50 Nin Altındaki Işyerleri Için Risk Analizi Acil Eylem P. Vs.

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ömeraydın

  ömeraydın TÜİSAG Üyesi
  risk analizini yapabilirsiniz. risk analizinde uzman ve hekim şartını temmuzda önce şart olarak istemez müfettiş. mevzuatta belirtilmiştir. risk analizi yönetmeliği geçici madde 1'i okursanız cevap çok net açık.

  risk analizini yapabilirsiniz...
  ödeme kısmı ile yazılan haksız kazanç ve gider gösterme durumu doğrudur. bir şirket ile anlaşıp faturalandırabilirisniz.


   
  cansuisg bu yazıya teşekkür etti.
 2. tuncay

  tuncay TÜİSAG Üyesi

  egitim için 1000tl ayrıca risk analizi 750 tl bence uygundur.herbir döküman için kanundaki cezalara bakabilirsin bence cezanın 200-300 altını vermelisin bence..

   
 3. ömeraydın

  ömeraydın TÜİSAG Üyesi

  kişiye değil cevabım, genel...
  arkadaşlar 750 tl'ye risk analizi yapılmaz... 1000 tl'ye risk analizi yapılmaz.... yapmayın... cezası 3000tl olan bir sonraki ay cezası 4500tl olan bir evrak ve dahada önemlisi risk analizi yapıyosunuz arkadaşlar risk analizi nedir ne işe yarar hukuki sorumluluk nedir... bunları bilmiyomuyuz... neden bir iş kazası olduğunda ilkönce risk analizi soruluyor. risk analizinde bunu öngörememişsin dendiğinde neler oluyor bilmiyormuyuz... rakam söylemiyorum şundan daha azına yapmayın demiyorum ama lütfen biraz mantıklı olalım, işimizin ciddiyetini ve hukuki boyutlarını bukadar küçümsemeyelim...

  Saygılarımla,
  Ömer AYDIN

     

   
  aysegul_yucel, aymsp, Hakan COŞKUN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. yalçın dağlarca

  yalçın dağlarca TÜİSAG Üyesi

  Artık danışmanlık diye bir kavram yok,seninde o işte yetkin yok.Kısacası artık naylon iş yapmak yok.Madem o paraları isteyeceksin,riski de alacaksın arkadaş.Bir iş kazası meydana gelirse ve hatta ölümlü kaza olursa hesabı kim verecek?

   
 5. ozdemir

  ozdemir TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar. risk değerlendirme yönetmeliğini hepinizin okuduğunu düşünüyorum. Yönetmelikte derki risk değerlendirmesi işyerinin iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, iş veren temsilcisi, işçi temsilsilcisi vs. oluşturulan bir grup faaliyetidir. Resmi olarak İş güvenliği uzmanlığı yapmadığınız bir yerde nasıl risk değerlendirmesi yapacaksınız anlamıyorum. İş yeri hekimi vs olmadan geçerliliği ne kadar olucak tartışmaya açık bir konu.
  Geçtiğimiz pazartesi günü Adana İş teftiş kurulu başkanı Mersin ilinde bir toplantı düzenledi. Kendisine bu konu haakında sorum oldu.Yukarda söylediklerimi kendilerinide söyledim. Haklı olduğumu, Bu durumun yasal bir boşluk olduğunu, işletmelerin acele etmemelerini gerektiğini söylediler.
  Şuan yeni çıkan bir yönetmelik var, birçok işletme durumun ne olduğunu bilmiyor bile. Ortadaya kocaman bir pasta çıktı. İş güvenliği uzmanları bu pastadan pay alma derdindeler ama bu şekilde insanları bilinçlendirmeden bana etik gelmiyor acıkcası. onlarca ofis tipi işletmeden bu güne kadar teklif aldım risk değerlendirmesiyle ilgili, 200-300 tl alıp 2 sayfa risk değerlendirmesi yapmak içime sinmedi. Risk Değerlendirmesinde 50 adet risk parametresi varsa bunun 45 tanesi sabit kopyala-yapıştır zaten..sayfa sonuna eklenen 5 adet risk için 250 tl almak vicdanen rahatsız ediyor beni. kaldı ki 1000-2000-3000 tl ler havada uçuşuyor. bir bakkaldan, muhasebeciden, turizim acentelerinden nasıl istenir bu paralar..
  Sizler nasıl düşünürsünüz bilemem tabi......

     

   
  ismailyuksel, tubim ve GökayAydogan bu yazıya teşekkür etti.
 6. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  bütün firmalar risk analizi acil eylem planı yangın vs. yaptırmak zorunda isg uzmanı bulundurma zorunluluğu olmasa bile

   
 7. sevtapeyuboglu

  sevtapeyuboglu TÜİSAG Üyesi

  21 kişi çalışan az tehlikeli bir iş yeri için risk analizi kaça yapılır bunun bir listesi yokmu kafadan fiyat atılarak fiyat verilirmi hiç piyasada bir düzen olmalı müşteri neden bu fiyat ddiğinde ona bir liste gösterebilmeliyim
   
 8. eren-ahmet

  eren-ahmet TÜİSAG Üyesi

  sayın özdemir yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız ancak bildiğiniz gibi risk değerlendirme yönetmeliğişu an yürürlükte ve çalışan sayısı yok her işletme için geçerli ama mühendis hekim zorunluluğu henüz her yer için geçerli değil yani risk analizleri yapılmak zorunda
  bu konu bakanlığa sorulduğunda ise küçük işletmeler için OSGB lerden hizmet alınması yönünde fikirler beyan ediliyor
  ancak OSGB hem mühendisi hemde hekimi ile beraber bu çalışmayı yaparak risk analizinin altınada mühendis ve hekim imzalarını almak koşulu ile   
 9. cihan_özak

  cihan_özak TÜİSAG Üyesi

  250 tl çok düşük bir rakam bende çorumda lpg sorumlu müdürlük yapıyorum ama 250 tl yapanı ilk defa duydum meslek ne acaba?

     

   
 10. Müge KUDU

  Müge KUDU TÜİSAG Üyesi

  cihan bey siz ne kadara yapıyorsunuz sorumlu müdürlüğü acaba. piyasa gerçekten çok düşük. sigortamızı bile yatırtamıyoruz adamlara. sadece para alıp gidiyormuşuz gibi algılıyorlar. her ay aynı formu doldurup para alıp gidiyoruz diye bakıyorlar olaya. bu olaya nasıl çözüm bulabiliriz.çok moralim bozuluyor her gittiğimde istasyona. büyük firmaların lpg lerinde bile en fazla 350 tl verdiklerini biliyorum. siz ne kadara bakıyosunuz acaba   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica