Soru : Yeni Tmgd Adayı Olarak Sorularım ?

İbrahim Sener

Üye
TÜİSAG Üyesi
Devlet amonyumnitratın satışını yasakladı. Ev tüplerine ve diğer lpg tüplerine seri No basılacak. Petrollerde bidonla benzin satılamayacak. Bu taze haberler tmgd ihtiyacı doğuracak mı dersiniz?

Hande karabudak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Kısa zaman önce bir akaryakıt istasyonuyla anlaştım. Süreç şöyle gelişti önce TMGD bulundurmaları gerektiğini söyledim parakende dışında dış satış yaptıkları için. Çok oralı olmadılar 1 hafta sonra TMGD çalıştırmadıkları için ceza göndermiş Bölge Müdürlüğü. Ara sıra bakanlığın bu konuda hiç birşey yapmadığını söyleyenler görüyorum. Yapmıyor değiller yakın çevremde iki fimaya ceza kesildi ha bu yeterli mi? Değil daha fazla ceza daha fazla denetim gerekiyor. Neyse uzatmayayım. 1200 TL teklifte bulundum ve onlara piyasayı araştırıp teklifimi öyle değerlendirmelerini söyledim. Ertesi gün gelen teklifler söyleydi: 1500- 1300- 1000- 500 araya benim verdiğim teklifide koyarsak 500 TL fiyat veren özgüven yoksunu arkadaşın teklifi nasıl sırıtıyor farkındasınız değil mi? Böyle saçma sapan fiyatlar veren saygı yoksunu Ekmek düşmanlarına sesleniyorum. Kendinizi de yaptığınız işide meslektaşlarınızı da rezil ediyorsunuz. İnsanların ekmeğine, kazancına diş bileyip her fırsatı eşitsizlik yaratarak kendi lehinize çevirmeye çalışmanız sizi daha iyi bir TMGD yapmaz. Ayrıca verdiğiniz düşük teklifler firma açısından, sizin ilk seçilecek aday olarak değerlendirileceğiniz anlamına gelmez. Bir yer de bu kaliteli adama çok ücret, çok saygı; kalitesiz adama az ücret, az saygı anlamına gelir. Değerinizi kendiniz belirliyorsunuz bir yerde. Yazımı okuyan her duyarlı arkadaşa sesleniyorum lütfen 1000 TL altına inmeyin inenler varsada uyarın ki emek harcadığımız kollarımızı sıvıyarak giriştiğimiz bu işi layıkıyla ağız tadıyla yapabilelim.ha 500 veya altında iş yapan arkadaşlarda vardır alınabilirler ALINSINLAR! Sözlerim ve tepkim onlara zaten. Firmalara iyi teklifler yapın zaten seni almazsa başka bir TMGD almak zorunda. 1000 TL nin de yetersiz olacağı dönemlerde gelecek o zaman 500 TL ye iş yapan bu arkadaşlar kayıplarını nasıl telafi edecek? Sözün kısası ben o işletmeyle 900 TL + KDV+ Gidiş Geliş Yol ücreti + yemek olarak anlaşmamı yaptım. Yine aklımdan geçen rakama 500 TL veren arkadaşı yerin dibine soka çıkara ikna ettim istasyon müdürünü. Ha 2 yıllık sözleşme yapacaktımda 1 yıllık yapmış oldum. Önemli değil. Zaten 1 yıl sonra çok daha aktif olacak bu iş. Bu konunun ilk sayfasında buna benzer bir yazım daha var Fiyat teklifi konusunda şüphede kalan arkadaşlara referans olabilir. Demem o ki istasyon denilince akla gelen 3 UN Kodu var 400*3=1200 Basit mantık. Tek Un kodu az iş az ücret 1000 TL. 5 UN kodu 5*400=2000 TL çok iş çok ücret.
Kaç Gün İş yerine gideyim? :)
Kendinizi sınırlamayın şu kadar gün gelirim demeyin. Yapmanız gereken ilk başta organizasyonunuzu kurun. Ambalaj uygunluğu, Taşıma evrakları, Tank ve kamyonların işaretlemeleri, Şoför ve personelin bilinçlendirilmesi, Firmanın tamamlaması gerekenlerin bir listesi, Yazılı talimat ve güvenlik planı tamam mı? Sonrasında haftada bir gidin gidemiyorsanız arayın son durum ne sorun. Kamyonların çıkış günlerini öğrenin o tarihlerde gidin ya da şoförün numarasını alın adama iki pakette sigara alın yola çıkmadan çeksin kamyonun fotolarını göndersin size varsa eksikliği uyarınızı yapın. Zaten Bu işlerde Şoför de SRC5 yoksa TMGD olması çok bir şey ifade etmiyor. SRC5 olan şoför TMGD nin bilmediği pek çok şeyi biliyor hem eğitimi gereği hem tecrübesi gereği onun için bu adamları hafife almayın. SRC5 alan şoför yola çıkmadan bütün aracını kontrol ediyor zaten sizde kontrol yapıldığından emin olun kafi. Zaten şu an için TMGD yi çok büyük sorumluluk altına sokan ağır bir yükümlülük yok bundan dolayı kendinizi kasmayın. Görevinizi ne şekilde yapacağınız sizin kanununuz bunu düzenleyen ayrıntı bir yönetmelik yok. Aklınızda bir soru varsa çözümde kendinizsiniz yani. Ürettiğiniz çözüm yollarını kendinizce geliştirin derim. Yine çok uzun bir yazı oldu. Zaman ayırıp okuyan herkese selam ve saygılar. İyi çalışmalar.
Merhaba,
8 ekim 2016 TMGD sınavı için eğitime katılacağım ama kararsızım. kimya mühendisliği mezunuyum ve şu an hammadde üreten bir firmada sorumlu müdür olarak çalışmaktayım.çalıştığım firmanın bu belgeye sahip birine ihtiyacı var fakat buradaki iş yüküm artacak ve daha çok sorumluluğum olacak diye de korkularım yok değil. Belgeyi almam ilerisi için bana ne kazandıracak tam olarak kestiremiyorum. konu ile ilgili fikirleriniz bekliyorum.

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
8 ekim 2016 TMGD sınavı için eğitime katılacağım ama kararsızım. kimya mühendisliği mezunuyum ve şu an hammadde üreten bir firmada sorumlu müdür olarak çalışmaktayım.çalıştığım firmanın bu belgeye sahip birine ihtiyacı var fakat buradaki iş yüküm artacak ve daha çok sorumluluğum olacak diye de korkularım yok değil. Belgeyi almam ilerisi için bana ne kazandıracak tam olarak kestiremiyorum. konu ile ilgili fikirleriniz bekliyorum.
çalıtığınız firmada kullanırsanız kalan 4 yer için bilgi edinmiş de olursunuz. bence bu bir fırsat

Hande karabudak

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
çalıtığınız firmada kullanırsanız kalan 4 yer için bilgi edinmiş de olursunuz. bence bu bir fırsat
evet çalıştığım yerde kullanacağım. diğer 4 yer için de ayriyeten çalışırken bakabiliyor muyum onu bilmiyorum. tavsiyeniz için teşekkürler.

Gizem Sunar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Aynı işletmenin farklı şehirlerdeki şubeleri için faaliyet belgesi almaya çalışıyorum. Aynı belgeleri ve dilekçeyi 1. bölge müdürlüğü kabul ederken, 2. bölge müdürlüğü bu evraklar eksik dilekçe de yanlış diyor (dilekçe bakanlığın formatının aynısı) Bu durumla karşılaşan var mı aranızda? Bölge müdürlüklerindeki bu uygulama farklılıklarıyla ilgili nerelerle görüşülebilir ya da ne yapılabilir?

Cesika Ceyda Güngör

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
yaptıkları için. Çok oralı olmadılar 1 hafta sonra TMGD çalıştırmadıkları için ceza göndermiş Bölge Müdürlüğü. Ara sıra bakanlığın bu konuda hiç birşey yapmadığını söyleyenler görüyorum. Yapmıyor değiller yakın çevremde iki fimaya ceza kesildi ha bu yeterli mi? Değil daha fazla ceza daha fazla denetim gerekiyor. Neyse uzatmayayım. 1200 TL teklifte bulundum ve onlara piyasayı araştırıp teklifimi öyle değerlendirmelerini söyledim. Ertesi gün gelen teklifler söyleydi: 1500- 1300- 1000- 500 araya benim verdiğim teklifide koyarsak 500 TL fiyat veren özgüven yoksunu arkadaşın teklifi nasıl sırıtıyor farkındasınız değil mi? Böyle saçma sapan fiyatlar veren saygı yoksunu Ekmek düşmanlarına sesleniyorum. Kendinizi de yaptığınız işide meslektaşlarınızı da rezil ediyorsunuz. İnsanların ekmeğine, kazancına diş bileyip her fırsatı eşitsizlik yaratarak kendi lehinize çevirmeye çalışmanız sizi daha iyi bir TMGD yapmaz. Ayrıca verdiğiniz düşük teklifler firma açısından, sizin ilk seçilecek aday olarak değerlendirileceğiniz anlamına gelmez. Bir yer de bu kaliteli adama çok ücret, çok saygı; kalitesiz adama az ücret, az saygı anlamına gelir. Değerinizi kendiniz belirliyorsunuz bir yerde. Yazımı okuyan her duyarlı arkadaşa sesleniyorum lütfen 1000 TL altına inmeyin inenler varsada uyarın ki emek harcadığımız kollarımızı sıvıyarak giriştiğimiz bu işi layıkıyla ağız tadıyla yapabilelim.ha 500 veya altında iş yapan arkadaşlarda vardır alınabilirler ALINSINLAR! Sözlerim ve tepkim onlara zaten. Firmalara iyi teklifler yapın zaten seni almazsa başka bir TMGD almak zorunda. 1000 TL nin de yetersiz olacağı dönemlerde gelecek o zaman 500 TL ye iş yapan bu arkadaşlar kayıplarını nasıl telafi edecek? Sözün kısası ben o işletmeyle 900 TL + KDV+ Gidiş Geliş Yol ücreti + yemek olarak anlaşmamı yaptım. Yine aklımdan geçen rakama 500 TL veren arkadaşı yerin dibine soka çıkara ikna ettim istasyon müdürünü. Ha 2 yıllık sözleşme yapacaktımda 1 yıllık yapmış oldum. Önemli değil. Zaten 1 yıl sonra çok daha aktif olacak bu iş. Bu konunun ilk sayfasında buna benzer bir yazım daha var Fiyat teklifi konusunda şüphede kalan arkadaşlara referans olabilir. Demem o ki istasyon denilince akla gelen 3 UN Kodu var 400*3=1200 Basit mantık. Tek Un kodu az iş az ücret 1000 TL. 5 UN kodu 5*400=2000 TL çok iş çok ücret.
Kendinizi sınırlamayın şu kadar gün gelirim demeyin. Yapmanız gereken ilk başta organizasyonunuzu kurun. Ambalaj uygunluğu, Taşıma evrakları, Tank ve kamyonların işaretlemeleri, Şoför ve personelin bilinçlendirilmesi, Firmanın tamamlaması gerekenlerin bir listesi, Yazılı talimat ve güvenlik planı tamam mı? Sonrasında haftada bir gidin gidemiyorsanız arayın son durum ne sorun. Kamyonların çıkış günlerini öğrenin o tarihlerde gidin ya da şoförün numarasını alın adama iki pakette sigara alın yola çıkmadan çeksin kamyonun fotolarını göndersin size varsa eksikliği uyarınızı yapın. Zaten Bu işlerde Şoför de SRC5 yoksa TMGD olması çok bir şey ifade etmiyor. SRC5 olan şoför TMGD nin bilmediği pek çok şeyi biliyor hem eğitimi gereği hem tecrübesi gereği onun için bu adamları hafife almayın. SRC5 alan şoför yola çıkmadan bütün aracını kontrol ediyor zaten sizde kontrol yapıldığından emin olun kafi. Zaten şu an için TMGD yi çok büyük sorumluluk altına sokan ağır bir yükümlülük yok bundan dolayı kendinizi kasmayın. Görevinizi ne şekilde yapacağınız sizin kanununuz bunu düzenleyen ayrıntı bir yönetmelik yok. Aklınızda bir soru varsa çözümde kendinizsiniz yani. Ürettiğiniz çözüm yollarını kendinizce geliştirin derim. Yine çok uzun bir yazı oldu. Zaman ayırıp okuyan herkese selam ve saygılar. İyi çalışmalar.[/QUOTE]
Ger

Cesika Ceyda Güngör

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Idris bey gerçekten güzel yazmış siniz. Moralim düzeldi okadar emek boşa gidecek diye düşünüyordum ki yazınızı okudum sağolun.

Ediz U.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Tmgd sınavı için ön başvuru yaptım... Ankara yı seçtim sınav için... hayırlısı...

