Soru : Tek Çalışmak

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
merhaba arkadaşlar ben C sınıfı isg uzmanıyım

01.07.2016 da tüm iş kolları artık bir isg uzman bulundurmak zorunda bu yüzden bende artık tek başıma çalışmayı planlıyorum ...

tek çalışan arkadaşlar var mı bu işin getirisi nedir götürüsü nedir ...

şimdi bir düşünün bir büfe 2 kişi sigortalı çalışan var ve 10 dk dan toplamda 20 dk gibi bir süre beni 20 dk lık aylık sigortalı göstersinler ben onlar adına çalışayım aylık 20 dk dan

böyle böyle mali müşavir gibi kendi müşterilerimi kendim bulmak ve kendim seçmek istiyorum

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sigortalı olarak 1 günlük sigortanı yatırmaları gerekiyor bu işverene aylık 11 sgk primi + 24 bildirge damga maliyeti olacaktır. dakikalık sigorta olmaz bu maliyeti karşılarsa işveren çalışabilirsin bir de hekim olayı var onu da tsm den alırsa ücretsiz olur tsm vermezse ona da ücret çıkar. Ayrıca az tehlikeli işlerde 10 dan az çalıştıran işyerleri eğitim aldıktan sonra kendi işyerlerine kendileri bakabilecek bundan dolayı sana ücret ödemek istemeyebilirler de. Ama bu şartlara uygun bir yer bulursan maddi anlamda kazanclı çıkarsın serbest piyasa girer bundan sonra devreye ama osgb ler böyle bir yere 50 liraya uzman gönderirler.

Mali müşavir gibi çalışamazsın onlar smm tarzı belgeye sahip oldukları için yasalar çerçevesinde diledikleri gibi çalışabilrler, sen smm alırsan iş güvenliği yapamazsın yasa gereği iş güvenliği uzmanlığı faturasını yalnızca osgb ler kesiyor.

Yukarıdaki bilgilere göre kıyaslama yapmak sana kalmış bireysel çalışmak her zaman iyidir ama bunun için iş güvenliği uzmanlığından çok esnaflığını da kullanman gerekecektir.

may_

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
iş güvenliğini halletseniz bile dsp ve iy konusunda işverene ne teklif edeceksiniz? bireyesel bi ekip kurmanız lazım, işte bunun adı osgb oluyor ne kadar sevmesekte, bence iyh ve dsp iiş güvenliği kapsamı dışında tutulmalız zaten %80 işyerlerine gitmiyor% 99uda işletmenin hiçbir parmatetresini bilmiyor, işe girişlere imza basması için bu kadar külfet işveren için yazık bence , bu arada hemen hoplamayın bu benim şahsi görüşüm.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.