Soru Temizlik Firmasının Isg Uzmanı

yasemin54

TÜİSAG Üyesi
merhaba 110 kişi çalışan olan temizlik firmasının İş Güvenliği uzmanıyım. Firma bürodan oluşuyor. Çalışanları belediye genelinde ve bazı özel firmalara temizliğe gidiyorlar. Beni yönlendirimisniz? Nasıl bir risk analizi. acil durum ekipleri kurmalıyım ?
 

ikarateke

TÜİSAG Üyesi
bende aynı şekilde temizlik firmasında çalışıyorum 3 yurdun temizlik işi yapılıyor fakat büro yok hepsine ayrı ayrı risk analizi çıkaracağım yapılan iş hepsinde aynı..acil durum ekiplerinide yurtlarda çalışan sayısına göre belirleyeceğim.
 

okyanusum

TÜİSAG Üyesi
bana da döküman lazım arkadaşlar.. Bu konuda tecrübesi olan meslektaşlarımın yardımlarını rica ediyorum..
 

Günkut

TÜİSAG Üyesi
Her yere ayrı risk analizi yapmalısınız arkadaşlar. 10 kişiden fazla olan ihaleli yerlere ise acil durum eylem planı da gerekli. Bu tarz bir risk analizi bulursanız, bende isterim.
 

cetintatar

TÜİSAG Üyesi
Bende böyle bir firmada danışmanlık yapıyorum. firmanın 5 farklı illerde devlet yurtlarında çalışanları var. devlet yurtları tehlike sınıfı olarak hangisine giriyor?
 

Nuran20d

TÜİSAG Üyesi
SGK numaraları tekse neden farklı risk analizi yapılıyor? Eğitimleri de mi biz vermeliyiz çalıştıkları firma vermez mi?
 

Sorgulayan Adam

TÜİSAG Üyesi
temizlik şirketleriyle, özel güvenlik şirketlerinin tehlike sınıfı nedir
Temizlikten temizliğe tehlike sınıfı da değişiyor. Her ikisi için de en doğrusunu firmanın NACE koduna bakarak öğrenebilirisiniz.

80.10.05 - Tehlikeli
Özel güvenlik faaliyetleri (şirketlerce zırhlı araç sağlama, para, vb. değerli şeylerin toplanması ve dağıtımı, koruma ve devriye, araç park kontrol, koruma köpeği eğitimi, parmak izi tespiti vb. dahil, kamu güvenliği hariç)

81.21.01 - Az Tehlikeli
Binaların genel temizliği (daire, apartman, büro, fabrika, kurum, mağaza vb. her türlü binanın genel temizliği dahil, pencere, baca, sanayi makinesi, vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri hariç)

81.10.01 - Tehlikeli
Tesis bünyesindeki kombine destek hizmetleri (işletme veya tesis bünyesinde temizlik, bakım, çöplerin bertarafı, koruma ve güvenlik, posta dağıtımı, çamaşırhane, resepsiyon vb. yardımcı hizmet ve görevlerin birden fazlasının sağlanması)

81.22.01 - Çok Tehlikeli
Diğer bina ve endüstriyel temizlik faaliyetleri (binaların dışı, pencere, baca, fırın, kalorifer kazanı, havalandırma kanalı, egzoz ünitesi, sanayi makinesi temizliği vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri)
 

yeliz tunçer

TÜİSAG Üyesi
Bende belediyelere temizlik hizmeti veren bir firmada çalışıyorum..hizmet verdiğimiz ayrı her iş için ayrı risk analizi, acil durum planı hazırlamamız kanısındayım.. Elinde döküman olan arkadaslar paylaşırsa sevinirim.
 

Fatihulker

TÜİSAG Üyesi
Bende belediyelere temizlik hizmeti veren bir firmada çalışıyorum..hizmet verdiğimiz ayrı her iş için ayrı risk analizi, acil durum planı hazırlamamız kanısındayım.. Elinde döküman olan arkadaslar paylaşırsa sevinirim.
İhale üzeri çalışıldığında her il yada ilçe için şube açılışı yapılıyor dolayısı ile her yer için ayrı ayrı yapılmalıdır.
Ana bir taslak belirleyip diğer Şubeleri bu ana taslak üzerinde revize ederek risk değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Yalnız Temizlik işleri derken KENT TEMİZLİĞİ ise bu konu da daha dikkatli olunmalı ve sahada çalışan ekipler,araçlar da değerlendirmeye alınmalıdır.Bununla ilgili bir çalışma taslağı var yakında paylaşırım
 

yeliz tunçer

TÜİSAG Üyesi
hizmetleri arasında kentsel temizlik işi,malzemeli genel temizlik işi,park ve yeşil alanların bakımı ve çöp toplama işi de mevcut..bu konudaki taslağı paylaşmanızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler..
 

Merve Ballı

TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar benim uzmanlık yaptığım firmada temizlik hizmeti veriyor taşeron olarak. Fakat tek sicil altındaki A firmasının 30 yakın mağazası var ben her mağaza için ayrı ayrı risk analizi mi yapmam gerekiyor. Teşekkürler
 

KaraUzman

TÜİSAG Üyesi
En son yorum 2015'te atılmış ama döküman paylaşan olmamış arkadaşlar, site unutulmuş mu sanki? Konuyla ilgili elinizde olan verileri paylaşırsanız sevinirim.
 
Üst