Soru : Yeni Tmgd Adayı Olarak Sorularım ?

NIL SEVENCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bugün aradım bakanlığı ,ne zaman gelir diye aramayın bekleyin gelir hazırlanıyo bir zaman veremem dedi...

Sevilay y

Üye
TÜİSAG Üyesi
merhaba arkadaşlar sınavı kazandım belgeyi almak için göndermemiz gereken belgeler nelerdir ayrıca posta yoluyla mı göndermemiz gerekiyor ben Ankara da yaşıyorum kendim götürsem kabul etmezler mi?

İbrahim Sener

Üye
TÜİSAG Üyesi
Sigortalılık durumu nasıl olacak ?

İbrahim Sener

Üye
TÜİSAG Üyesi
Yahu Allahaşkına... 200 TL ye anlaşmaları duyuyoruz. Bu nasıl bisey.. Mesleğin saygınlığı açısından berbat bir durum degilmi arkadaşlar soruyorum sizlere...

sibrinit1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhabalar 9 nisan sınavıyla tmgd olmaya hak kazandım. Deneyimli arkadaşlara sorum olacak.
Evrakları gonderdikten sonra kaç gün içinde aktif oluyor sertifika.
Diğer sorum şu etrafta bi iki yer var ve ne kadar ucret teklif edilmeli
9 nisan sınavını kazananların sertifikası ne zaman hazır olur?
eldenmi başvurmak gerekiyor yoksa postayla gönderebiliyormuyuz evrakları

savaş aytar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Lütfen bilgisi olan cevaplasın
Özel sektörde sigortalı olarak çalışırken Bi petrol istasyonunda şirket kırmadan tmgd olarak çalışabilirmiyim. Çalışabilirsem bunu nasıl yapacağım

ELÇİN MERT

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
sahış firması yada sahış şirketi kurmadan çalışamazsınız.

Ömür Çolaklar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
TMGD olarak herhangi bir işletmede işe başladığımızı varsayalım, ayda asgari olarak işletmede bulunmamız gereken gün sayısı hakkında bilgisi olan var mı?

Deniz çavuş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bir görüşmeye gideceğimiz zaman neler sorulur? Nelerle karşılaşırız. Nasıl hazırlanmamız gerekiyor görüşmelere bilgisi olan var mı?

İbrahim Sener

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar birkaç petrol istasyonuna ugradim. Hepsinin konudan haberi var ve açık açık en az paraya kim çalışırsa onu tercih ederiz der gibi konuşuyorlar. Sakın ola komik rakamlara anlasmayalim. Limit koyalım bence petrol başına 1500 liradan aşağı yapılmamalıdır.. Aksi takdirde mesleki saygınlık ve mesleki onur açısından taban fiyat önemli.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
1500 e istasyon anlasmasi yapamazsiniz o iş size kalmaz.. Sorumlu müdürlük 200tl ye yapilirken onun altinda calisacak elemana 1500 vermezler yeteneginiz ikna kabiliyetiniz varsa 500 600 anca..

kadir karacadağ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar birkaç petrol istasyonuna ugradim. Hepsinin konudan haberi var ve açık açık en az paraya kim çalışırsa onu tercih ederiz der gibi konuşuyorlar. Sakın ola komik rakamlara anlasmayalim. Limit koyalım bence petrol başına 1500 liradan aşağı yapılmamalıdır.. Aksi takdirde mesleki saygınlık ve mesleki onur açısından taban fiyat önemli.
İbrahim kardeşimizi sonuna kadar destekliyorum bu uğurda ne paralar harcadık ne zamanlar ne emekler hepsi üç beş kuruş içinmiydi şu anda son kazananlarla toplamda 6000 bin tmgd ci oldu üç sınav dönemi kaldı malum bundan sonra sınavları basit yapacaklarını da tahmin etmiyorum eğer yaparlarsa zaten ortalık tmgd ci çöplüğüne dönerki bu da bu mesleğin anlamının yitirilmesine neden olur 3 ekim sınavından önce 3000 artı KDV teklif veriyordu bu piyasa unutmayalım 3 ekim komedi sınavından sonra çok kişi kazanınca bi kaç tane petrol istasyonu olan danışmanlıkta yapmaya başlayarak tmgd piyasasını düşürmek için piyasaya komik rakamlar öne sürdü tabi arkasıda çorap söküğü gibi geldi ama bu uğraşlar nafile unutmayınki 18000 petrol istasyonu var her fabrikanın ve sağlık sektörünün atığı var boya fab var var ha var bu 2018 in birinci ayında istenilen rakamlara değil istediğimiz rakamlara çalışmak anlamına geliyor ve kendi topuğumuza sıkmayalım akıllı olalım piyasayı düşürmeyelim biraz sıkıntı çekeriz ama sonunda herkes istediğini alır saygılarımla

İbrahim Sener

Üye
TÜİSAG Üyesi
Yaşar bey sizin petrolunuz var galiba yada sınavın nasıl bir sınav,sorumluluğun nasıl bir sorumluluk olduğundan bihabersiniz. Toplum güvenliği için var olacağız. 200 lira nin telaffuzu bile tuhaf. Herkes hak ettiğini alsın Allah kimsenin 1 kuruşunu nasip etmesin

Sevilay y

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaslar ben sinavi kazandim ama belgeyi hemen almak zorunlulugum var mi yani belgeyi almaya hak kazandim ama belgemi su an hazirlatmasam belgenin suresi varmi belgeyi kazandigin tarihten itibaren 5yil mi yoksa basimini yaptirdiktan sonra mi 5yil bunu bilen var mi aklim cok karisti yardim edin lutfen ayrica cesitli is bulma sitesinden bakiyorum hicbir sekilde is ilani veren yok bana yol gosterebilirmisiniz ne yapmalim

boğaç

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaslar ben sinavi kazandim ama belgeyi hemen almak zorunlulugum var mi yani belgeyi almaya hak kazandim ama belgemi su an hazirlatmasam belgenin suresi varmi belgeyi kazandigin tarihten itibaren 5yil mi yoksa basimini yaptirdiktan sonra mi 5yil bunu bilen var mi aklim cok karisti yardim edin lutfen ayrica cesitli is bulma sitesinden bakiyorum hicbir sekilde is ilani veren yok bana yol gosterebilirmisiniz ne yapmalim
Hayırlı olsun, hak kazandığınız tarihten itibaren beş yıllık süre başlar ve başlamış bulunuyor sınavı kazandığınız gün itibari ile. İsterseniz bir yıl sonra bastırın belgenizi, süre değişmez.

Sevilay y

Üye
TÜİSAG Üyesi
Hayırlı olsun, hak kazandığınız tarihten itibaren beş yıllık süre başlar ve başlamış bulunuyor sınavı kazandığınız gün itibari ile. İsterseniz bir yıl sonra bastırın belgenizi, süre değişmez.
Tesekkur ederim yardimci oldugunuz icin

Sevilay y

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaslar benim anlayamadigim konular var is ilanlarina bakiyorum hicbir sirket arayis icinde degil burda yazanlari okuyorum insanlar kucuk ucretler soyluyorlar biz kurs icin para odedik emek verdik yapacagimiz isin kolay olmadigini dusunerek girdik benim gibi dusunen insanlarda vardir eminim ama neden su an piyasa durgun neden kimse danismanlardan destek almiyor ve neden kendi degerimizi dusuruyoruz bi kaza aninda sizin caniniz aciyacak bunu cok iyi biliyorsunuz bu yuzden sizden ricam biz birlik olup calisalim ve hakkimizi hakettigimiz gibi alalim birbirimize destek olmaliyiz

Sezgin Elmas

Üye
TÜİSAG Üyesi

Sınavı kazandığınız tarihten itibaren 5 yıl yani 09.04.2021 tarihine kadar geçerli olacak sertifikanız.

Armağan hızlı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar merhaba bana otellerde tmgd bulundurulmasına ilişikin bir tebliğ gerekiyor bu bilgiye nerden ulaşabilirim yardımcı olabilirmisiniz rica etsem tşk

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.