Soru Ssk Sorgulama ?

Konu, 'Kişisel Koruyucu Ekipmanlar' kısmında Uzman Özlem tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Uzman Özlem

  Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar ;

  Fabrikalarımıza tedarikçi firmalardan ve bazen kişisel firmalardan malzeme almaya - getirmeye kamyon, tır şoförleri geliyor. Bu adamlar bahçemize girip yükleme yapılmasını bekliyor. Biz SSK'Sı olmayan taşeronları işletme içerisinde çalıştırmıyoruz ama bu kamyon ve tır şoförleri gibi kişilerin her dakika ssk kontrolünü nasıl yapabiliriz bir fikrim yok, dün bu konu ile ilgili de tatsız bir olay yaşadık. O yüzden tedbirleri artırmak istiyoruz. Ama bir günde neredeyse 250 -300 farklı araç girip çıkıyor fabrikaya. Sizler nasıl yapıyorsunuz? Yardım lütfen.


   
 2. dd99ee88

  dd99ee88 TÜİSAG Üyesi

 3. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi


  CEVAP:
  1-Sayın "dd99ee88" nın belirttiği link'den anlık kontrolünüzü yapabilirsiniz.
  2-Bu işlemi desteklemek amacı ile,iş yaptığınız "taşeron veya kişisel firma "lardan,iş yeri sınırlarınız içinde size hizmet verecek personellerine ait kimlik ve SGK kayıt-bilgilerini,onayladıkları bir çeşit de taahhütname /Liste şeklinde isteyebilirsiniz."
  3-Güncel SGK bildirimi yapılmayan personelin çalıştırılmasından doğacak ,ilgili mevzuata göre doğabilecek tüm sorumlulukların ,kendilerine ait olacağına dair "Sözleşme(ler)nize koyacağınız bir idari hüküm " de ,size tedbir amaçlı yaptırım sağlayabilir.
  İyi çalışmalar dilerim.
  uzmancan.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica