Temel İsg Eğitimi Hk.

shila

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,

Osgb bünyesinde b sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak tersanede çalışmaktayım.

Çalıştığım tersanenin (Asıl işveren) kendi bünyesinde isg birimi ve isg uzmanları bulunmaktadır. Asıl işveren kendi bünyesinde isg uzmanları ile taşeron firmalara (yani sorumluğu olduğum firmalara) 16 saatlik temel isg eğitimi vermektedir. Bu kapsamda, asıl işverenin vermiş olduğu temel isg eğitimi yeterli midir? OSGB olarak kendi firmalarıma tekrardan eğitim vermeli miyim?

Teşekkürler.

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba,

Osgb bünyesinde b sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak tersanede çalışmaktayım.

Çalıştığım tersanenin (Asıl işveren) kendi bünyesinde isg birimi ve isg uzmanları bulunmaktadır. Asıl işveren kendi bünyesinde isg uzmanları ile taşeron firmalara (yani sorumluğu olduğum firmalara) 16 saatlik temel isg eğitimi vermektedir. Bu kapsamda, asıl işverenin vermiş olduğu temel isg eğitimi yeterli midir? OSGB olarak kendi firmalarıma tekrardan eğitim vermeli miyim?

Teşekkürler.
O çalışanlardan sorumlu İG uzmanı sizsiniz anladığım kadarıyla ve sizin danışmanı olduğunuz işveren taşeron firmaların işverenleri,yani asıl işverenle sizin bi muhataplığınız yok zaten.Birincisi kardeşim siz sorumlu olduğunuz çalışanların ne tür bir eğitim almasına ,kaç saat ve hangi konularda eğitim almasına karar verip tüm eğitim programını planlamanız gerekir.Tabi o eğitimleri siz vermek zorunda değilsiniz,ama siz planlamak zorundasınız,eğitimi sizin ya da başka bi İG uzmanının vermesi önemli değil .O çalışanların yaptıkları işlere göre alacakları İG eğitimlerinin hiç bir aşamasında başka bi işverenin ya da İG uzmanının tasarruf yetkisi yoktur. Tüm plan ve programı siz yapmalısınız.Ama asıl işverenin ya da taşeron işverenin yaptırmak istediği ilave İG eğitimleri de varsa ona kimse karışamaz. Sizin uygun gördüğünüz plan ve program asıl işverenin plan ve programıyla örtüşüyor ve bu eğitimler bi şekilde uygulanmışsa bi daha aynı eğitimin verilmesine gerek yok.Dediğim gibi eğitimi İG uzmanı olması şartıyla kimin verdiğinin bi önemi yok.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.