Duyuru : Sınav Ve Belgelendirme İşlemleri Hakkında/isg-katip Revizyonu 25.06.2018

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İSG Profesyonellerinin İSG-KATİP üzerinden işlemlerini yapabilmeleri ve sistemde yer alan bilgilerini ve durumlarını bireysel olarak izleyebilmeleri amacıyla 25 Haziran 2018 tarihi itibarı ile İSG-KATİP uygulaması yenilenmiş olarak hizmete sunulmaktadır.

Anılan tarih itibari ile;

• Sınava katılmaksızın (doğrudan) iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği, diğer sağlık personeli ve eğitici belgesi başvurusunda bulunacaklar ile 27 Temmuz 2015 tarihinden önce eğitim alarak sınavlarda başarılı olup belge almaya hak kazanmakla birlikte eğitimine dair eksik evrakı bulunanların sertifika başvuru ve takip işlemleri,
  • İş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli sınavına Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almaksızın doğrudan başvuracaklar ile 27 Temmuz 2015 tarihinden önce eğitim alıp sınavlarda başarılı olamayanlardan eğitimine dair eksik evrakı bulunanların sınav başvuru ve takip işlemleri,
  • Sertifika sahibi İSG Profesyonellerinin vize başvuru işlemleri,
  • İSG Profesyonellerinin; eğitim, sınav ve sertifika bilgileri ile çalışma sürelerine ilişkin raporlara erişimi,
İSG-KATİP üzerinden yapılabilir şekilde düzenlenmiştir.

İş bu duyurunun yayımdan itibaren yukarıda belirtilen işlemler için Bakanlığa evrak ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Öncesinde Bakanlık evrak kaydına girişi gerçekleşen başvurular değerlendirmeye alınacak olup adaylar başvuru sonuçlarını İSG-KATİP üzerinden takip edebileceklerdir.

Kaynak: İSGGM

Ekli dosyalar

• Sınav ve Belgelendirme Başvuru Rehberi.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 66
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.