50 Nin Altındaki Işyerleri Için Risk Analizi Acil Eylem P. Vs.

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında BAYRAM ŞEKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ahubircan

  ahubircan TÜİSAG Üyesi  at kafadan bir rakam söyleyerek ne emeğimi heba ettireyim nede yüksek bir para isteyip haksız kazanç sağlayayım
  Tek amacım piyasada yapılan ne ise o


   
  Selcen bu yazıya teşekkür etti.
 2. Abdullah Güldoğan

  Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

  Pazarlık etmeyeceği bir miktar belirleyin bncede

   
 3. mert aslan

  mert aslan Guest

  hazırla


     

   
 4. Fatih ÖZKAN

  Fatih ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

  Fatura kesebilecek misiniz?

   
 5. zaferkul01

  zaferkul01 TÜİSAG Üyesi  mrblar.bir cnc torna dikişleme (metalleri işleyen makinalar) bunların olduğu iş yerlernde nasıl bir acil eylem planı uygulanmalı .örnek varmı varsa memnun olurum.ayrıca acil eylem palanı eğitim risk analızini kaca yapmalıym.(tecrubesiz bir uzman olarak-iş yeri 50 nin altında tehlikeli) teşekkürler.

     

   
 6. Abdullah Güldoğan

  Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

  zaferkul bey önce paylaşım yapalım nasıl başladınız neler yaptınız yükleyin sitemize daha sonra ekleyecek olanlar ekler çıkaracak olanlar çıkarır. Yani sitemizde alın size risk analizi bunu harfiyen yapın gibi bir paylaşım yapılmamaktadır.

   
 7. merve tekin

  merve tekin TÜİSAG Üyesi

  peki şimdi ben yapı denetimde mühendis olarak çalışıyorum. aynı zamanda bir osgbde kısmi zamanlı çalışırsam nasıl bir yol izlicem? çalışma saatlerimi bakanlık mı belirleyecek..belki bu sorular sorulmuştu ama ben bi daha bi cevap alabilir miyim :(
   
 8. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  Yapı denetiminde tam zamanlı çalışıyor iseniz mesai gösterilmiyorsa 217 saat çalışma süresine ulaşmadıysanız OSGB den kalan saatiniz kadar iş alabilirsiniz.   
 9. Hakan COŞKUN

  Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

  Sen istesene 3000 lira...

  Arkadaşlar böyle arkadaşlar sayesinde hiç bir yol alamassınız.bu arkadaş isg uzmanı bile değilidr.Değildir diyorum çünkü ne kadar boş konuştuğunu hepimiz görüyoruz.bu siteden bilgi ne kadar önemliyse bilgi kirliliğide o kadar kaçınılması gereken bir durumdur.

     

   
  Selcen ve GökayAydogan bu yazıya teşekkür etti.
 10. GökayAydogan

  GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

  Serbest piyasa sanki.. 3000 TL'ye yapın, 5000 TL'ye yapın.. Ne yaptığınız, nasıl yapacağınız bilmiyorsunuz.. Ama hemen para soruyorsunuz.. Arkadaşlar sizler kursa gidip sertifika almadınız mı? Snavda başarılı olmadınız mı? Staj yapmadınız mı?
  Ben uzman olarak bu gidişattan hiç memnun değilim.. Lütfen önce araştırma yapın, kendinizde eksik gördüğünüz yerleri sorun.. O zaman can-ı gönülden cevaplayalım...   
  aysegul_yucel, by.deruni ve hafizegönen bu yazıya teşekkür etti.
 11. oezguel

  oezguel TÜİSAG Üyesi

  zaten burdan soruyoruz sorularımızı,
  gerek telefonla gerek internetten araştırarak en doğruyu bulmaya çalışıyoruz...
  ama sitede yazılanlar benim kafamı karıştırdı...

  ben çalıştığım iş yeri için risk değerlendirmesi yaptım, ama bakanlığa isg uzmanı olarak adın bildirilmezse zaten geçerliliği yok denilmişti forumda...

  acil eylem planına başlamadım bile bu yüzden.

  şimdi hangisi doğru??
  1- isg uzmanı sözleşmesi olamadan bu dokümanları firma için hazırlayabilir miyim?
  2- hazırlanan bu dokümanları herhangi bir yere bildirmeye gerk var mı?
  3- 1 temmuzdan önce iş müfettişi gelirse (tehlikeli işler grubundayız), bu dokümanların geçerliği var mı
  4- dokümanlar karşılığında alacağım ücreti maaşıma ekletmezsem (tek seferlik olduğu için) serbest meslek makbuzu mu kesmem gerekiyor?   
 12. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  GÜZEL SORULAR İÇİMİ OKUDUNUZ

   
 13. GökayAydogan

  GökayAydogan TÜİSAG Üyesi


  1. İTO'nun İş Güvenliği ile ilgili seminerine katıldım.Aynı soruyu Ferdi Bey'e sordum.. Sözleşmenizi ÇSGB'ye gönderin, geçen süre içinde risk analinizi yapabilirsiniz dedi.. Sonıuçta iyi niyetli bir çalışma yapıyorsunuz herhangi bir sakıncası yok..
  2. Acil Eylem Planı ve risk değerlendirme herhangi bir yere bildirilmez, risk değerlendirme Yönetmeliği'ni okuyun. 26.12.2012 'de yürürlüğe girdi. Orada herşey yazıyor.. Arkadaşlar okumuyoruz, araştırmıyoruz..
  3. Her dökümanın geçerliliği var, dediğim gibi iyi niyet diye bir şey var.. Ancak İş Müfettişi kötü niyetli ise idari para cezasını uygular.. Ancak şu zamanda hiçbirşey net değil, müfettişler ancak ölümlü veya uzuv kayıplı bir iş kazası olunca bunları irdeler..
  4.Yapacağınız hizmet ile alakalı bir şirketiniz var mı? Bu işi faturalandıramazsanız haksız kazanca girer, bu sefer maliye peşinize düşer.. Ben olsam bir firma ile anlaşırım, bu firmaya KDV'sini verir işi faturalandırırm..

  Başka soracaklarınız var mı ?
   
  ömeraydın bu yazıya teşekkür etti.
 14. Burak HEKİM

  Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

  sayın bayram şeker yazılarınızı öncelikle küçük har ile yazınız ikincisi sorunuzla ilgili olarak yapacağınız tüm risk analizlerinde ki her bir kelimeden tek tek sorumlu olacağınızı ve oluşacak kazalarda sorumluluğunuz olacağını (taksirle yaralama ve taksirle ölüme sebebiyet gibi durumlarla en kötü şartlarda karşılaşma olasılığı olan meslek grubu olarak her zaman var) unutumayınız. bunun için tekliflerinizin fiyatı size kalır ama bence 3000 tlnin altında düşülmemeli ve tüm arkadaşlarında böyle davranması önemlidir eğer sorumlulğu kabul ediyorsanız karşılığınıda alın.

   
  ömeraydın ve BAYRAM ŞEKER bu yazıya teşekkür etti.
 15. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar merhaba.50 kişinin altındaki firmalarda kurul yok,hekim yok.risk değerlendirme yönetmeliğine göre risk analizinde iş yeri hekiminin de imzası gerekiyor.Geçenlerde bi bayan aradı.yetki belgeniz varmı diyor.sadece OSGB lerin risk analizi yapma yetkisi varmış diyor.Bir OSGB oyle bilgi vermiş.Kafam karıştı.risk analizi için hekim imzası gerekli yönetmeliğe göre..ama hekim yoksa iş güvenliği uzmanı tek başına risk analizi yapamaz mı?   
 16. BAYRAM ŞEKER

  BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

  OSGB yetkilisi kadar yetkiniz var o rekabet oluşturmamaya çalışmış

   
 17. GökayAydogan

  GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar 50 kişi altı içi şu Bakanlık bir checklist çalışması yapıyor.. Yakında yönetmeliği çıkacak. Sadece sorulara tik atmanız yeterli olacak bunu işverende yapabilecek... Bakanlık bunu da düşünmüş..

  Başka sorusu olan var mı ?

   
  cansuisg bu yazıya teşekkür etti.
 18. cansuisg

  cansuisg TÜİSAG Üyesi

  şuan ne yapacağız.risk analizi isteyen 50 nin altında çalışanı olan firmalar var.

   
 19. ahmeterkin

  ahmeterkin TÜİSAG Üyesi

  ben kendi yaptigim anlasmayi ornek vereyim.
  10 calisani olan bir insaat icin (diger calisanlar taseronlarda ve her taseronun kendi isg uzmani var) risk degerlendirmesi yapimi,alan kontrollerinin surekli denetlenmesi,icin 2500tl+kdv
  verilecek egitimler icin 75 tl/adam+kdv (yaklasik olarak 10-12 egitim)
  taseronlardan egitii olmayan olursa aytica yukardaki sartla egitim

  benim sorumlulugum buraya kadar.

  bu trklifi bir a sinifi ile birlikte verdik danisman olarak sorumluluk a sinifinda olacak. ben de a sinifinin yaninda orda olucam.
  a sinifi da danismanlik ucreti olarak 4500tl+kdv ye anlasti.

  umarim bir fikir verir ve yardimi olur sizlere.

   
 20. Selçuk Karstarlı

  Selçuk Karstarlı TÜİSAG Üyesi

  LPG sorumlu Müdürlüğü 250TL'ye yapıyorum denilmiş. Bildiğim kadarı ile meslek odaları herbir istasyon için enaz asgari ücret alınmasını öngörmüş ve sigorta sicil kaydında bu miktarı görmek istiyor. Neden hala bu konuda rekabet var anlamıyorum. 250 TL'ye ayda enaz 6 gün hizmet vermeniz gerekiyor. Çok Düşük bir fiyat bence

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica