Tebliğden Sonra Neden Sözleşme Yapamıyorum!

Konu, 'İSG Katip Hakkında Herşey' kısmında ekecik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ekecik

  ekecik TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar tebliğ cıktı yönetmelik kendi branşında 750 prim günü dolduranların sözleşme için isg katip üzerinden yapacakları yazıyo. Fakat ben hala kendi branşımdaki alanlar için sözleşme yapamıyorum İSG Katip te yapmam gereken bir şey varda ben mi bilmiyorum?Tesekkürler


   
 2. ako

  ako TÜİSAG Üyesi

  Sistemi henüz aktif hale getirmediler. Dava sürecinin sonuçlanmasını bekliyorlar sanırım.

   
 3. ccuzman

  ccuzman TÜİSAG Üyesi

  MERHABA davanın içeriği hakında bilgi verebilir misiniz?

     

   
 4. ako

  ako TÜİSAG Üyesi

  tebliğin iptal edilmesi

   
 5. ersin_0041

  ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

  bende sözleşemi onaylayamadım.(tc mi yazıyorum bilgiler gelmiyor)

  Ancak 2 gün önce genel müdürlüğü aradım sözleşmesi onaylananlar var denildi bana.

     

   
 6. ako

  ako TÜİSAG Üyesi

  Kiminle görüştünüz?

   
 7. cbicerer

  cbicerer TÜİSAG Üyesi

  ben sözleşmesini onaylayandanım. hiç bir sorun yaşamadım
   
 8. deryaknk

  deryaknk TÜİSAG Üyesi

  Bakanlığı aradım bugün altyapı hazırlandı pazartesi yada salı giriş yapılabilecek denildi.   
  forumacc bu yazıya teşekkür etti.
 9. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba,
  Prosedür Bakanlığın yayınladığı "İşyerlerinde iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirecek işverenlerin dikkatine! Tıklayınız (Güncelleme: 25.3.2013)" başlıklı yazıda anlatıldığı gibi mi yoksa 750 gün için ekstra bir girişimde bulundunuz mu?

     

   
 10. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba,
  Komik olacak ancak belki başka merak eden arkadaşlara bilgi olması açısından soruma cevap yazıyorum:)
  Normal prosedür bu tebliğin uygulanmasında da aynı tek fark (Bu da tahminim çünkü 1 ay öncesini bilmiyorum); e bildirge kullanıcı şifresi ile isg-katipe girildiğinde sınıf sekmesi var orada A sınıfı.., B sınıfı ve C sınıfı diye üç sınıfta çıkıyor çok tehlikeli sınıftaki bir işyerinde. Buradan C sınıfını seçip daha sonra TC kimlik numarası kutusuna da TC kimlik numarasını yazınca uzmanın bilgileri geliyor.
  Saygılarımla.   
 11. eddi

  eddi TÜİSAG Üyesi

  Değişiklik yapılan yönetmelik geçici maddesinde belirtildiği gibi bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğüne eklerle birlikte dilekçenizle başvuru yapıyorsunuz. Haliyle cevap bekliyorsunuz, siz koşturmasanız kimsenin cevap vereceği yok. Mesela başka bir şehirde aynı meslek kolunda çalışmış olmanız ve bu işin işveren sicil dosyasının kapanmış olması SGK kayıtlarında yok görünüyor. Halbuki SGK bu konu ile ilgili o şehirde bulunan müdürlüğe yazı ile başvurup resmi cevabını alacak. Şahsen bu şekilde zaten başvuru yapamıyorsunuz. Aynı zamanda SGK memurlarının da kafası karışık ve konu hakkında yeterince bilgileri yok. Siz detaylı bilgi verdiğiniz zaman bazı işlemler hızlanabiliyor.
  Buradan hatırlatma yapalım. Bu şekilde başvuru yapıp cevap bekleyen arkadaşlar ya şirketiniz yada kendiniz bizzat gidip gelerek sıkıştırırsanız, istediğiniz sonucu elde edebiliyorsunuz.
  Saygılarımla...   
 12. binnur_g

  binnur_g TÜİSAG Üyesi

  merhaba,çalıştığınız firma ya da firmalar sizin bilginiz dahilinde olmadan NACE kodlarını değiştirmiş olabilirler ve 750 günü tamamlamamış görünüyor olabilirsiniz. Ben de aynı dertten muzdaribim. Aynı sektörde 7. yılım ancak NACE kod uyuşmazlığı yüzünden atamamı yapamıyorum.

   
  alix bu yazıya teşekkür etti.
 13. eddi

  eddi TÜİSAG Üyesi

  Son dakika ve üzücü bir haber...
  Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları Hakkında Önemli Duyuru !!!

  Bilindiği üzere 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı resmi gazete’de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in, 31/01/2013 tarih ve 28545 sayılı resmi gazete’de yayımlanan yönetmelikle eklenen Geçici 2 inci maddesinin birinci fıkrasına açılan dava sonucunda Danıştay 10.Dairesince 2013/919 Esas no ile ilgili maddenin yürütmesinin durdurulması kararı verilmiştir.
  Bu itibarla, konu ile ilgili taleplerin işleme konulmasına hukuken imkân bulunmamakla birlikte bahsi geçen dava süreci takip edilerek verilecek nihai karara göre tarafınızca işlem tesis edilmesi uygun olacaktır. İSG-KATİP üzerinden bu konu ile ilgili işlemler durdurulmuştur ve bu madde doğrultusunda yapılan sözleşmeler askıya alınacaktır.

  Bilgilerinize rica olunur.
   
  binnur_g bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica