Tam Zamanlı İgu'larda Mesleki Gelişim Organizasyonları

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'te
(2) Tam süreli iş sözleşmesi ile görevlendirilen iş güvenliği uzmanları, çalıştıkları işyeri ile ilgili mesleki gelişmelerini sağlamaya yönelik eğitim, seminer ve panel gibi organizasyonlara katılma hakkına sahiptir. Bu gibi organizasyonlarda geçen sürelerden bir yıl içerisinde toplam beş iş günü kadarı çalışma süresinden sayılır ve bu süreler sebebiyle iş güvenliği uzmanının ücretinden herhangi bir kesinti yapılamaz.
ibaresi yer alıyor. Buna göre OSGB'de içe görevlendirme olarak tam zamanlı olduğumuzda bu organizasyonlara katılma hakkımız var mı? Yoksa sadece dışa görevlendirmede tam zamanlı olanları mı kapsıyor bu hak?

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Güzel soru, kanun OSGB veya firma diye ayırmamış kanunda tam zamanlı çalışıyor olması yeterli.
Bu hakkı kullanan uzmanlarımız var mı onu merak ediyorum.
İşyeri gönderirse olabilir fakat bireysel olarak ben bu hakkımı kullanmak istiyorum deyip giden uzman arkadaşlarımız var mı?

DUYGU ŞAHİNN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
merhaba ben bu hakkımı çalıştığım firmam da kullanıyorum

DUYGU ŞAHİNN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Peki OSGB'ye bağlı olarak mı çalışıyorsunuz? Yoksa bireysel mi?
bireysel çalışıyorum tek firmada tam zamanlı olarak. Mesela şöyle örnek verecek olursam belge yükseltmek için sınava girmeden önce kursa gitmemiz gereken dönemde, kursta devam zorunluluğu vardı ve derslere katılmam gerekiyordu, bu sürecin 5 gününü bu yasal hakkımdan kullandım

AltınOran

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba. OSGB müdürüyüm ve tam zamanlı isg uzmanıyım. 5 günlük hakkımı ÇASGEM eğitimide pek tabi kullandım.

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba. OSGB müdürüyüm ve tam zamanlı isg uzmanıyım. 5 günlük hakkımı ÇASGEM eğitimide pek tabi kullandım.
Yani sadece içe görevlendirmede tam zamanlısınız değil mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.