Soru Sizce Nasıl Yapmalıyım ?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Furkan Yalçın tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Furkan Yalçın

  Furkan Yalçın TÜİSAG Üyesi  İyi günler. meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim bölümüm inşaat bölümü. Üniversitede 2 yıllık inşaat teknikeri ve 2 yıllık iş güveliği seçme hakkım var. sizce 2 yıllık iş güvenliğini seçmelimiyim ? 2 yıl okuduktansonra bu mesleğin 4 yıllığı varmı ? ve 2 yıl okuduktan sonra atıyorum değiştirme durumu oldu başka hangi bölümlerle değiştirebilirim ? TEŞEKKÜRLER.


   
 2. Ptfndr

  Ptfndr TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım 4 senelik inşaatla ilgili bir bölümü (yeni kanunla gelen iş güvenliği uzmanına branşlarıma geliyor)seç daha sonra sınava girerek iş güvenliği uzmanı olursun

   
 3. Şevket Terzi

  Şevket Terzi TÜİSAG Üyesi

  Tehlike altında çalışmak ve tehlike altında çalışanları korumak, eğitmek ikisi birbirinden çok farklı kardeşim. Hangisini tercih edersen onu seç derim. İnsanlarla iletişimin iyiyse, dikkatli biriysen, bilgine güveniyorsan iş güvenliği mesleğini tercih et. Ama yok ben arı gibi çalışmak istiyorum dersen de inşaatı seç. İki sektöründe önü açık sen sadece şuna karar ver; tehlike altında çalışmak mı? Tehlikeleri yok ederek çalışanları korumak mı?

     

   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
 4. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi

  İnşaat teknikerliğini seçmenizi tavsiye ederim.

   
 5. sınav mağduru

  sınav mağduru TÜİSAG Üyesi

  önce kendi mesleğin derim, sonra iş güvenliği

     

   
 6. sınav mağduru

  sınav mağduru TÜİSAG Üyesi

  ileride iş güvenliği uzmanları da kendi mesleklerine yakın olan yerlere bakacaklarından önce kendi mesleğin... inşaatçıar inşaatta, madenciler madende gibi

   
 7. s0LaR pLe.X.uS

  s0LaR pLe.X.uS TÜİSAG Üyesi

  şu anki kanun kapsamında kendi işini yapman en doğrusu çünkü zaten sınava girip uzman olursun.. ama şöyle bir durum var.. biz de (çalışma bakanlığında ) ortalama yılda bir kanun değişir 6 ayda bir yönetmelik gelir.. 4 seneye bakmışsın uzmanlık sadece okulunu okuyana verilir.. belki de herkese a verirler.. her şey olabilir..
   
 8. servet yortumluk

  servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

  Kendi mesleğini seçerek zaten isg nin içinde olacaksın,
  Mesleğinin inceliklerini ve uygulama konusunda tecrübelerini arttırdıktan sonra karar vermen daha mantıklı olacaktır,
  Kolay gelsin,   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica