Şok Emicili Lanyard Kullanımı (soru)

Ü

Üye silindi 191245

Guest
Merhabalar,
Yüksekte çalışma yürüten personel şok emicili lanyard kullanıyor ama kullanım esnasında farklı yüksekliklerde çalışma yürütüyor. Benim korkum şok emicili lanyardın uzamasına bağlı (personel 3 metre yükseklikte çalışırken) personelin yere çarpma ihtimali. Konu ile ilgili değerlendirmelerinizi bekliyorum. İyi günler dilerim.

İskender Karpuzcu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar,
Yüksekte çalışma yürüten personel şok emicili lanyard kullanıyor ama kullanım esnasında farklı yüksekliklerde çalışma yürütüyor. Benim korkum şok emicili lanyardın uzamasına bağlı (personel 3 metre yükseklikte çalışırken) personelin yere çarpma ihtimali. Konu ile ilgili değerlendirmelerinizi bekliyorum. İyi günler dilerim.
Merhabalar ,
ankraj noktasının yerden yüksekliği;
şok emici uzunluğu+lanyard uzunluğu+emniyet kemeri tokası nın yerden yüksekliğinin toplamından daha fazla olamıyorsa "geri sarmalı düşme durdurucular" kullanabilirsin.

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar ,
ankraj noktasının yerden yüksekliği;
şok emici uzunluğu+lanyard uzunluğu+emniyet kemeri tokası nın yerden yüksekliğinin toplamından daha fazla olamıyorsa "geri sarmalı düşme durdurucular" kullanabilirsin.
şok emicili lanyard yerine(yani lanyard kullanmadan) emniyet kemerinin direkt arka D halkasına takılacak geri sarımlı düşüş durdurucu(yoyo,gss) kullanmak en uygunudur.Şok emicisiz lanyard kullanılmamalıdır

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
şok emicili lanyard yerine(yani lanyard kullanmadan) emniyet kemerinin direkt arka D halkasına takılacak geri sarımlı düşüş durdurucu(yoyo,gss) kullanmak en uygunudur.Şok emicisiz lanyard kullanılmamalıdır
Ufak bir iyileştirme tavsiye vermek isterim, emniyet kemeri modeli müsaitse / mümkünse önde D halkalı olanlardan seçilmeli.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.