Soru Şubat Yükseltme Sınavına Kimler Girebiliyor ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında esat inan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gökhan Yurga

  Gökhan Yurga TÜİSAG Üyesi  bugun duyuru yapıldı biliyorsun...orada yazıyor...eğer 413 ü yatırmazsan belge sahibi kabul edilmeyeceğinden giremezsin...önce 413 ü yatıracaksn....c belge sahibi sayılacaksın sonra a ya girebilirsin...


   
 2. devılsprayer

  devılsprayer TÜİSAG Üyesi

  emsal arıyorum yalvarırım cevap verin... ben yedek subay olarak görev yaptım yani 9 ay emekli sandığına 4 c pirim yattı sonra ssk 4 a dan yattı ikisinin toplamıyla 1500 gün ediyo ancak bunu nasıl ispat edebilirim ve bu sekilde sınava girebilen var mı yardım bekliyorum...

   
 3. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Askerliği yedek subay olarak yaptığınızdan sayılıyor. Emsalleri mevcut.

     

   
 4. Uzay Ordu

  Uzay Ordu TÜİSAG Üyesi

 5. toprak yıldırım

  toprak yıldırım TÜİSAG Üyesi

  21 aralık sınavının sonucuna göre c sınıfı belgeye hak kazandım ve pirim günümde 2400 b sınıfına tutuyor şubat sınavına girebilmem için sadece 413 tl yatırmam yeterlimi? c sınıfına başvurabilmek için eğitim almak gerekiyordu bu sınava girebilmek içinde kursa kayıt yaptırmak gereklimi?

     

   
 6. Önder81

  Önder81 TÜİSAG Üyesi

  413 TL yatırın. C sınıfı sayıldıktan sonra şubattaki B sınıfı sınavı için başvurabilirsiniz.
  Herhangi bir kursa kayıt yaptırmanıza gerek yok. Konuları tekrar gözden geçirip geçmiş B sınıfı sınav sorularını çözün yeter.

   
 7. ALİ ARSLAN

  ALİ ARSLAN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba. Şuan C Sınıfı uzmanım. Mart sonu itibariyle 3000 günü tamamlıyabiliyorum. Yükseltme sınavına girmedim. Şubat'taki sınav tarihide A Sınıfı için kurtarmıyor. Şubat ayından sonra yükseltme sınavı olacak mı? Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..
   
 8. fatih aktaş

  fatih aktaş TÜİSAG Üyesi

  mayıs ayında ikinci bir sınav var   
 9. ilknurozipek

  ilknurozipek TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar merhaba, benim hiç çalışmam olmadı ( prim günüm yok yani), 21 aralıktaki sınava girdim ve kazandım. bir arkadaşında telkini ile, belge parası diye 413 tl' yi yatırdım. bu durumda yatırılan para boşa gitmiş oluyor anladığım kadarıyla, iadesi mümkün müdür acaba 413 tl' nin.

  ya da arkadaşın dediği gibi bu sertifika/belge parası mıdır?

  konu hakkında bilgisi olan cevap verirse memnun olurum.

     

   
 10. hasanyildiz84

  hasanyildiz84 TÜİSAG Üyesi

  Yatırdığınız 413TL Sertifika bedeli,
  Kaybolan bir paranız yok, müsterih olun,
  Kazasız Günler   
 11. fizikci01

  fizikci01 TÜİSAG Üyesi

  23 şubat yükseltme sınavına katılan birisi olarak, önceki yükseltme sınavlarına katılan arkadaşlara bir sorum olacak.
  23 şubat 2014 sınav duyurusunda belge istenmeyeceği, prim gün sayılarının sistemden görüneceği ona göre başvurulacak sınıfın isg katipten görüleceği yazıyordu. fakat 2008 de tek çatı altında SGK kurulduğundan dolayı, 2008 öncesi memurların emekli sandığı primleri sistemde şuan görükmemektedir. sadece 2008 sonrası görükmektedir. bu durumda yükseltme sınavına başvurmayı düşünen memur arkadaşların prim gün sayılarıda eksik görükecektir.
  ""ben sağlık müdürlüğünden iş yerine çalışır belgesi aldım tek nüsha altına da yazdırdım şu kadar gündür memuriyet süresi vardır, diye"
  böylesi bir evrak yeterli olacakmıdır?   
 12. sametay

  sametay TÜİSAG Üyesi

  Tüm memurların SGK bilgileri 2008ten itibaren ortak online da yer alıyor. daha öncesi ise sadece kurumunuzda Personel Şube gibi bürodan alabilirsin. Şubeden alacağın belgede e-SGK gibi birşey ve her ay ayrıntılı olarak görülüyo, yerinde olsam tam dökümü alırdım meslektaş...

   
  fizikci01 bu yazıya teşekkür etti.
 13. muratts

  muratts TÜİSAG Üyesi

  9 ay yedek subaylık yaptıysanız 270 gün emekli sandığı hizmetinize bu rakamın yüzde 25i kadar da yıpranma payı eklenecek..yani 337.5 gün emekli sandığı hizmetiniz görünecek sistemde..bunu eklemek için askerlik şubesinden yedek subaylık safahatı adı altında bir belge alıp sgkya başvuracaksınız..
  yalnız tc kimlik numaranızla bakanlık sisteme sisteme girdiğinde bunları otomatik olarak görecek..eğer prim gününüz isgkatipte eksik görünürse sgkdan tüm prim ödemelerinizin dökümünü alıp bakanlığa yollayacaksınız..
  şu aşamada sistemde sizin adınıza 337.5 gün görünüyor olması lazım..
   
 14. sametay

  sametay TÜİSAG Üyesi

  Duyurularda yazan askerlik borçlanması farklı birşey, onlar genelde askerliğini 15 ay veya 6 ay er olarak yapıp askerlik primini ödeyenler için ve bunları kabul etmiyorlar. Senin askerlik hizmetinin 9 ayı aynı memur gibi, subay gibi, Emekli Sandığında kayıtlıdır. Önce Emekli Sandığı numaranı öğrenip SGK ya gidip hizmet dökümünü alabilirsin, Ama bunun için Ankaraya gitmen gerekecek büyük ihtimalle...Sonra 4a hizmetini de alıp büyük bir ihtimalle ankaraya göndercen...

   
 15. sametay

  sametay TÜİSAG Üyesi

  Tabiki de engel değil şubata başvurabilirsin, istesen ta mayıstakine başvurursun...   
 16. sametay

  sametay TÜİSAG Üyesi

  İnşallah B sınıfı sınavına girmemişsinizdir. Yoksa işiniz zor. Eğer girmediyseniz 22 Ocakta İSG-KATİP ten hangi sınava girebileceğinizi görebilirsiniz hala B görünüyorsa Uygun bir dilekçe ile (ekleriyle birlekte) İSGGM ye durumu anlatın... Kabul edilebilir...

   
 17. sametay

  sametay TÜİSAG Üyesi

  Prim gün sayısında önemli olan gençlik yıllarından itibaren çalıştığınız günden, sınavın müracat tarihine kadar olan sürenin toplamı SGK marifetiyle bulunuyor...

   
 18. ismet.clc

  ismet.clc TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,

  Benim SSK dan 2009 gün bağkur olarakta 1500 Prim ödeme gün sayım var. 170 i aradığımda sadece SSK prim gün sayımın sistemde görüldügünü bağkurun görülmediğini belirtti ve SGK ya giderek ikisini birleştirmemi söyledi ancak formdan okuduğum kadarı ile birleştirme ancak emeklilik durumunda yapılıyormuş. Aynı durumda olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi ? nasıl bir yol izlemek gerekiyor.

   
 19. sametay

  sametay TÜİSAG Üyesi

  bence birleştirmenize gerek yok, Siz SGK İl Müdürlüğüne gidin TC Kimlik No, Bağ-Kur No gibi bilgilerinizi söyleyin onlar iki dökümü de verirler.
  Benim de SSK bilgim gözükmüyodu sebebi o zamanlar TC Kimlik No uygulaması yoktu Ad Soyad Baba Adı gibi bilgilerle SSK bilgilerimi TC Kimlikli sistemimle bütünleştirdiler.

   
 20. didem27

  didem27 TÜİSAG Üyesi

  durumumuz hemen hemen aynı. Her sınavdan önce başvuru tarihi veriliyor. başvuru kişi sayısına göre sınav kitapçığı yayınlanıyor. Ben mayıs sınavını bekliyorum prim günüm için daha önce hiç başvuru yapmadım. sınav açıklamasında başvurduğu tarihte 1500 yada 3000 prim günü deniyor. Sıkıntı olmaz. Başvuru bir kez yapılmıyor sonuçta .

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica