Soru : 6331 Sayılı Kanun Sonrası İş Sağlığı Uygulamalarındaki Değişim Analizi.

AliKahraman123

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Merhaba , COVID-19 nedeniyle eğitime uzaktan devam ettiğimiz için vize final sınavları yerine ödevler verilmekte ve bu ödevlerden birisi de "30.06.2012 kabul tarihli 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu sonrası İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamalarında yaşanan değişimleri analiz ederek yorumlayınız." Bu ödevim hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim biraz acil nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Şimdiden teşekkürler. Ödev ile alakalı bilgiler ekte dir.

Ekli dosyalar

• IMG-20200520-WA0022.jpg
    IMG-20200520-WA0022.jpg
    200.2 KB · Görüntüleme: 16

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba , COVID-19 nedeniyle eğitime uzaktan devam ettiğimiz için vize final sınavları yerine ödevler verilmekte ve bu ödevlerden birisi de "30.06.2012 kabul tarihli 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu sonrası İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamalarında yaşanan değişimleri analiz ederek yorumlayınız." Bu ödevim hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim biraz acil nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Şimdiden teşekkürler. Ödev ile alakalı bilgiler ekte dir.
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanununa girmeden evvel, şu an yükümlülükte olmayan İş Güvenliği Tüzüğünü araştırmanı öneririm. Zira bu tüzük şuan bile birçok yönetmeliğin çok önündedir ve detaylıdır. Tüzüklerin güncellenmesinin zor olması handikaptı. Yönetmeliklerle, tebliğlerle ve genelgelerle bir gecede sil baştan değişimin yaşanması mümkün hale gelebildi. Bunun içinde bir kanuna ihtiyaç vardı elbette... Buda 6331 Sayılı kanundur.

Ben başlangıcı yaptım, gerisi sende :) kolay gelsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.