Murat ayaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
yaptıkları için. Çok oralı olmadılar 1 hafta sonra TMGD çalıştırmadıkları için ceza göndermiş Bölge Müdürlüğü. Ara sıra bakanlığın bu konuda hiç birşey yapmadığını söyleyenler görüyorum. Yapmıyor değiller yakın çevremde iki fimaya ceza kesildi ha bu yeterli mi? Değil daha fazla ceza daha fazla denetim gerekiyor. Neyse uzatmayayım. 1200 TL teklifte bulundum ve onlara piyasayı araştırıp teklifimi öyle değerlendirmelerini söyledim. Ertesi gün gelen teklifler söyleydi: 1500- 1300- 1000- 500 araya benim verdiğim teklifide koyarsak 500 TL fiyat veren özgüven yoksunu arkadaşın teklifi nasıl sırıtıyor farkındasınız değil mi? Böyle saçma sapan fiyatlar veren saygı yoksunu Ekmek düşmanlarına sesleniyorum. Kendinizi de yaptığınız işide meslektaşlarınızı da rezil ediyorsunuz. İnsanların ekmeğine, kazancına diş bileyip her fırsatı eşitsizlik yaratarak kendi lehinize çevirmeye çalışmanız sizi daha iyi bir TMGD yapmaz. Ayrıca verdiğiniz düşük teklifler firma açısından, sizin ilk seçilecek aday olarak değerlendirileceğiniz anlamına gelmez. Bir yer de bu kaliteli adama çok ücret, çok saygı; kalitesiz adama az ücret, az saygı anlamına gelir. Değerinizi kendiniz belirliyorsunuz bir yerde. Yazımı okuyan her duyarlı arkadaşa sesleniyorum lütfen 1000 TL altına inmeyin inenler varsada uyarın ki emek harcadığımız kollarımızı sıvıyarak giriştiğimiz bu işi layıkıyla ağız tadıyla yapabilelim.ha 500 veya altında iş yapan arkadaşlarda vardır alınabilirler ALINSINLAR! Sözlerim ve tepkim onlara zaten. Firmalara iyi teklifler yapın zaten seni almazsa başka bir TMGD almak zorunda. 1000 TL nin de yetersiz olacağı dönemlerde gelecek o zaman 500 TL ye iş yapan bu arkadaşlar kayıplarını nasıl telafi edecek? Sözün kısası ben o işletmeyle 900 TL + KDV+ Gidiş Geliş Yol ücreti + yemek olarak anlaşmamı yaptım. Yine aklımdan geçen rakama 500 TL veren arkadaşı yerin dibine soka çıkara ikna ettim istasyon müdürünü. Ha 2 yıllık sözleşme yapacaktımda 1 yıllık yapmış oldum. Önemli değil. Zaten 1 yıl sonra çok daha aktif olacak bu iş. Bu konunun ilk sayfasında buna benzer bir yazım daha var Fiyat teklifi konusunda şüphede kalan arkadaşlara referans olabilir. Demem o ki istasyon denilince akla gelen 3 UN Kodu var 400*3=1200 Basit mantık. Tek Un kodu az iş az ücret 1000 TL. 5 UN kodu 5*400=2000 TL çok iş çok ücret.
Kendinizi sınırlamayın şu kadar gün gelirim demeyin. Yapmanız gereken ilk başta organizasyonunuzu kurun. Ambalaj uygunluğu, Taşıma evrakları, Tank ve kamyonların işaretlemeleri, Şoför ve personelin bilinçlendirilmesi, Firmanın tamamlaması gerekenlerin bir listesi, Yazılı talimat ve güvenlik planı tamam mı? Sonrasında haftada bir gidin gidemiyorsanız arayın son durum ne sorun. Kamyonların çıkış günlerini öğrenin o tarihlerde gidin ya da şoförün numarasını alın adama iki pakette sigara alın yola çıkmadan çeksin kamyonun fotolarını göndersin size varsa eksikliği uyarınızı yapın. Zaten Bu işlerde Şoför de SRC5 yoksa TMGD olması çok bir şey ifade etmiyor. SRC5 olan şoför TMGD nin bilmediği pek çok şeyi biliyor hem eğitimi gereği hem tecrübesi gereği onun için bu adamları hafife almayın. SRC5 alan şoför yola çıkmadan bütün aracını kontrol ediyor zaten sizde kontrol yapıldığından emin olun kafi. Zaten şu an için TMGD yi çok büyük sorumluluk altına sokan ağır bir yükümlülük yok bundan dolayı kendinizi kasmayın. Görevinizi ne şekilde yapacağınız sizin kanununuz bunu düzenleyen ayrıntı bir yönetmelik yok. Aklınızda bir soru varsa çözümde kendinizsiniz yani. Ürettiğiniz çözüm yollarını kendinizce geliştirin derim. Yine çok uzun bir yazı oldu. Zaman ayırıp okuyan herkese selam ve saygılar. İyi çalışmalar.
Ger[/QUOTE]
Bu dediğiniz fiyata çalışan arkadaşın kafası basmıyor galiba birde merak ediyorum bu belgeyi nadıl almış

Dilan Doğan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba;
Ben 9 nisan tarihli sınavını kazandım. TMGD adayı olarak iş yerlerine nasıl başvurmam gerekiyor. Açıkcası ne yapmam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Yeni bir meslek türü olan TMGD de nasıl bir yol çizmeli ve diyelim bir hastane ya da firmada başladım anlaştık. Anlaşma sonrası kendime çizeceğim iş planı ne olmalı? Bu konularda bilgilerinizi benimle paylaşabilir misiniz?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.