Soru - Yatların Elektrik İşlerinin Tamiri Ve Bakımında Risk Analizi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Yatların Elektrik İşlerinin Tamiri Ve Bakımında Risk Analizi

Konu, 'Denizcilik Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında Bayman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Bayman

  Bayman TÜİSAG Üyesi  merhaba
  bir konuda yardıma ihtiyacım var. bir işyerinin risk analizini yapacağım. iş yerinin faaliyeti yatların elektrik işlerinin tamiri ve bakımı. işyerinde 3 adet sigortalı işçi var. işyerinde işlem yapılmıyor. yani sadece masa ve ekipmanlar duruyor. iş için ekipmanları alıp gidiyorlar.
  buranın risk analizi nasıl yapılmalı? nasıl bir yol izlemeliyim? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.


   
 2. Sercan SELÇUK

  Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi


  yatların tamir edilmesi sırasındaki riskleri hesaba katıcaksın mesela kişisel koruyucalar, elektrik çarpması ,işte ne bilim elektrikli el aletlerinin koruyuculu izole olmaması vs bu tür şeyler geldi benim aklıma

   
  Bayman bu yazıya teşekkür etti.
 3. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  sanırım analiz ypaken bir günboyunca işçilerle gidip, maruz kladıkları tehlikeleri gözlemlemek mantıklı olabilir. trafik,el aletleri ile çalışma, kaldırma araçları ve elektrikle ilgili riskler olabilir.

     

   
  Bayman bu yazıya teşekkür etti.
 4. Bayman

  Bayman TÜİSAG Üyesi

  yani diyorsunuz ki sadece işyerindeki aletlerin kontrolleriyle yetinmeyip, çalıştıkları yerde de gözlem yapmam gerekiyor. ama o zamanda şöyle bir soru geliyor aklıma. şimdi ben herhangi bir yatın bakımına beraber gideceğim. farz edelimki yat ufak ve iş te küçük bir iş. hallettik ve geldik. bende risk analizimi ona göre hazırladım. fakat daha sonra daha büyük bir yatta çalışma yapmak zorunda kalırlarsa ve mesela yatın kenarından lamba kontrolü için falan sarkma durumları olursa. o zaman iş yüksekte çalışmaya girebilir. böyle bir durumda benim sorumluluğum ne olur?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica