Tartışma 1 Temmuz 2013 Itibariyle Tüm Işletmelerde Zorunlu

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Mustafa ULUSOY tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Zafer ÜNAL

  Zafer ÜNAL TÜİSAG Üyesi  İdealist uzmanlar olarak birbirimize destek olmalıyız. Dernek çatısı altında toplanmak bizi daha güçlü kılacaktır ama yinede oda şart.
  OSGB kuruluşunda mesul müdür olayı çok akıllıca bakanlık her şirket kuranı muhatap almıyor ama yinede mesul müdürlerde bir işverene bağlı olarak çalışıyor.
  Mustafa bey sizi çok iyi anlıyorum. Sizinde beni anladığınızı ümit ediyorum.


   
 2. aydan tokalıoğlu

  aydan tokalıoğlu TÜİSAG Üyesi

  Kaliteli isveren bulana kadar bu tur osgbler isini kolayca yurutebilecek bu fiyatlara. Tabi Allah korusun kaza oldugunda da orada calisan isg uzmaninin vay haline. Bize bilincli isveren ve isg uzmani lazim. Ozamanadam sorar kardes bu kadar onemli bir isi nasil 50tl ye yaparsin iaine saygini nereye biraktin diye...

   
  Zafer ÜNAL bu yazıya teşekkür etti.
 3. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Sn. Ulusoy,
  Kanunlarla öyle fazla oynandı ve konuşuldu ki maalesef uzman arkadaşlar da bazen nereden takip edileceğini de şaşırmaktalar.

  Şimdi bu ilana baktığınızda sanırsınız ki 1 Temmuz'da R.D, Eğitim, Sağlık, İSG Katılım gibi konular başlayacak. Halbuki başlayalı çoook oldu. Arkadaşlar da sanıyor ki, adamlar koca ilan vermiş, yalan mı yazacaklar.. Temmuz'da başlayacak diye düşünüyorlar. Oysa bugün bir kez daha görüldü ki, kanunlar özellikle gov uzantılı adreslerden veya belli başlı mevzuat sitelerinden takip edilmelidir.

  Şimdi bir grupta bir uzman arkadaşımız şu soruyu sormuş,
  "Ben de yeni katılımcı ve yeni C sınıfı uzman belgesi almış birisi olarak bir soru sormak istiyorum: ticaretten sayılan işlerin yapıldığı işyerlerinde 50 veya daha fazla işçi çalıştırılıyorsa hem işyeri hekimi hem de isg uzmanı çalıştırılması zorunlu değil midir? Bir arkadaşım sadece işyeri hekimi zorunlu, uzman zorunlu değil dedi de kafam karıştı."

  Gerçekten bilmemek suç değil ancak eğitim kurumlarının en önemli hatası bu uzman arkadaşlara aday iken öğretmemesi değil, doğru bilgiye nasıl ulaşacaklarını öğretmemektir. Bu anlamda eğer yarın bir gün bir oda kurulacaksa veya hali hazırda dernekler varsa arkadaşlarımıza sırf bu konularda seminerler, forumlar düzenlemek önemli ihtiyaçtır. Arkadaşlarımızda bu kadar eksiklik söz konusuyken zaten kanun varsın olsun 2014'de değil 2024'e ertelensin..     

   
  Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
 4. iyi de abi eğitim kurumlarını hatasını neden ben çekiyorum burada?

   
 5. Zafer ÜNAL

  Zafer ÜNAL TÜİSAG Üyesi

  Aydan hanım biz şirket olarak daha yüksek fiyatlara yapıyoruz ama yinede yaptığımız işin yanında çok düşük kalıyor. Şimdilik işimizi fiyatı ne olursa olsun düzgün yapmaktan başka çaremiz yok. En azından insanlar bunun önemini anlayana kadar.

     

   
 6. H. Berkay Yalçın

  H. Berkay Yalçın TÜİSAG Üyesi

  Yanlış anlaşılma var sanırım, bir sözümüz yok ki size, en azından benim yok.

   
 7. Ben de yanlış anlama olmaz, hele sizi hiç olmaz :) sözüm ortayadır
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica