Tartışma : Yardım : Yurtdısından Tmgd Sertifikamı Aldım Tr De Geçerliliği Varmış

hikmetkartalsoylu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba,
Yurtdısından TMGD sertifikamı aldım TR de geçerliliği varmış ancak malum bu alanda iş bulamadım uzun süre de bulamayacağımı düşünüyorum.Malesef İSG Uzmanı olarak da iş bulamadım.Daha önce yurtdısında endüstriyel projeler yapan büyük bir firmanın Tr deki şantiyesinde bir sene A sınıfı uzmanın altında isg uzmanı olarak,sonrasındaki bir yıl ise aynı firmanın personel bölümünde görev aldım.İSG alanında kariyer yapmak için mis gibi işi bıraktım ve 5 aydır işsizim:)
Lisans eğitimimi Marseille-Pau Üniversitelerininde Fizik bölümünü 3.lükle,Yüksek lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi İş sağlığı ve Güvenliği bölümünü 1.likle bitirdim.C sınıfı İsg sınavında TR 13.cüsü oldum.Aralık ayında umarım B sınıfı isg uzmanı olacağım.Yangın sertifikaları aldım,ISO 9001 ve ISO 14001 Temel eğitimlerini aldım.İç denetçi sertifikam var.Bunları yazmamdaki amaç kesinlikle kendimi başarılı bulduğumdan değil,iş b ulmak için daha ne yapmalıyım sormak için yazıyorum.Belki aranızda OSGB de calısan veya bulunduğu işte isg uzmanı açığı olan kişiler vardır ve yardım edebilir ümidiyle yazdım.İstanbulda ailesinden uzakta kirada ve 2 köpek sahibi birisinin 5 aylık işsiz halinin farkındasınızdır :) bu yüzden 3000 tl nin altında osgb de calısmam diyen arkadaslar arasına malesef katılamayacağım.Durumum buna izin vermiyor çünkü.Umarım herkes sevdiği işlerde,işinin bilincinde mutlu bir şekilde çalışabilir.

Saygılarımla,

Kazasız Günler!

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.