıf uzmanın belgesine bedavadan belge demiyelim, adam çalışmış, 3000 gün prim doldurmuş yani tecrübeli,(hangi alanda önemi yok) iş hayatını biliyor, iletişim ve beşeri ilişkisi yeni mezuna göre daha iyidir diye düşünüyorum. iş yaptırmak birazda yaşa bağlı olduğunu biliyoruz, 22 yaşında Müdür olmuş birini gördün mü hiç?
sizden daha önce dünyaya gelmiş olmanın avantajı diyelim sadece.
bir Müdürün operatör de olması gereken donanıma sahip olmasını bekler misin? tabiki hayır.
Sende bir gün A olacaksın Erkan Bey; ama 2 sene ama 3 sene sonra....
Yukarıya baktığında ya bundan nasıl A olmuş, şundan nasıl Müdür olmuş, ya adamı danışman yapmışlar çok çok söyledik zamanında, şimdide,

ERGÜN88

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Maalesef herkes sizin gibi yapamıyor. Ailesinin geçimini sağlayan veya borcu olan iş bulmakta sıkıntı çeken bir çok insan var. Hatta birini tanıyorum c sınıfı olup günde 5 araca binip şirket şirket gezen ve yol yemek dahil 1.800 tl (2018 için) alan ve bu kişininde iş tecrübesi var. İlk yadırgayabilirsiniz ama dinlediğiniz zaman hak verirsiniz neden bu şekilde tercih etmek zorunda olduğuna. Bu imkanları sağlayan iş verene adap kuralları gereği burada **KESİLDİ**

Moderatör tarafında düzenlendi:

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Maalesef herkes sizin gibi yapamıyor. Ailesinin geçimini sağlayan veya borcu olan iş bulmakta sıkıntı çeken bir çok insan var. Hatta birini tanıyorum c sınıfı olup günde 5 araca binip şirket şirket gezen ve yol yemek dahil 1.800 tl (2018 için) alan ve bu kişininde iş tecrübesi var. İlk yadırgayabilirsiniz ama dinlediğiniz zaman hak verirsiniz neden bu şekilde tercih etmek zorunda olduğuna. Bu imkanları sağlayan iş verene adap kuralları gereği burada **KESİLDİ**
İhtiyacı varsa başka iş yapabilir hocam yol yemek dahil 1800 ü hangi işi yapsa kazanır hatta fazlasını alır.Mesleğe ihanet etmemek lazım.Tamam piyasa berbat eski maaşlar yok bütün işsizler isg'ci oldu eyvallahta o maaşa çalışan insan mesleğede birşey katmaz,iş kazalarıda azalmaz.Risk analizi yapıyor adam firma ismi değiştirerek sadece aynı analizi başka yerede yapıyor.Ucuz etin yahnisi yenmez.Antepte durum berbat maaşlar dipte o yüzden bu işi gerçekten yapan yok.

ERGÜN88

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İhtiyacı varsa başka iş yapabilir hocam yol yemek dahil 1800 ü hangi işi yapsa kazanır hatta fazlasını alır.Mesleğe ihanet etmemek lazım.Tamam piyasa berbat eski maaşlar yok bütün işsizler isg'ci oldu eyvallahta o maaşa çalışan insan mesleğede birşey katmaz,iş kazalarıda azalmaz.Risk analizi yapıyor adam firma ismi değiştirerek sadece aynı analizi başka yerede yapıyor.Ucuz etin yahnisi yenmez.Antepte durum berbat maaşlar dipte o yüzden bu işi gerçekten yapan yok.
Mesleki olarak tecrübesinin artacağını düşünüyor en azından daha iyi bir yere girdiği zaman farklı sahalar görmüş ve hangi durumlarla karşılaşacağı ile ilgili fikir sahibi olayım dedi. Zaten o da istemiyor. Bu zamana kadar markette veya mağazada çalışan olsaydık hem imkanlarımız daha iyi olurdu hemde kıdem artardı. Durum gerçekten içler acısı. Artık kimse mesleğe saygı göstermiyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.