Soru : Tekstil Sektöründe Kullanılan Çıt Çıt Çakma Makinesine El Koruyucu Hakkında

isg_expert

Üye
TÜİSAG Üyesi
merhaba arkadaşlar ekte resmi görülen çıt çıt makinesine el sıkışmasına karşı neler yapılabilir. Üretimin gereği olarak iki elde pres bölgesine yakın çalışmak zorunda. lazerli bir sistem varmış galiba bu konuda uygulama örneği ve nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı?
ilginize şimdiden teşekkürler.
iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• fdm-cit-cit-cakma-makinalari.jpg
    fdm-cit-cit-cakma-makinalari.jpg
    21.1 KB · Görüntüleme: 245

safetypro

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
bu operasyon metal preslerinden farklıdır, orada kapalı kalıp kullanırsınız, çift el tertibatı koyarsınız ve riskleri minimize edersiniz.Ancak bu makinede ürün 2 el ile yerleştirilir ve yine 2 el ile sabitlenirken ayak pedalı ile basılarak operasyon gerçekleştirilir.Burada belki parça sıçramasına karşı bir önlem alınabilir, ayak pedalına kapak takılarak istem dışı basma engellenebilir.Başka ne tür bir önlem olabilir bende pek fazla görmedim doğrusu.Birde sizin bahsettiğiniz lazer genelde yatay ve dikey eksende çakışan 2 farklı lazer ışınlarının rivet veya çıtın çakıldığı yerin pozisyonlanması için kullanılır yani kalite nedeniyle diye biliyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.