Talimat Panoları Uygulama Fotoğrafları

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
inşallah faydalı olurlar

20210218_155927.jpg

20210219_132726.jpg

20210219_132733.jpg

20210219_132759.jpg

20210219_132812.jpg

20210219_142832.jpg

20210219_142843.jpg
20210219_142854.jpg
20210219_142912.jpg

20210219_142921.jpg

20210219_143001.jpg

kyafnda

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba, bu görsellerin salt hallerini benimle paylaşmanız mümkün müdür?

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
20210302_130349.jpg
Ziyaretçi Talimatı - Acil Durum ve Yangın Tahliye Kat Planı
20210302_130355.jpg
Acil Durum Planları - Enfeksiyon Önleme - ADP Bulaşıcı Hastalıklar Önleyici ve Sınırlandırıcı Tedbirler

20210302_130358.jpg
Acil Durum Planları Algoritmik Pano - Acil Durum Talimatları Panosu

20210302_135412.jpg
Acil Durum Talimatları - Yurt Genel Talimatı - Koronavirüs talimatı

20210302_140225.jpg
Mutfak Servis Bankosu

20210302_140243.jpg
Mutfak Talimatı

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
20210302_150946.jpg
Acil Durum Talimatları Tekstil Atölyesi

20210302_150951.jpg
Acil Durum Planları Algoritmik Tekstil Atölyesi

20210302_145129.jpg
Acil Durum ve Yangın Tahliye Kat Planı Tekstil Atölyesi

20210302_151000.jpg

20210302_150135.jpg

dspna

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
DSP
Merhaba, çok anlaşılır ve güzeller. Sitede bulamıyorum bu talimatları, siz siteden sipariş falan mı verdiniz ?

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
Merhaba, çok anlaşılır ve güzeller. Sitede bulamıyorum bu talimatları, siz siteden sipariş falan mı verdiniz ?
ilgi ve beğeninize teşekkür ederim.
ISO lisanslı olarak ben hazırlıyorum, her kurumun ihtiyacına göre çeşitlendirme ve ebatlandırma yapılmaktadır.
kurumun faaliyetlerine göre her talimatın içeriği değiştiğinden klasik web satışı yapılamamaktadır.
örneğin bir gıda tesisi ile öğrenci yurdu içeriklerinde "Ziyaretçi talimatı" farklılıklar gösterir.

çoğu kurum katalog talebinde bulunsa da, aynı talimatın içerik haricinde asıldığı noktaya göre de ebat farklılığı mevcut. örneğin toplantı salonu için 18x30, 30x50 veya 40x75 ebatları kullanılırken, ofis toplantı salonuyla anfi tipi toplantı salonu metin içerikleri farklılık göstermekte.

Lisanslı olmanın getirdiği zorunlulukla, risk analizi, acil durum planları, tahliye planları ve talimatlar entegre olarak hazırlanıyor. Paralel olarak kurumun faaliyeti ve mevcut bölümleri talimatların ana başlıklarını belirliyor.

teknik şartname, kalite yönetimi, kurumsal kimlik vb faktörleri esas alan kurumlar genelde ihtiyaç ve bütçe dengesinde bu tarz entegre çözümleri tercih ediyorlar.

inşallah açıklamalarım yeterli olmuştur

ibrahim başer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
sol üsteki tabloda yazım hatası var. harf eksikliği. güzel bir çalışma olmuş. dolaşması.

Ekli dosyalar

• 20210219_142854.jpg
    20210219_142854.jpg
    726.4 KB · Görüntüleme: 40

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
sol üsteki tabloda yazım hatası var. harf eksikliği. güzel bir çalışma olmuş. dolaşması.
Süper bir dikkat :evet: Tebrik ederim

Kamu kurumu olunca eski levhalar kolay kolay sökülemiyor

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Hocam çok güzel çalışmalar, tebrik ederim.
Bu izolasyonlu günlerde sayenizde iş yeri gezdim, Panolar vasıtasıyla -emin ol- resmen bilgi tazelemesi yaptım oturduğum yerden.

rüveyda sinan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Hüseyin Bey çalışmalarınız çok güzel. Ama sizden önce herkes elindeki hazır olan çalışmaları birbiri ile paylaşırdı. Hem örnek olsun hemde yön vermesi için. Sizin kadar profesyonel olmasa da denetimlerde sıkıntı çıkmadan yapıyoruz. Bence bi kaç tane dosya paylaşmanız sizi küçültmez , kalitenizi arttırır.

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
Hüseyin Bey çalışmalarınız çok güzel. Ama sizden önce herkes elindeki hazır olan çalışmaları birbiri ile paylaşırdı. Hem örnek olsun hemde yön vermesi için. Sizin kadar profesyonel olmasa da denetimlerde sıkıntı çıkmadan yapıyoruz. Bence bi kaç tane dosya paylaşmanız sizi küçültmez , kalitenizi arttırır.
Öncelikle beğeniniz için teşekkür ederim. ben doğru bildiğimi söyleyeyim, bazıları kızsın alınsın, bazıları hak versin.
yukarıdaki fotoğraflarda bazı çarpıcı örnekler yanyana.

(bazı cümlelere ben ekleme yapıyorum, kelimelerle söylenmediği halde halde ifade edildiğinden)
Geçenlerde bir metal fabrikasında çalışma yaparken, usta ve igu ile beraber bir çay molası verdik, sohbet samimi, usta diyor ki beni dinlemiyorsunuz. Bana işimi öğretmeye kalkıyorsunuz. siz okumuşsunuz mühendis olmuşsunuz, yetmemiş isg uzmanı olmuşsunuz. internetten yabancı dile, türlü kişilerle sürekli iletişim ve gelişim içindesiniz. ama benim çalıştığım yerin duvarına astığınız meslek eseriniz, 20 yıllık okumuşluğunuz, tecrübe bilgi ve yeteneğinizin, kalitenizin, başarınızın göstergesi, topu topu bu naylon poşet içindeki kağıt çıktısı bu levha mıdır? ben 10 tonluk demiri indirir, keser, kaynak yapar işlerim. işimde de ustayımdır. bu poşetteki levha gazoz kapağı kalır...

evet herkesin ekonomik problemi olabilir, tasarruf yapabilir.
Bazı denetimlerde var mı? var denir. geçilir. (dikkat adli bir durumda denetim çok serttir, 80 küsür igu mahkumdur)
çok geniş tabanlı bir kitlenin, 5 ile mezun olmasına toplum karşı çıkmadı. 8-10 ile mezun olanların beyin göçü olgusuna karşı çarede bulamadık.

işveren, isg çalışmalarında, bir size, çalışanlara bakıyor, bir denetimlere. Yapılan işler, hazırlanan dosyalar, asılan talimatlar vs. kendi bilgisi ve düşüncesiyle bir not veriyor: size, isg'ye. sonraki tüm kararlarını etkileyecek bir not.

şimdi herkes herşeyi üretemez. satın almaktan imtina ettiğiniz ama ihtiyacınız olanı nasıl temin edeceksiniz?
Okulum Temiz denetimlerinde, okul, denetim geçirmiş başka okulun çöp tenekelerini ödünç alıyor. denetimden geçti mi, temiz belgesi aldı mı? bu olaydan haberdar olanların nezninde, kişinin ve kurumun kredisi ne durumdadır?

uzak mesafe çalışmalarda, kurumdan videolar fotoğraflar gelir. bazılarında bana ait çalışmaların dijital olarak kopyalanmış, devşirilmiş örneklerini gördüm. kullanılabilir bazı dosyalar websitemde mevcut. 7.5TL PDF dosya alıp baskı maliyetiyle çözümleyenlerde var, 300Dpi UV baskı olsun diyenlerde.

evet herkesi memnun etmek mümkün değil.
cevabını bulamadığım soru: üretemediğiniz, geliştiremediğiniz, para vermeye değmez dediğiniz birşeye neden ihtiyaç duyarsınız?

geçenlerde örnek resmini paylaşmıştım, ADP ve kat planı birleşimiyle, yeni bir yapıda ADP dosyası tamamlanmak üzere. sanırım tahliye planının çıkışı gösteren bir kroki olmadığı dosya tamamlandığında daha çok anlaşılacak. incelediğim sayısız örnekte, neredeyse hepsi biryerlerden kopyalanmış çalışmalardı. çok azı kurumun risklerini doğru şekilde yansıtmakta, ancak dosyanın geri kalını önemli eksiklikler ve gereksiz yazılarla çoğaltılmış sayfalardı. şimdi bu çalışmaların hepsi, 20 yıl okumuş, mühendis olmuş igu'lerin çalışmaları. işte buda çözemediğim 2. konu.

buyrun, ne olduğunu anlamadan, konuyu kavramadan, kopyala yapıştırla hazırlanmış "hastane laboratuvarındaki" uyarı levhası
20160620_111843s.jpg

"baretini tak, asittir ama sen zaten asit içersen zehirlenirsin" (her kopyalayan böyle katliam yapmaz, sizleri tenzih ederim)

Birçok kurum fiyat teklifi alabilmek için arıyor. Soruyorum, teknik şartnameniz var mı? Yok. Yönetmelik hükümlerini biliyor musunuz? evet, İYADY Md 12
"f) Aşağıdaki unsurları içeren işyerini veya işyerinin bölümlerini gösteren
kroki:
1) Yangın söndürme amaçlı kullanılacaklar da dâhil olmak üzere acil durum ekipmanlarının bulunduğu yerler.
2) İlkyardım malzemelerinin bulunduğu yerler.
3) Kaçış yolları, toplanma yerleri ve bulunması halinde uyarı sistemlerinin de yer aldığı
tahliye planı."
Hukuk eğitiminiz var mı? yok ben mühendisim. Md10 fıkra 5 ne anlama geliyor, biliyor musunuz? Hayır. Diğer yönetmeliklerin etkisini biliyor musunuz? Hayır. Acil durum aydınlatmanız var mı? şarjlı lambalar astık. Tahliye planını nerelere asacağınızı biliyor musunuz? evet girişe 1 tane assak yeter. risk analiziniz var mı? yetersiz ama var. ADP dosyanız? internetten kopyaladık, kendimize uydurduk. Tahliye planı doğrultusunda kaçış yollarına uygulamanız gereken mevzuat hükümlerini biliyor musunuz? hayır. Tahliye planı ve ADP kapsamında asılması gereken talimat, prosedür ve uyarı levhaları hakkında bilgi sahibi misiniz? bazılarını ucuza aldık bazılarını kendimiz hazırlayıp bastık.....

Genelde 3. sorudan sonra fazla uzatmam, amaç belli, birşey bilmiyor, birisi 20TL'ye olur diyene kadar aramaya devam edecek.
Bir itfaiyeci daha sokağa girdiğinde yanan binanın röntgenini çeker. neler olacağını ve yapması gerektiğini bilir.
Denetlemeye gelen 2 tip mevcuttur. çok bilmez kontrol listesinde yazana bakar, gider. diğeri daha nizamiyedeyken, raylı kapı, güvenlik görevlisi vb detaylardan çoktan notunu vermiştir. içeride de neler göreceğini tahmin eder. Amacı ceza yazmaksa zaten affetmez.

velhasıl, siz daha iyisini yapın, geliştirenlere destek olun

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.