Yeni C Sınıfı Uzman Olmak?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında keziban tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. keziban

  keziban TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba ben yeni C sınıfı isg uzmanı oldum,Adana'da medikal teknik servis üzerine çalışıyorum.Uzmanlık konusunda tecrübesiz olduğum için henüz bir başvuru ya da arayışa başlamadım.Kurs ve sınav bitince ve belge aldıktan sonra eğitim kurumu ücretli staj gibi uygulama eğitimi verecekti ama yoğunluğundan başlayamadı,açıkçası bu eğitime güvenmiştim ama olmadı,kurs da bilgi vermiyor ve daha erken bekle diye beni oyalıyor ama bi yerden başlamak istiyorum ama kafamda bir sürü soru var ve başvuru yapmaya cesaret edemiyorum.Sınıfıma ve tecrübesizliğime uygun olarak nerelere başvurmalıyım,ne fiyat belirlemeliyim,kabul edilirsem nerden başlamalıyım??? falan filan.C sınıfı uzman olarak çalışan arkadaşlarımdan bu konuda yardım rica ediyorum.   
  merve tekin bu yazıya teşekkür etti.
 2. berkozcelik

  berkozcelik TÜİSAG Üyesi

  Daha sınava girmemişsin,mevzuatlara bak sınavı ver sonra bunları kafana tak..Bu sorular şu an bizlerin kafasını kurcalıyor,sınavı verdik ve tecrübesisiz ..Bu forumdan mevzuatları inceleyebilir,kendini geliştirmek için de iş yeri resimlerine bakıp risk analizi yapabilirsin..

   
 3. igu konya

  igu konya TÜİSAG Üyesi

  Fiyat konusu işin niteliği iş kazası yoğunluğu ölüm işverenin bakış açısı referans niteliği taşımasına göre çok değişkenli bir denklem, karar sizin. Tecrübesizlik konusunda da olaya tersten başlayın, iş kazası bilir kişi raporları elde edin ve kaza nedenlerini,bilir kişilerin nerelerde eksik bulduklarına bakın. Vaktiniz varsa 5-10 sektöre yönelik temel iş güvenliği sunumları hazırlayın,konu mantalite olarak forumumuzdaki sunumları örnek alın ama kendiniz oluşturun,çünkü oluştururken çok şey öğrenirsiniz. Hayali olarak çok kötü bir fabrikaya risk analizi yapın, yangın tüpünden durdurma butonu eksikliğine kkd kullanılmaması iş ayakkabısı olmaması aydınlatma havalandırma gibi bütün konular hayali fabrikada eksik olsun ve bir risk analizi hazırlayın, çözümlerini oluşturun.. sınava çalışırken çalıştığınız yasaları elinize alın ve pratikte gerekli olan maddelerini süzüp bilin. Korkuluk boyu gibi..Yeni çıkacak olan taslak halleri yayınlanan 10 civarı yönetmelikleri okuyun.. OHSA sitesinden yararlanın.18001 OHSAS kriterlerine bakın, standart neler istemiş beklemiş onları yorumlayın.. şimdilik bunlar yeterli :) .. sonrasında yine konuşuruz..Kolay gelsin başarılar...

     

   
  fatmaoner, denizminaresi ve OmerBaglar bu yazıya teşekkür etti.
 4. keziban

  keziban TÜİSAG Üyesi   
  Seda Sevimli bu yazıya teşekkür etti.
 5. keziban

  keziban TÜİSAG Üyesi

  Cevap ve yönlendirme için çok teşekkür ederim,hayali uygulama önerinizi çok beğendim.Çok çalışmam gerekecek.

     

   
 6. keziban

  keziban TÜİSAG Üyesi

  berkozcelik sınavı allaha şükür atlattım ve şuan C sınıfı isg uzmanıyım ama soru işaretlerim bundan sonraki başlangıç içindi ama igu konya'nın önerilerini beğendim ve ilk fırsatta kullanmaya başlayacağım.Size de ilginiz için teşekkürler.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica