Uçak Teknisyenliğine Uygun Gaz Maske+filtre Modeli Tavsiyesi

Ern_Isk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
10 Eki 2021
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Pegasus firmasında stajyer olarak çalışmaktayım ve işimin gereği bazen jet motorundan çıkan gazları kısa süreli de olsam soluduğum anlar oluyor. Korona kapsamında verilen bez maskeler yeterli olmadığı için sizden yarım gaz maskesi ve filtre modeli almam gerekmekte. İşini iyi yaptığı sürece bütçeden çekinmek gibi bir niyetim yok çünkü sağlığım söz konusu.

İşe başlayalı 2 gün oldu ve kafamın hafiften tuhaf olduğumu hissediyorum, uykusuzluktan mı yoksa jet yakıtından mı çözemedim.
 

F.Ünal Toktaş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
7 Eyl 2017
Mesajlar
65
Tepki puanı
239
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Burada en önemli sorun ekzost gazından çıkan karbon monoksit gazıdır. Bu son derecede zehirli bir gazdır. Kandaki dokulara oksijen taşıyan hemoglobin ile birleşerek oksi-hemoglobin yapar ve de kanın dokulara oksijen taşımasını engeller. Bu sebeple sizin CO ‘ i de tutan özel bir kombine filtreli maske kullanmanız gerekir. Bu filtre açıklaması aşağıdadır;
Ayrıca görüldüğü gibi bu filtrenin önünde bir de P-3 tipi toz filtresi de vardır. Bu filtre sadece tam yüz maskesi gövdesi ile kullanılabilir.
Yaklaşık bu filtrenin fiyatı 380
TL , tam yüz maskesi 600 TL dir

1634474963420.jpeg
 
Üst
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.