Sanayide Risk Analizi

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında BİLGE KÜÇÜKKUBAŞ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. BİLGE KÜÇÜKKUBAŞ

  BİLGE KÜÇÜKKUBAŞ TÜİSAG Üyesi  merhabalar,sanayi de dizel injeksiyon servisinde risk analizi hazırlamam gerekiyor.hangi konulara daha çok dikkat etmem gerekiyor,nasıl bir yol izlemem gerekiyor .yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

  Şimdiden teşekkürler.


   
 2. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi  Risk değerlendirmesine başlarken, öncelikle tehlike kaynaklarınızı belirlemeniz gereklidir. Örneğin malzeme düşmesi, elektrik enerjisi, zehirli gaz oluşumu, iş hijyeni koşulları vb. Süreç içinde yaşanacak düzeltici eylemleri de destekleyerek öncelikle bir kontrol formunuzu oluşturunuz. Oluşturduğunuz kontrol formuna destek olarak risk analizinizi tamamlayınız. Kontrol formu sonrasında işiniz daha kolaylaşacaktır.
  Kolay gelsin
  Risk değerlendirmesine başlarken, öncelikle tehlike kaynaklarınızı belirlemeniz gereklidir. Örneğin malzeme düşmesi, elektrik enerjisi, zehirli gaz oluşumu, iş hijyeni koşulları vb. Süreç içinde yaşanacak düzeltici eylemleri de destekleyerek öncelikle bir kontrol formunuzu oluşturunuz. Oluşturduğunuz kontrol formuna destek olarak risk analizinizi tamamlayınız. Kontrol formu sonrasında işiniz daha kolaylaşacaktır.
  Kolay gelsin

   
  BİLGE KÜÇÜKKUBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 3. Bilal Emiroğlu

  Bilal Emiroğlu TÜİSAG Üyesi

  Yukarıdaki arkadaşın önerisine ek olarak; serviste kullanılan makinelerin kullanım kitapçıklarının hemen hepsinde güvenlik uyarıları bulunur. Bu uyarılardan yola çıkarak hazırlayacağınız risk analizine katkıda bulunabilirsiniz. Neticede üretici firmanın dikkat çekmek istediği konulardır.

     

   
  Last edited by a moderator: 1 Nisan 2016
  BİLGE KÜÇÜKKUBAŞ ve Genco bu yazıya teşekkür etti.
 4. BİLGE KÜÇÜKKUBAŞ

  BİLGE KÜÇÜKKUBAŞ TÜİSAG Üyesi

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

   
  Last edited by a moderator: 1 Nisan 2016
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica