Tartışma : Uzmanlık Yapmaktan Memnun Olan Varmı

uzmanlık yapmaktan memnun olan varmı

• memnunum

Kullanılan: 17 30.4%
  • memnun değilim

Kullanılan: 39 69.6%

• Kullanılan toplam oy
    56

C.yımaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kesinlikle katılıyorum, arkadaşlarımızın hepsinin yazdıkları doğru ve güzel teşhisler. İş yeri hekimlerinin hiç riski yok gibi, ne yönetmeliğe uydukları var, nede iş yerine gittikleri. Sadece bir sağlık raporu hepsi o kadar, yönetmeliğe göre risk değerlendirmesinde , çalışma ortamı gözetiminde, iş sağlıgı ve güvenligi eğitimlerinde, uzmanla beraber ortak çalışmaları gerekiyor. Ayrılan tek yön uzmanlarda mühendislik çalışmaları hekimlerde sağlık ve meslek hastalıkları , diğer tüm çalışmalar yönetmeliğe göre ortak olması gerekiyor. Yönetmeliğe uygun çalışanları tenzih ediyorum

meyman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ben aldım ama çalışmıyorum

meyman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
benim kendi düşüncem bence iş güvenliği uzmanı devlet kadrosunda olmalıki iş verenler yasayı uygulabilsin yoksa daha çok iş kazalarını görecegiz bu mantıkla aynı zamanda liselerde ders olarak okutulmalıdır...

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
isg hizmetlerinin osgb ler vasıtası ile alınması için her şey yapılmış . işverenin dışarıdan hizmet alması çok zorlaştırılmış .ısgu larının osgb lerin elinden kurtarılması ve bireysel çalışabilmesinin kolaylaştırılması gerekiyor.
bence bireysel çalışmanın yaygınlaştırılması için acil düzeltilmesi gerekenler.

1- İş hekiminin tam zamanlı çalışması gerekmeyen iş yerlerinde yardımcı sağlık elemanı gerekmemeli.
2 - Bir- iki günlük kısmi sigorta yapmamak için muhasebeciler bireysel isgu hizmeti alınmasının önüne ciddi engel oluşturuluyor. kısmi sigorta yapılması yerine başka bir formül bulunmalıdır. ( KISMİ SİGORTANIN MALİYETİDE CABASI)
3- Uzmanların iş yerlerinde bulunma süreleri artırılmalıdır. Örneğin teh. sınıfta 1-7 işçi varsa bir saat gideceğiz bir saatte bir iş yerine isg hizmetinin verileceğini düşünenler bu işin ne ciddiyetinin nede neler yapılması gerektiğinin farkındalar. en kısa süre en az 3 saat olmalıdır.

SERAP BULUT

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben bugün kazandım ama buiş balon gibi sönecekmiş gibi geliyor bana.

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
haklısınız isgu olarak mühendise yaraşır bir geliri bu işten elde edebilmek çok zor

kemalx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bende memnun değilim açıkçası, tamamen angarya işi yapmaya döndü uzmanlık.Uyarıyorsun işveren sen yap diyor, işletmeye giriyorsun şunu yapın diye bu sefer çalışanlar işveren yada amir yapma dedi diyor. Benim görevim yapmak değil, sizi uyarmak diyorsun, onları bende biliyorum zaten diyor. Yapacağınız zaman da ben onay verdim mi ki diyor. Her şey sarpa sarıyor yani. Güya işyeri hekimimiz mevcut, haftada 2 gün geliyor adamı 1 saat zorla tutuyoruz. Utanmasa sen muayene et diyecek, yazıyor imzalıyor kaşelersiniz deyip gidiyordu. Kavga ettim dedem yaşındaki adamla, ama insanlara bir kere iyi yüzünüzü gösterdiğiniz zaman herkes sırtınızdan geçinmeye çalışıyor. Ağır ve tehlikeli işleri gelenleri yaptır vardiya vardiya, sağlık taramalarını yaptır vardiya vardiya, ecza dolaplarını didikle her hafta eksik bişey var mı diye, sertifika bas, mesleki eğitimlere gidecekleri ayarla, levhaların asılacağı yerleri belirle ve as, çalışanların iş ayakkabılarını ayarla, çalışanlara psikologluk yap, ellerine gelen icra kağıtları ve mahkeme kağıtları varsa ne anlama geldiğini açıkla vb. saymakla bitiremem yaptığım şeyleri. 3 fabrikaya gidiyorum her biri ayrı yerlerde, birde topla pc'yi, dosyanı, evraklarını koştur,yolu- trafiği çek hergün, akşamları bitap halde eve gidiyorum. İnanın saat 21:00'i görmüyorum, sızıp kalıyorum bir yerde.Ve hala İSG Uzmanı olmakta ne var ki zaten gezip gezip, rapor yazıyor diyenler yok mu, artık sadece gülüyorum. İşyerimi sevmesem 1 dk bile dayanamazdım.
İşyeri hekimi saygın bir mesleğe sahip meşgul bir insan olsa gerek.Adam emeklidir torunuyla tosunuyla uğraşırken veya bahçesinde salatalık vb. yetiştirirken sizin gibi kişiler doktor beyimizin keyfini kaçırıyor.Şimdiki gençlerde hiç saygı kalmamış.İnsan dedesi yaşındaki adamla hem de doktor olan biriyle hiç kavga eder mi?Osgb için işyeri hekimini nasıl bulacağız diye sorduğunuzda emekli doktorlardan bulacaksınız deniyor.Adamların mesleği saygın olduğu için ölüsü bile para ediyor.İşyeri hekiminiz haftada iki gün geliyormuş adam yaşlı bir jest yapsanız da iki haftaya bir gelse daha hoş olmaz mı? Üstelik o yaşta adamdan bir de iş bekliyorsunuz?O adamın çalışmasına gerek yok.Onun diploması zaten çalışıyor ve merkez bankası gibi tıkır tıkır para basıyor.
Çok çalışan çok kazanacak diye bir kural yok.O doktor haftada iki gün çalışmakla sizin maaşınızı kimbilir kaça katlıyordur?Bir de her gün çalışsa kazanacağı aylık maaşı hesaplamayı bile düşünemiyorum.Her önünüze geleni uzman yapacaksınız ondan sonra da bu meslekten birşeyler bekleyeceğiz ne güzel değil mi?

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
isg nin sağlık kısmındaki dökümantasyonları ve eğitimleri doktorun yapması gerekmiyormu ?

Hanzadem

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bir dr diplomasıyla ne şekilde sağlık hizmeti verebilir ki ?? nasıl bir anlayışınız var ..
ölüsü bile para ede duvardaki diploma kaç kişi muyane eder ..Şaştım yazdıklarınıza..

Bende dun sınavı kazananlardan biriyim..kendi asıl mesleğimden uzak oldugumdan şu ara..isg uzmanlıgı yapmak bana cazip geliyor ama ..Yukarda yazılanları görünce moralim bozuldu..
yinede deniycem şansımı..
Ülkemizdeki iş koşulları ve iş ahlakı belli zaten..sadece isg için degilki bu..

Mühendis olarka girdiğim firmalarda da ne angaryalar yapmak zorunda kalıyoruz..amelelik yapıyoruz resmen kimi zaman.
çok fark yok ..

teoman sabanci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
iyi hanzadem denede gör derim ozman ben 1 senedir bu işi yapıyorum ama kesinlikle memnun değilim pztsi bırakıyorum işi asistanlık falan bakıcam en azından kafam rahat olur

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.