Tezgah Önlerindeki Platformların Yüksekliği?

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba, fabrikalarda CNC tezgahlar bazında soruyorum ama genel olarak da tezgah önünde yer alan platformlar için yüksekliklerine ilişkin bir standart var mıdır?

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
sizce de burada bir standart aramak mantıklı mı arkadaşım,siz bence tezgahı kullanan işçiye uygun bir düzenleme yaparsanız yeterli olacaktır.

ozc_brn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba, fabrikalarda CNC tezgahlar bazında soruyorum ama genel olarak da tezgah önünde yer alan platformlar için yüksekliklerine ilişkin bir standart var mıdır?
Aşağıdaki standardı kullanabilirsiniz a: cnc tezgah yüksekliği b: önüne koyulacak koruyucunun yüksekliği c: personelin tezgaha yatay uzaklığı

Yüksek tehlike potansiyeli olması durumunda ISO 13857 uyarınca mekanik koruyucu tertibatlar için
gerekli yükseklik:

1646119393370.png

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
b: önüne koyulacak koruyucunun yüksekliği
koruyucu derken tam anlamadım, ben resimde gösterdiğim ızgara platformu kastetmiştim, onu diyorsunuz değil mi?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-01 at 11.06.50.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-01 at 11.06.50.jpeg
    1,002.1 KB · Görüntüleme: 15

ozc_brn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
koruyucu derken tam anlamadım, ben resimde gösterdiğim ızgara platformu kastetmiştim, onu diyorsunuz değil mi?
pardon ben soruyu yanlış anlamışım. bu sorunu standartlara dayalı çözmek istiyorsan ISO 11228-1 olabilir yada açık kaynak istiyorsan
sayfa 17 de ki tabloyu kullanabilirsin.
tabloyu kullanırken, hassas görsel kontrol işleri için 'fine activity' sütununu 5 kg 50 N a kadar kuvvet gerektiren işler için 'light activity' sütununu 5 kg aşan işler için 'heavy activity' sütununu kullanabilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.