Tartışma : 1 Temmuz Ve İsg Personeli İstihdam Zorunluluğu

Cemal ALEMDAR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Eğer bu kanun tasarısı gibi geçerse C sınıfı iş güvenliği uzmanları özellikle de kamuda çalışan ve çalışacak olanlar 2020 yılına kadar tamamen hizmet dışı kalacaklar, zira hiçbir kamu işvereni bu durumda iş güvenliği uzmanını ücretli olarak görevlendirmez. 7 Eylül 2016 tarihli 2. uzatmaya kadar kamuda görev yapan uzmanların emekleri de boşa gidecek ve kamuda 6331 sayılı kanunun 6. ve 7. maddeleri tamamen kaldırılacak

reactor

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Eğer bu kanun tasarısı gibi geçerse C sınıfı iş güvenliği uzmanları özellikle de kamuda çalışan ve çalışacak olanlar 2020 yılına kadar tamamen hizmet dışı kalacaklar, zira hiçbir kamu işvereni bu durumda iş güvenliği uzmanını ücretli olarak görevlendirmez. 7 Eylül 2016 tarihli 2. uzatmaya kadar kamuda görev yapan uzmanların emekleri de boşa gidecek ve kamuda 6331 sayılı kanunun 6. ve 7. maddeleri tamamen kaldırılacak
Benimde kamuda görevlendirmem var isg uzmanı olarak. 1 sene hiç ücret almadan çalıştım en azından süre işlesin diye. Ama bu süreyide işletemeyeceğim anlaşılan. Bu yasa çıkarsa kamuda isg hizmeti bitmiş demektir. İsg kurulu, Risk analizi, yangın kapıları vs boşa mesai harcamışız... Boşuna kursa staja gitmişiz.

Durmuş Koyun

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar herkes bimere başvuru yapsın.Tepkisiz kalmayalım.

Hakan canik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
1700802569 bimer bşvuru yaptım.

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz
başvurunuz 1700803012 sayısı ile alınmıştır.
Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri BİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

bende yazdım bakalım ne diyecekler

nuyageva

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
başvurunuz 1700804206 sayısı ile alınmıştır.
Başvurunuz ile ilgili tüm işlemleri BİMER’in internet adresinden takip edebilirsiniz.

Yapabileceklerimizi yapmalıyız arkadaşlar ağlamayana meme yok

Hüsameddin CEBRE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
başvurunuz 1700808521 sayısı ile alınmıştır.

stimpy99

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar işçi sağlığı ve güvenliği ertelenemez bunu oylayacak milletvekillerin akıllarına acaba adana yurt yangını gelirimi 13 kücük canımız gitti burasıda
az tehlikeli çalışan sayısı 10'dan azdı

Cemal ALEMDAR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
torba yasa diye bir şey icat etmişler ve bu kanun değişikliği tasarısı da onun içinde yani kanun tasarı metni değişmediği sürece kurunun yanında yanan yaş odun gibi bu tasarı da meclisten geçecektir, 2020 yılına da çok zaman var .Kamu iş yerlerinde İSG hizmetlerinin önemi açısından örnek olması gerekirken tam aksi yönde bir tavır takınmış durumda

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kamuda, özellikle hastanelerde aylar öncesinde -bazıları geçen sene- isg birimlerini kurmuşlardı. Bazıları kendi bünyelerinde uzman ve doktor ile çalışmaya başladılar, bazıları ise osgb bünyesinden hizmet alıyorlardı. Gerçek şu ki asıl işveren neden 2020 yılına kadar bir uzman ve doktor ile çalışmak istesin? Her ay 10bin 15bin tl parayı neden versin?... Bu güne kadar zaten gerekli dokümantasyon çalışmaları yapılmış. 2020'ye kadar da uzmansız, doktorsuz devam edebilirler. Zaten bir dünya işsiz uzman arkadaşımız var. Şimdi ne yazık ki işsizler ordusuna yenileri katılacaktır...

isg-victory

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Son durum nedir bilgisi olan var mı? Gazeteler ertelendi haberi geçiyor ama kesinleşti mi?

adanus01

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
kamu kurumlarındaki tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflardaki memur çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği yönünden tehlikede değil mi?

adanus01

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
neden az tehlikeliye sokulup erteleniyor.anlamış değilim

alptechin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kamu kurumları kendi İSG hizmetlerini vermeye hazır, sıkıntı şu ki henüz maliye bakanlığı bu hizmeti verecek İGU ve İH'lerine ek ödeme yapmaya hazır değil.

nelly

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bende kamuda çalışıyorum üç yıldır.Ve hiç bir bedel almadım bundan sonrada vereceklerini hiç sanmıyorum.Ancak bizi kamuda önemsizleştiriyorlar bu yüzden bende bimere başvurdum.Sonuçta bir sürü hizmetimiz var ve hepsi boşa gidecek evrak bazında işlem yapacagız. Durum onu gösteriyor,zaten fuzuli bir iş olarak görünüyor.Ben iki kere B sınıfı sınavını kazandım OSYM'nin sacma sapan uygulamaları yüzünden maddi manevi zorluklar.Ve sonuç nedir kocaman bir sıfır tüm emekler boşa gitti.Artık çalışmak istediğimden emin bile degilim gercekten.

sungur61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bende kamuda çalışıyorum üç yıldır.Ve hiç bir bedel almadım bundan sonrada vereceklerini hiç sanmıyorum.Ancak bizi kamuda önemsizleştiriyorlar bu yüzden bende bimere başvurdum.Sonuçta bir sürü hizmetimiz var ve hepsi boşa gidecek evrak bazında işlem yapacagız. Durum onu gösteriyor,zaten fuzuli bir iş olarak görünüyor.Ben iki kere B sınıfı sınavını kazandım OSYM'nin sacma sapan uygulamaları yüzünden maddi manevi zorluklar.Ve sonuç nedir kocaman bir sıfır tüm emekler boşa gitti.Artık çalışmak istediğimden emin bile degilim gercekten.

DSİ de 2012 den beri isg faaliyetleri devam etmekte ve ig uzmanları bu tarihten beri ücret almaktadır. aynı zamanda dışardan ücretli işyeri hekimi hizmeti de alınmaktadır. kurumlar arasında farklı uygulamalar mevcut ne yazık ki.

alptechin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
DSİ de 2012 den beri isg faaliyetleri devam etmekte ve ig uzmanları bu tarihten beri ücret almaktadır. aynı zamanda dışardan ücretli işyeri hekimi hizmeti de alınmaktadır. kurumlar arasında farklı uygulamalar mevcut ne yazık ki.

DSİ'de işçi kadrosunda çalışan mı var, o sayede mi alınabiliyor acaba?

alitutar65

Üye
TÜİSAG Üyesi
14.06.2017 tarihle BİMERE 1700849891 NO İLE 01 TEMMUZ/2017 İtirazımı yaptım. İnşallah çoğalır...

Moderatör tarafında düzenlendi:

GÜLNAZ KORU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
15.06.2017 tarihle BİMERE itirazımı yaptım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.