Soru - Temizlik Firmasının Isg Uzmanı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Temizlik Firmasının Isg Uzmanı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında yasemin54 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yasemin54

  yasemin54 TÜİSAG Üyesi  merhaba 110 kişi çalışan olan temizlik firmasının İş Güvenliği uzmanıyım. Firma bürodan oluşuyor. Çalışanları belediye genelinde ve bazı özel firmalara temizliğe gidiyorlar. Beni yönlendirimisniz? Nasıl bir risk analizi. acil durum ekipleri kurmalıyım ?


   
  fandre bu yazıya teşekkür etti.
 2. ikarateke

  ikarateke TÜİSAG Üyesi

  bende aynı şekilde temizlik firmasında çalışıyorum 3 yurdun temizlik işi yapılıyor fakat büro yok hepsine ayrı ayrı risk analizi çıkaracağım yapılan iş hepsinde aynı..acil durum ekiplerinide yurtlarda çalışan sayısına göre belirleyeceğim.

   
 3. okyanusum

  okyanusum TÜİSAG Üyesi

  bana da döküman lazım arkadaşlar.. Bu konuda tecrübesi olan meslektaşlarımın yardımlarını rica ediyorum..

     

   
 4. Günkut

  Günkut TÜİSAG Üyesi

  Her yere ayrı risk analizi yapmalısınız arkadaşlar. 10 kişiden fazla olan ihaleli yerlere ise acil durum eylem planı da gerekli. Bu tarz bir risk analizi bulursanız, bende isterim.

   
 5. cetintatar

  cetintatar TÜİSAG Üyesi

  Bende böyle bir firmada danışmanlık yapıyorum. firmanın 5 farklı illerde devlet yurtlarında çalışanları var. devlet yurtları tehlike sınıfı olarak hangisine giriyor?

     

   
 6. bermal

  bermal TÜİSAG Üyesi

  bu konuda elinde döküman olan arkadaslar paylaşabilir misinz

   
 7. Nuran20d

  Nuran20d TÜİSAG Üyesi

  SGK numaraları tekse neden farklı risk analizi yapılıyor? Eğitimleri de mi biz vermeliyiz çalıştıkları firma vermez mi?
   
 8. Dr.Süleyman Yelken

  Dr.Süleyman Yelken TÜİSAG Üyesi

  temizlik şirketleriyle,özel güvenlik şirketlerinin tehlike sınıfı nedir   
 9. Sorgulayan Adam

  Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

  Temizlikten temizliğe tehlike sınıfı da değişiyor. Her ikisi için de en doğrusunu firmanın NACE koduna bakarak öğrenebilirisiniz.

  80.10.05 - Tehlikeli
  Özel güvenlik faaliyetleri (şirketlerce zırhlı araç sağlama, para, vb. değerli şeylerin toplanması ve dağıtımı, koruma ve devriye, araç park kontrol, koruma köpeği eğitimi, parmak izi tespiti vb. dahil, kamu güvenliği hariç)

  81.21.01 - Az Tehlikeli
  Binaların genel temizliği (daire, apartman, büro, fabrika, kurum, mağaza vb. her türlü binanın genel temizliği dahil, pencere, baca, sanayi makinesi, vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri hariç)

  81.10.01 - Tehlikeli
  Tesis bünyesindeki kombine destek hizmetleri (işletme veya tesis bünyesinde temizlik, bakım, çöplerin bertarafı, koruma ve güvenlik, posta dağıtımı, çamaşırhane, resepsiyon vb. yardımcı hizmet ve görevlerin birden fazlasının sağlanması)

  81.22.01 - Çok Tehlikeli
  Diğer bina ve endüstriyel temizlik faaliyetleri (binaların dışı, pencere, baca, fırın, kalorifer kazanı, havalandırma kanalı, egzoz ünitesi, sanayi makinesi temizliği vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri)

     

   
 10. yeliz tunçer

  yeliz tunçer TÜİSAG Üyesi

  Bende belediyelere temizlik hizmeti veren bir firmada çalışıyorum..hizmet verdiğimiz ayrı her iş için ayrı risk analizi, acil durum planı hazırlamamız kanısındayım.. Elinde döküman olan arkadaslar paylaşırsa sevinirim.   
 11. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi

  İhale üzeri çalışıldığında her il yada ilçe için şube açılışı yapılıyor dolayısı ile her yer için ayrı ayrı yapılmalıdır.
  Ana bir taslak belirleyip diğer Şubeleri bu ana taslak üzerinde revize ederek risk değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Yalnız Temizlik işleri derken KENT TEMİZLİĞİ ise bu konu da daha dikkatli olunmalı ve sahada çalışan ekipler,araçlar da değerlendirmeye alınmalıdır.Bununla ilgili bir çalışma taslağı var yakında paylaşırım   
 12. yeliz tunçer

  yeliz tunçer TÜİSAG Üyesi

  hizmetleri arasında kentsel temizlik işi,malzemeli genel temizlik işi,park ve yeşil alanların bakımı ve çöp toplama işi de mevcut..bu konudaki taslağı paylaşmanızı bekliyorum.. şimdiden teşekkürler..

   
 13. Merve Ballı

  Merve Ballı TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar benim uzmanlık yaptığım firmada temizlik hizmeti veriyor taşeron olarak. Fakat tek sicil altındaki A firmasının 30 yakın mağazası var ben her mağaza için ayrı ayrı risk analizi mi yapmam gerekiyor. Teşekkürler
   
 14. alix

  alix TÜİSAG Üyesi

  Her sicile ayrı ayrı ayrı isg çalışmaları yapmak zorundasın

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica