Yeni İşyerlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği Uygulaması

Erdoğan Sur

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Saygıdeğer Forum Üyeleri;

Bu başlık altında, İnşaat halinde olan bir yapının, İnşaat tamamlandıktan sonra Bina ve Eklentilerinde, Çalışma Alanlarında, Kullanılan Yollarda, Çıkış Kapılarında, Söndürme Sistemlerinde yapılması gereken İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmalarını toparlamak istiyorum. Örneğin;

1) Kazanların bulunduğu yapının etrafının sağlam yapı malzemesinden olması ve 2 adet zıt çıkış kapılarının olması ve bu çıkış kapılarının direk üretim alanına değil bir hole açılması gerekmektedir.

2) Fabrikada bulunan Doğalgaz Hattı = Galvaniz ve Sarı Renkli , Hidrant Sistemi Kırmızı Renkli olması gerekmektedir.

3) Acil Çıkış kapıları yangına dayanıklı malzemeden dışarıya açılır bir sisteme sahip 50 kişiyi geçen alanlarda panik bar sistemli olması gerekmektedir.

4) Yürüme Yollarının Rengi Yeşil, Makine Yolu Sarı, Stok Alanı Siyah veya Kırmızı epoksi boya ile belirtilmesi gerekmektedir.

gibi Satın Alma süreci başlamamış olan firmalara yapılacak öneriler hakkında sizden yardım talep ediyorum. Düşünceleriniz benim için çok değerlidir.

Saygılarım ile...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.